Seitokai Yakuindomo

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Seitokai Yakuindomo
Seitokai Yakuindomo.jpg
生徒会役員共
Члени шкільної ради
Жанр Комедія
школа
гарем
кавалок життя
Манґа
Автор Тодзен Удзі
Видавець Kodansha
Журнал 'Magazine Special
Weekly Shonen Magazine
Період випуску червень 2007 — дотепер
Кількість томів 16
Телевізійний аніме-серіал
Режисер Хіроміцу Канадзава
Студія GoHands
Мережа TV Kanagawa
Період показу 4 липня 2010 — 26 вересня 2010
Кількість серій 13
OVA
Seitokai Yakuindomo
Режисер Хіроміцу Канадзава
Студія GoHands
Період показу 15 квітня 2011 — 17 жовтня 2013
Тривалість 25 хв.
Кількість серій 8
Телевізійний аніме-серіал
Режисер Хіроміцу Канадзава
Студія GoHands
Мережа Tokyo MX
Період показу 4 січня 2014 — 29 березня 2014
Кількість серій 13
OVA
Seitokai Yakuindomo
Режисер Хіроміцу Канадзава
Студія GoHands
Період показу 16 травня 2014 — дотепер
Тривалість 25 хв.
Кількість серій 9
Аніме-фільм
Seitokai Yakuindomo: The Movie
Режисер Хіроміцу Канадзава
Сценарист Хіроміцу Канадзава
Композитор King Records
Студія GoHands
Дата виходу 21 липня 2017
Тривалість 60 хв.

Seitokai Yakuindomo (яп. 生徒会役員共, укр. Члени шкільної ради) — чотирьохпанельна комедійна сьонен-манґа автора й ілюстратора Тодзена Удзі. Публікувалася в журналі Magazine Special видавництва Kodansha з червня 2007 по липень 2008 р., після чого стала виходити в журналі Weekly Shonen Magazine з вересня 2008-го. Глави збираються і публікуються у вигляді танкобонів видавництва Kodansha; станом на вересенье 2017 року, в Японії видано 16 томів.

Трансляція першого сезону аніме-серіалу, знятого по манзі студією GoHands, тривала з 4 липня по 26 вересня 2010 р. на телеканалі TV Kanagawa, другого — з 4 січня по 29 березня 2014 р. Всього показано 26 епізодів + 17 OVA. 21 липня 2017 року випущений аніме-фільм Seitokai Yakuindomo: The Movie.

Сюжет[ред. | ред. код]

У зв'язку з демографічною кризою в Японії уряд останньої приймає новий курс: приватна академія Осай, жіноча школа зі старовинними традиціями, переходить на спільне навчання. Проте в перший рік експерименту співвідношення хлопців і дівчат ледь досягло 1:18, що повною мірою на собі відчув Такатосі Цуда, який вирішив туди вступити, оскільки вона знаходиться поряд з його будинком.

Свіжообраний президент шкільної ради Сіна Амакуса вирішує ввести до складу представника місцевої гендерної меншини Цуду навіть без згоди останнього через звичайний збіг подій.

Головному героєві доведеться добре попрацювати на благо академії, щоб захистити чоловічі інтереси, разом з трьома іншими членами ради — відвертою, але злегка закомплексованою Сіною, небезпечною жартівницей Арією і запальною генієм-коротуном Судзу. Поступово дівчата розуміють, що новачок — не злий хлопець-збочинець, перестають його соромитися, Цуді надається можливість дізнатися, «про що ж говорять і думають жінки», які до того ж мають про чоловічу стать дуже своєрідні уявлення, заплутані у громадських стереотипах.

Твердий характер та досвід життя з молодшою ​​сестричкою дозволяють бідоласі Такатосі зберегти душевне здоров'я серед буднів шкільної ради, коли з чарівних губок особин прекрасної статі зривається щось таке, що зовсім не вкладається в моральні, культурні та етичні рамки. Поступово дівчата (не тільки зі шкільної ради) зближуються зі своїм чоловічим віце-президентом, і повільними темпами їх взаємини виходять за рамки дружби.

