Save the Children

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Save the Children
Дата заснування 1919
Тип Неприбуткові недержавні організації
Голова Жасмін Вітбред
Адреса Second Floor, Cambridge House, 100 Cambridge Grove, London, W6 0LE, UK
Офіційний сайт savethechildren.net

Save the Children (швед. Rädda Barnen «Врятуймо дітей») — міжнародна неурядова організація, що надає допомогу і підтримує дітей у країнах, що розвиваються.

Історія[ред.ред. код]

Організація була заснована у 1919 році у Великобританії у відповідь на трагедію Першої світової війни з метою поліпшення життя дітей за рахунок покращення освіти, охорони здоров'я та економічним можливостям, а також наданню надзвичайної допомоги у разі стихійних лих, війни та інших конфліктів.

Шість місяців потому «Врятуймо дітей» була заснована у Швеції. Спочатку вона працювала під головуванням Еллен Пальмшерна і декількох активістів, серед яких були журналісти Герда Маркус і Елін Вагнера. На початку їхня робота була зосереджена на зменшенні крайнього зубожіння для дітей після Першої світової війни. Між війнами акцент був зроблений саме на дітей у Швеції, але все змінилося після Другої світової війни, коли у шведів зросло розуміння дітей, що страждають не тільки на їхній землі, але і в різних частинах світу. У 1970-х роках «Врятуймо дітей» була перетворена на сучасне агентство з розвитку і зміни становища дітей у країнах, що розвиваються. [1]

Організація надавала допомогу постраждалим дітям під час голоду в Поволжі (1921-1922), війни у ​​В'єтнамі, громадянської війни в Нігерії та інших лих та конфліктів.

Діяльність[ред.ред. код]

Сьогодні існує 29 національних організацій «Врятуймо дітей», що входять до Міжнародного альянсу «Врятуймо дітей» — глобальної мережі некомерційних організацій, які надають підтримку місцевим партнерам у більш ніж 120 країнах світу.

Організація сприяє наданню більших прав для молоді, особливо шляхом застосування Декларації прав дитини ООН. Члени Альянсу координують надання допомоги у надзвичайних ситуаціях, захищаючи дітей від наслідків війни та насильства. На думку співробітників організації, навіть невеликі пожертви можуть врятувати велику кількість дітей. [2]

Останнім часом організацією була запущена програма з надання якісної освіти восьми мільйонам дітей, що живуть у країнах, схильних до частих збройних конфліктів.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]