San Martin (1580)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
"Святий Мартин"
"São Martinho" ("San Martin")
Vroom Hendrick Cornelisz Battle between England and Spain 1601.jpg
Битва у Ла-Манші. на першому плані "San Martin"
Служба
Тип/клас галеон
Держава прапора Flag of Portugal (1578).svg Королівство Португалія (Reino de Portugal))

Flag of Cross of Burgundy.svg Королівство Іспанія

Належність Armada Española, військовий флот Іспанії
Закладено 1579
Спущено на воду 1580
Параметри
Тоннаж 1000 тонн
Довжина 55 м
Ширина 12 м
Технічні дані
Екіпаж 350 моряків, 300 солдат
Озброєння
Артилерія 48 гармат

«San Martin» (1580) флагманський галеон Алонсо Переса де Гусмана герцога Медіна-Сідонія, командуючого Непереможної Армади.

Історія[ред. | ред. код]

Спущений на воду 1580 як португальський галеон «São Martinho». Того року помер король Португалії Енріке І і новим монархом став Філіп ІІ Іспанський і галеон номінально опинився під іспанським командуванням. Під командуванням маркіза Санта-Круз брав участь 26 липня 1582 у битві під Понта-Делгадо, де іспано-португальська ескадра з 96 кораблів розбила франко-португальську ескадру з 60 кораблів претендента на трон Португалії Антоніо, пріора Крату (ісп. Antonio, prior de Crato). У Непереможній армаді входив до складу Португальської ескадри з 10 галеонів.

При проходженні Ла-Маншу (31 липня-8 серпня) брав участь у сутичках з англійським флотом. 8 серпня під Гравеліном «San Martin» отримав близько 200 попадань з атакуючих 12 англійських галеонів, зазнавши пошкоджень корпусу, такелажу, втрати вбитими і пораненими майже половини екіпажу. Разом з галеоном «São Mateus» був відправлений у зворотній шлях. Галеон 21 серпня увійшов до порту Сантандер на півночі Іспанії. Згідно наказу Філіпа ІІ належало розібрати кораблі Армади, ремонт яких був фінансово недоцільним. Подальші згадки про «San Martin» відсутні.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Gibbons, Tony; Ford, Roger; Sevillano, María Jesús (2002). La enciclopedia de los barcos. Edimat libros. ISBN 84-8403-155-1.

Посилання[ред. | ред. код]