Sega 32X

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
SEGA 32X
Sega Genesis 32X
Виробник Sega
Тип Доповнення до гральної консолі
Покоління Четверте покоління
Дата виходу Європейський Союз 14 листопада 1994
США 21 листопада 1994
Японія 3 грудня 1994
Дата завершення виробництва {{{discontinued}}}
Центральний процесор 2 × SH-2 32-bit RISC (23 MHz)
Носій Картридж
Продано одиниць 665 тисяч (станом на березень 1995-го)[1]
Попередник Sega Mega-CD
Наступник Sega Saturn

Sega 32X (ス ー パ ー 32X SUPA Sanjūni Ekkusu) є доповненням для ігрової консолі Sega Mega Drive. Більшість геймерів називали це доповнення просто «32X». Під кодовою назвою «Проект Марс», 32X був розроблений, щоб розширити можливості Genesis і слугувати перехідною консоллю до 32-бітної ери до виходу Sega Saturn. Незалежно від Mega Drive, то 32X використовує свої власні картриджі ROM і має свою власну бібліотеку ігор. Надбудова була поширена під назвою Super 32X В Японії, Genesis 32X в Північній Америці, Mega Drive 32X в регіоні PAL і Mega 32X в Бразилії.

Оприлюдненої Sega в червні 1994 року виставці CES, то 32X був представлений як недорогий варіант для споживачів, які хочуть грати в 32-бітових ігор. Розроблена у відповідь на Atari Jaguar і побоювання, що Сатурн не вийде на ринок до кінця 1994 року, продукт був задуманий як абсолютно нова консоль. За пропозицією Sega Америки виконавчого Джо Міллер і його команда, консоль була перетворена як доповнення до існуючого Mega Drive і зробив більш потужним. Остаточний дизайн містить два 32-бітових центральних процесорів і 3D графічний процесор. Для того, щоб принести нове доповнення до ринку його запланованою датою випуску листопад 1994 року, розробка нової системи і її гри були доставлені. Консолі не вдалося залучити сторонніх розробників відеоігор і споживачів через анонс одночасного релізу Sega Saturn в Японії. Зусилля Sega поспішити би 32X вийшов на ринок нарізають доступний час для розробки ігор, що призводить до слабкої бібліотеки сорока назв, які не могли повною мірою використовувати надбудову апаратні засоби, в тому числі портів Genesis. До кінця 1994 року було продано 32X 665,000 одиниць. Після зниження цін в 1995 році, вона була припинена в 1996 році, як Sega звернула свою увагу на Сатурн.

32X вважається комерційним провалом. Прийом після відкриття цього доповнення та запуск був позитивним, зазначивши низьку ціну розширення системи і потужності до Mega Drive. Пізніші огляди, як сучасні, так і ретроспективні, для 32х були в основному негативними через свою слабку бібліотеку ігор, малий термін на ринку і в результаті фрагментації ринку для Genesis.

Історія[ред. | ред. код]

Розробка[ред. | ред. код]

У січні 1994 року компанія SEGA запланувала провести до Різдва 32-бітну приставку, яка використовує картриджі, але незабаром змінила свої плани і вирішила розробити нову систему використовує компакт-диск, яка згодом була названа Sega Saturn.

Від ідеї нової повноцінної 32-бітної Mega Drive/Genesis відмовилися, так як геймери навряд чи захочуть купувати оновлену і відносно дорогу консоль і зупинили свій вибір на створенні модуля-доповнення.

Запуск[ред. | ред. код]

Гравці з нетерпінням чекали появи нової приставки в продажу. У листопаді 1994 року в Північній Америці почала продаватися 32X, а в Японії на ринок вийшла Sega Saturn. Багато фахівців вже на самому початку продажів віщували швидкий занепад і низьку популярність 32-бітної консолі, так як нова дискова Sega Saturn мала явно кращі технічні характеристики і сильніше цікавило розробників ПЗ.

Нова приставка мала явні технічні проблеми. Багато гри не запускалися, мали дефекти або були урізані через стислі терміни розробки.

В Європі приставку випускали зі знижкою, але це не призвело до відчутного зростання продажів.

Провал[ред. | ред. код]

У середині 1995 року в компанії зрозуміли свої маркетингові помилки, але було вже пізно. Розробники ігор відмовилися від створення нових продуктів для цієї платформи, так як вважали істинно нової 32-бітну систему Sega Saturn. Ігри для 32X не використали всіх можливостей цієї системи і були або не дуже якісними виробами, або ремейками гри зі старих платформ Sega.

Щоб підняти інтерес геймерів, Sega планувала випустити нову консоль Sega Neptune, яка поєднувала в собі Sega Genesis і Sega 32X в одній коробці і мала менше недоробок, проте була скасована.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Videospiel-Algebra. Man!ac Magazine. May 1995.