Scapanus townsendii

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Scapanus townsendii

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Плацентарні (Eutheria)
Ряд: Комахоїдні (Insectivora)
Родина: Кротові (Talpidae)
Рід: Scapanus
Вид: S. townsendii
Scapanus townsendii
(Bachman, 1839)

Посилання
Вікісховище: Scapanus townsendii
Віківиди: Scapanus townsendii
EOL: 127138
ITIS: 179983
МСОП: 41475
NCBI: 182675
Fossilworks: 51424

Scapanus townsendii — ссавець родини кротових (Talpidae). Ця тварина була названа на честь американського натураліста Джона Кірка Таунсенда, який першим описав тварину.

Морфологія

[ред. | ред. код]

Ця тварина має оксамитове чорне хутро, загострений писок і короткий, товстий, майже лисий хвіст. Вона близько 21 см в довжину, включаючи 4 см хвіст, важить близько 138 грамів. Передні лапи широкі й лопатоподібні, спеціалізовані для риття; задні лапи менші. Має 44 зубів. Вуха не видно, очі маленькі.

Поширення

[ред. | ред. код]

Країни проживання: Канада (Британська Колумбія), США (Каліфорнія, Орегон, Вашингтон). Висота проживання: від близького рівня моря принаймні до 1677 м над рівнем моря в Каскадних горах і 1615 м над рівнем моря в Олімпійських горах. Зазвичай зустрічається на пасовищах, в степу і чагарникових місцях проживання в низинах і заплавах. Цей вид поширений навіть в модифікованих землях, таких як газони, поля для гольфу, кладовища.

Життя

[ред. | ред. код]

Це риюча тварина, хоча неповнолітні часто переміщаються на поверхні навесні й влітку. Раціон в основному складається з дощових хробаків і личинок комах і лялечок; також тварина споживає багатоніжок, слимаків, зрілих комах, павуків, а також деякі рослинні речовини. Активна протягом усього року. Домашній діапазон принаймні до 110 м в діаметрі.

Сферичні материнські гнізда знаходяться від 7 до 50 см нижче рівня землі. Вони встелені травою й від них відходить від 3 до 11 бічних тунелів. Парування відбувається в лютому. Буває 1 виводок на рік. У середньому 3 дитинча народжуються в кінці березня або на початку квітня. Молодь гола при народженні, швидко росте й розходиться з материнського гнізда в основному в травні і червні. Молодь стає статевозрілою за близько 10 місяців.

Джерела

[ред. | ред. код]