STS-52

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
STS-52 (51 політ шатл, 13 політ «Колумбія»)
STS-52 (51 політ шатл, 13 політ «Колумбія»)
Космічний корабель Колумбія OV-102
Тип космічного корабля Спейс-Шаттл
Екіпаж 6
Місце запуску Кеннеді LC-39B
Дата запуску 22 жовтня 1992 17:09:39 UTC
Місце посадки Кеннеді Runway 33
Дата посадки 1 листопада 1992 14:05:53 UTC
Тривалість польоту 9 діб 20 годин 56 хвилин 13 секунд
Кількість обертів 159
Апогей 307 км
Перигей 304 км
Орбітальний період 90,6 хв
Нахил орбіти 28,45 градусів
Пройдено відстань 6 645 026 км
Пов'язані місії
Попередня місія Наступна місія
Sts-47-patch.png
STS-47
STS-53 patch.svg
STS-53

STS-52 — 51-й старт багаторазового транспортного космічного корабля в рамках програми Спейс Шатл і 13-й космічний політ Шаттла Колумбія, здійснений 22 жовтня 1992. Основне завдання польоту — виведення на орбіту італійського супутника «Лагеос-2»[1]. Астронавти провели в космосі близько 10 днів і благополучно приземлилися на авіабазі Едвардс 1 листопада 1992.

Екіпаж[ред. | ред. код]

Екіпаж STS-52:Зліва направо — Позаду: Бейкер, Уезербі, Маклейн; Попереду: Віч, Джерніган, Шеперд

Параметри польоту[ред. | ред. код]

Запуск супутника LAGEOS II
  • ’‘‘ Вага: 15 250 кг (корисне навантаження)
  • ’‘‘ NSSDC_ID = 1992-070A
  • ’‘‘ NORAD_ID = 22194

Моменти місії[ред. | ред. код]

Зліт STS-52

Основними цілями місії були розгортання супутника для вивчення геодинаміки та уточнення параметрів гравітаційного поля Землі (LAGEOS-II) та проведення робіт у мікрогравітаційному модулі USMP-1 (U.S. Microgravity Payload-1). LAGEOS-II, створений спільними зусиллями НАСА і Італійського космічного агентства (ASI), був розгорнутий на 2 день і мав початкову еліптичну орбіту завдяки італійському Research Interim Stage (IRIS). На кругову орбіту (висота 3666 миль) пізніше переведений прискорювальним блоком. USMP-1, активований в перший день, включав в себе обладнання для трьох експериментів, встановлене на двох з'єднаних платформах (MPESS) у вантажному відсіку:

  • Lambda Point Experiment;
  • Matériel Pour L'Etude Des Phénomènes Intéressant La Solidification Sur Et En Orbite (MEPHISTO);
  • Space Acceleration Measurement System (SAMS).

Вторинний корисного навантаження: (1) Канадський експеримент, CANEX-2, розташований в обох Orbiter у вантажний відсік і middeck і яка складалася з космічного бачення системи (SVS) ; впливу на матеріали на низькій навколоземній орбіті (MELEO) ; університеті експеримент королеви в рідинним дифузії металу (QUELD) ; Фаза розділів в рідинах (PARLIQ) ; НД Photospectrometre Атмосфера Землі Вимірювання-2 (SPEAM-2); Glow Orbiter-2 (OGLOW-2), а також місце Адаптація тестів і спостережень (SATO). Невеликий, спеціально позначених супутникового, канадський Асамблеї Target, був розгорнутий на дев'ятий день для підтримки SVS експериментів. (2) ASP, за участю трьох незалежних датчиків, встановлених на пластині Автостопом у вантажному відсіку-Модульні зоряного датчика (MOSS), рискання Землі датчика (YES) і малій висоті конічна датчика Землі (шнурки), всі надані Європейським космічним агентством.

Інші корисні навантаження middeck: Комерційний дисперсійні матеріали Апарати Інструмент Technology Associates експериментів ; Комерційний зростання білкових кристалів експеримент ; Chemical Vapor Транспорт експеримент ; Теплові трубки Продуктивність експеримент ; фізіологічного експерименту системи (участь 12 гризунів) і Shuttle Plume Замах експерименту. Орбітальний апарат також був використаний як точка відліку для калібрування інструменту Ультрафіолетові Plume на орбітальній супутникової Стратегічні ініціативи організації оборони. Управління танк Експеримент тиску / теплові явища (TPCE / TP) міститься в Getaway Special (GAS) каністру у вантажний відсік Орбитера. Деякі з пороху творця Star Trek Джин Родденберрі були також на борту орбітального апарату на час місії.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]