Save the Children

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Save the Children
Дата заснування 1919
Лондон
Тип Неприбуткові недержавні організації
Засновники Eglantyne Jebbd і Dorothy Buxtond
Голова Хелле Торнинг-Шмідт
Адреса Second Floor, Cambridge House, 100 Cambridge Grove, London, W6 0LE, UK
Нагороди
Офіційний сайт savethechildren.net
CMNS: Save the Children у Вікісховищі

Save the Children (швед. Rädda Barnen «Врятуймо дітей») — міжнародна неурядова організація, що надає допомогу і підтримує дітей у країнах, що розвиваються.

Історія[ред. | ред. код]

Організація була заснована у 1919 році у Великій Британії у відповідь на трагедію Першої світової війни з метою поліпшення життя дітей шляхом покращення освіти, охорони здоров'я та економічним можливостям, а також наданню надзвичайної допомоги у разі стихійних лих, війни та інших конфліктів.

Шість місяців потому «Врятуймо дітей» була заснована у Швеції. Спочатку вона працювала під головуванням Еллен Пальмшерна і декількох активістів, серед яких були журналісти Герда Маркус і Елін Вагнера. На початку їхня робота була зосереджена на зменшенні крайнього зубожіння для дітей після Першої світової війни. Між війнами акцент був зроблений саме на дітей у Швеції, але все змінилося після Другої світової війни, коли у шведів зросло розуміння дітей, що страждають не тільки на їхній землі, але і в різних частинах світу. У 1970-х роках «Врятуймо дітей» була перетворена на сучасне агентство з розвитку і зміни становища дітей у країнах, що розвиваються. [1]

Організація надавала допомогу постраждалим дітям під час голоду в Поволжі (1921-1922), війни у ​​В'єтнамі, громадянської війни в Нігерії та інших лих та конфліктів.

Діяльність[ред. | ред. код]

Сьогодні існує 29 національних організацій «Врятуймо дітей», що входять до Міжнародного альянсу «Врятуймо дітей» — глобальної мережі некомерційних організацій, які надають підтримку місцевим партнерам у більш ніж 120 країнах світу.

Організація сприяє наданню більших прав для молоді, особливо шляхом застосування Декларації прав дитини ООН. Члени Альянсу координують надання допомоги у надзвичайних ситуаціях, захищаючи дітей від наслідків війни та насильства. На думку співробітників організації, навіть невеликі пожертви можуть врятувати велику кількість дітей. [2]

Останнім часом організацією була запущена програма з надання якісної освіти восьми мільйонам дітей, що живуть у країнах, схильних до частих збройних конфліктів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Historia Rädda Barnen. Архів оригіналу за 4 грудня 2011. Процитовано 23 грудня 2011. 
  2. Save the Children: Порятунок життів дітей — не таке вже й дорога справа. Архів оригіналу за 7 листопада 2013. Процитовано 23 грудня 2011. 

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]