Sciurus oculatus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Sciurus oculatus
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Ссавці
Ряд: Гризуни
Родина: Вивіркові
Рід: Вивірка
Підрід: Sciurus
Вид: S. oculatus
Біноміальна назва
Sciurus oculatus
(Peters, 1863)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Sciurus oculatus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Sciurus oculatus
EOL logo.svg EOL: 1037077
ITIS logo.svg ITIS: 632431
IUCN logo.svg МСОП: 20017
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 1160807

Sciurus oculatus (Вивірка Петерса) — вид ссавців, гризунів родини Вивіркових (Sciuridae). Етимологія: лат. oculus — око, лат. ātus — утворення дієприкметника з іменника.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни поширення: Мексика (Ґуанахуато, Ідальго, Мехіко, Пуебла, Керетаро, Сан-Луїс-Потосі, Веракрус). Зустрічається на висотах від 1500 до 3600 м. Цю вивірку можна знайти в соснових і дубових лісах і в посушливих горах.

Морфологія[ред. | ред. код]

Розрізнення. S. oculatus може бути симпатричним з Sciurus aureogaster and Sciurus deppei. S. oculatus (загальна довжина 530-560 мм) розміром приблизно з S. aureogaster (загальна довжина 418-573 мм), але S. oculatus має коренастіше тіло і не має P3. S. deppei (загальна довжина 343-387 мм), має P3 і є значно меншим, ніж S. oculatus. Зовні S. oculatus нагадує Sciurus carolinensis, особливо більш південні підвиди S. carolinensis. Найочевиднішою відмінністю є відсутність P3 S. oculatus. Генетичні відносини можуть бути ближчі до Sciurus niger, ніж до S. carolinensis.

Опис. Велика деревна вивірка. Верх або одноманітно сиво-сірий або є серединна смуга чи наповнення чорного кольору. Вуха і орбітальні кільця від тьмяно-білого до жовто-коричневого кольору. Зверху хвіст чорний з важким заповненням білого. Знизу від сиво-сірого до жовтувато-коричневого кольору з кордону чорного волосся з білими кінчиками. Низ варіює від білого кольору до блідо-жовтуватого збагаченого вохрово-буруватим. Смуги навколо очей добре помітні, у різних підвидів вони різного кольору. Хутро густе і грубе. Волосся по центру спини довжиною 15 мм, по центру хвоста 58 мм і на кінці хвоста 80 мм. Підшерстя довге. Є 4 пари молочних залоз. Зубна формула: I 1/1, C 0/0, P 1/1, M 3/3 = 20.

Поведінка[ред. | ред. код]

Було відзначено, що споживає мигдаль (Prunus), жолуді і дикий інжир (Ficus). Її період розмноження припадає на липень і серпень.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Серйозних загроз для виду нема. Цей вид зустрічається в кількох природоохоронних територіях по всьому ареалу.

Посилання[ред. | ред. код]