STAR Bus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

STAR Bus — супутникова платформа виробництва Orbital Sciences Corporation з апогейним двигуном для виходу на геостаціонарну орбіту, маневровим двигуном для забезпечення точного положення супутника на орбітальній позиції протягом 15-річної місії. Також має сонячні батареї, щоб забезпечити супутник та корисне навантаження електроенергією потужністю до 5 кВт.

Історія[ред.ред. код]

Перший супутник на платформі STAR Bus, IndoStar-1, був запущений в листопаді 1997 року.

Специфікації[ред.ред. код]

Основна структура супутника, стабілізованого по трьом осям, має розмір 1,75 м × 1,7 м × 1,8 м та побудована з алюмінієвих сплавів і композитів. Вага платформи 558 кг. Систему живлення для забезпечення супутника і його корисного навантаження енергією надають арсенід-галієві сонячні батареї, які дозволяють віддавати потужність до 5 кВт (у пізнішої версії до 7,5 кВт), два Li-ion-акумулятори ємністю 4,84 кВт-год та шини живлення постійною напругою 24-36 В.

Паливом для двигунів слугує гідразин. Контролер має процесор MIL-STD-1750A з системною шиною MIL-STD-1553B. Для орієнтації та стабілізації відносно землі використовуються гіроскопи і додаткові датчики зоряної орієнтації. Тривалість активного існування супутника на даній платформі — 15 років.

Клієнт Супутник
IndoStar IndoStar 1
Intelsat Intelsat 11, Intelsat 15, Intelsat 16
Galaxy Galaxy 12, Galaxy 14, Galaxy 15
Intelsat New Dawn
Koreasat Koreasat 6
AMC AMC-5R, AMC-21
NSS NSS-9
Measat Measat-3a
Telenor Thor 5
Optus Optus D1, Optus D2
Telkom TELKOM-2
Nippon Telegraph and Telephone (NTT)
NTT Mobile Communication Network
N-STAR c
BSAT BSAT-2a, BSAT-2b, BSAT-2c

Посилання[ред.ред. код]