Saxicola insignis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Saxicola insignis
At Jim Corbett NP, India.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Мухоловкові (Muscicapidae)
Рід: Трав'янка (Saxicola)
Вид: S. insignis
Біноміальна назва
Saxicola insignis
Gray, 1846
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Saxicola insignis
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Saxicola insignis
EOL logo.svg EOL: 1051476
ITIS logo.svg ITIS: 562833
IUCN logo.svg МСОП: 22710172
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 517758

Saxicola insignis — вид горобцеподібних птахів родини Мухоловкові (Muscicapidae).

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Гніздиться у високих горах виключно в поясі альпійських і субальпійських лук на висоті 2100 — 3100 м над рівнем моря. Обирає ділянки з скельними виходами і напівпересохшими струмками. Наявність постійних джерел чистої води для пиття і купання — неодмінно умова для місця гніздування. Гнізда масивні (14-19 см в діаметрі), товстостінні, укриті нависаючим дерном або заховані в скельних щілинах. У році один цикл розмноження. У кладці 4-5 яєць. Часто 3-5 пар селяться близько один від одного, і самці активно охороняють суміжні кордони порівняно невеликих територій. Дорослі переслідують довгохвостих ховрахів, які розоряють гнізда.

Живлення[ред. | ред. код]

Харчується комахами, переважно жуками. Здобич ловить на землі, виглядаючи її з вершин кущів.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає в альпійських або субальпійських луках і чагарниках в горах Монголії і суміжних районах Росії. Також зустрічається в Бутані, Китаї, Індії, Казахстані та Непалі.

Він зимує в тераи в Непалі і північній Індії, в сухих і вологих луках, чагарниках очерету і тамариску вздовж русел річок, а також у полях цукрової тростини. Взимку зустрічається на охоронюваних територіях національних парків Казіранга, Джим Корбетт і Манас в Індії, а також у заповідниках Лумбіні, Шукла Фанта і національному парку Чітван.

Охорона[ред. | ред. код]

Цей вид був віднесений до уразливих. Серйозну загрозу становить швидка втрата лугів, які він використовує для зимівель. В даний час популяція становить від 2500 до 10 000 особин.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Yadav, B.P. (2007) Status, Distribution and Habitat Preferences of Hodgon's Bushchat (Saxicola insignis) in Grassland of Suklaphanta Wildlife Reserve of Far-Western Development Region of Nepal. Report submitted to Oriental Birds Club, United Kingdom. Версия pdf