Satcom (супутник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Satcom — серія космічних супутників зв'язку, розробка і управління якими велася американської компанією "RCA American Communications ". Супутники Сатка були одними з ранніх супутників, які були розміщені на геостаціонарній орбіті Землі, по аналогії з супутниками «Сінком» 1964 року. Перший супутник Сатка, «Сатка-1», був запущений 13 грудня 1975 року. Останній же апарат цієї серії, «Сатка-К2», був виведений на орбіту 27 листопада 1985 року, і припинив свою роботу в лютому 2002 року.

Satcom, що означає «супутниковий зв'язок» (англ. satellite communication) є штучним космічним супутником, який використовується для допомоги телекомунікації шляхом відображення або ретрансляції сигналів в космос і назад на Землю. Це найпотужніша форма радіо, яка може охоплювати набагато більшу відстань і ширші області, ніж інші радіостанції. Вона також може передавати слова, фотографії та інші форми інформації.

Система Satcom була придбана компанією «Дженерал Електрик» разом з покупкою компанії RCA в 1986 року. У результаті угоди компанія «RCA American Communications» була перейменована в «GE American Communications».

Список апаратів[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]