Samsung Gear VR

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Samsung Gear VR
Samsung Gear VR.jpg
Розробник
Виробник Samsung
Сімейство
Тип мобільний шолом віртуальної реальності
Покоління 1
Дата виходу 27 листопада 2015
Вартість на початок продажів $99.99
Операційна
система
Android
Дисплей Super AMOLED
ДП 2560x1440 пікселів (1280x1440 на кожну лінзу)
Enter Гіроскоп, акселерометр, ІВП
Тачпад Так
Вага 318 грам (без смартфону)
Зворотна
сумісність
Сайт Офіційний вебсайт

Samsung Gear VR — мобільний шолом віртуальної реальності, розроблений компанією Samsung Electronics в співробітництві з Oculus VR. Повністю автономний і не потребує підключення до ПК на відміну від пристрою Oculus Rift.

Історія[ред. | ред. код]

Вперше пристрій був представлений 3 вересня 2014 року на виставці IFA 2014, випущений для продажу 27 листопада 2015 року. Компанія Samsung має відповідний патент для шолому віртуальної реальності(Head Mounted Display) затверджений в січні 2005 року. Це була одна з перших ідей з використанням смартфону для відображення контенту в пристроях віртуальної реальності. З випуском смартфону Samsung Galaxy Note 4 в 2013 році, Samsung офіційно сформувала команду для розробки пристрою віртуальної реальності який мав поєднатися з смартфоном. Під час розробки перших прототипів виявилося що продуктивності і якості дисплею тогорічного флагманського смартфону(Galaxy S4) було недостатньо для стандартів віртуальної реальності, так як він мав Full HD дисплей. Це дозволило компанії визначити ключові вимоги для смартфонів, і успішно їх розробити в майбутні роки.

Будова і засоби керування[ред. | ред. код]

Пристрій представляє собою шолом віртуальної реальності з горизонтальним і вертикальним кріпленнями на голові. Gear VR не має власного дисплею і працює в поєднанні з смартфоном Samsung Galaxy Note 4, можлива підтримка інших смартфонів Samsung флагманської серії[1]. Однією з переваг є підтримка MTP(Motion to Photon) з низькою затримкою відображення контенту — менше 20 мс, що додає ефекту реалістичності і занурення у віртуальну реальність. Дисплей Galaxy Note 4(QHD) дозволяє відображати контент з високою роздільною здатністю. Встановлені лінзи(з можливістю фокусування) допомагають краще відобразити зображення, яке в свою чергу спеціальним ПЗ розподіляються на дві частини. Кут огляду для кожної з лінз 96 градусів[2][3]. Для керування пристроєм і вибором контенту вбудована спеціальна сенсорна панель і додаткові датчики нахилу голови, також пристуній регулятор гучності звуку — джерелом якого є смартфон. З'єднання з смартфоном здійснюється через Micro USB[4][5].

Програмне забезпечення[ред. | ред. код]

Середовище Oculus Home, яке вмикається при підключенні пристрою, надає можливість завантаження і використання інших додатків на Samsung Gear VR. Oculus Home також основний додаток для поширення програмного забезпечення для Gear VR.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Samsung Gear VR consumer edition goes on sale in the US. TrustedReviews. Процитовано 2015-11-26. 
  2. Gear VR: How Samsung makes Virtual Reality a Reality. Samsung Electronics Official Blog: Samsung Tomorrow. Процитовано 2015-11-24. 
  3. Samsung Gear VR review. Engadget UK. Процитовано 2015-12-10. 
  4. Samsung Gear VR — характеристики
  5. Samsung Gear VR review — CNET

Посилання[ред. | ред. код]