Персонажі[ред. | ред. код]

Головні[ред. | ред. код]

 • Такатосі Цуда (яп. 津田 タカトシ)

Центральний чоловічий персонаж і старший брат Котомі Цуди. Високий хлопець у порівнянні зі своїми друзями та членами студради, часто допомагає діставати речі, що знаходяться поза зоною досяжності (в основному, для Судзу). Він досить худий, його волосся темно-коричневого відтінку, що стирчить з двох боків, має короткі чубчики, які простягаються до його чола, очі світло-коричневого кольору. У рідкісний день його можна побачити в повсякденному одязі, досить рандомізованому, тобто у нього немає конкретного стилю.

Вступив у старшу школу Осай через те, що вона найближча до його будинку. У перший же день навчання змушений приєднатися до студради в ролі віце-президента, щоб захищати честь учнів-хлопців. Типовий нормальний хлопець без усяких збоченських думок у голові. Саме тому йому часто набридають вульгарні жарти колег по студраді. У зв'язку з його постійним перебуванням у жіночому колі з цим пов'язано безліч комедійних ситуацій. Зазвичай він виступає як саркастичний коментатор, коли дівчата по школі регулярно кажуть збочені коментарі та роблять сексуальні натяки. З часом він настільки звикає до такої поведінки, що дивується, коли вони так не вчиняють.

Його день народження — у липні, через місяць після Сіно (червень). Грав у футбол у минулій школі. Зазначається, що Цуда здав екзамени і в старшу школу Ейрьо, однак не вступив туди, бо багато часу треба, щоб дістатися до неї від пагорба. Має погану звичку кусати нігті.

Благодушна людина, інколи любить байдикувати, попри це він розумний і має здібності до написання різних історій. Роботу студради виконує впевнено й ретельно, за характером — добрий і справедливий, готовий прийти на допомогу, через що в нього закохані багато дівчат, у тому числі й ті, які не входять до студради, але він цього не помічає. За словами Ранко Хати, Такатосі вважається популярним серед жіночого населення школи, проте існує помилкове переконання, що він начебто зустрічається з Сіно, через що не всім дівчатам вистачає сміливості познайомитися з ним.

 • Сіно Амакуса[1] (яп. 天草 シノ)

Один із центральних жіночих персонажів, 17-річна президент шкільної ради та учениця-старшокласниця другого класу. Популярна серед ровесників, заслуговує на їх довіру. У неї є молодша сестра, яка з'являється в 195 главі манги. Справжня господиня в роботі по дому, у навчанні старанна і серйозна, прекрасна в спорті, тим не менше, в її голові постійно крутяться збоченські думки, до яких дівчина приплітає Цуду. Журналістка Хата поширює неправдиві чутки про те, що Сіно і Цуда зустрічаються.

Сильно боїться висоти і комах, обожнює фестивалі. Її день народження — 12 червня. Дуже боїться помилок, навіть найменших, часто не спить вночі перед грандіозними подіями. Має плюшевого ведмедика з кляпом у роті, подарунок Арії на день народження. Шанувальниця історії, особливо Оди Нобунаги. Розказує правила студради на початку кожного епізоду. Заздрить великим грудям Арії. Сіно була також президентом студради в початковій школі, працюючи разом з подругою свого дитинства Амано Місакі.

Пізніше в неї розвиваються романтичні почуття до Такатосі, що проявляється або в ревнощах, або в спробах привернути до себе його увагу. Червоніє, коли Такатосі робить їй компліменти, турбується за нього. Сам хлопець захоплюється її лідерськими рисами характеру, інтелектом і харизмою, проте негативно ставиться до цитат з сексуальним підтекстом.

 • Аріа Січідзьо (яп. 七条 アリア)

Один із основних жіночих персонажів, 17-річна секретар шкільної ради, учениця-старшокласниця другого класу. Найкраща подруга Сіно. Родом із багатої родини, у неї є навіть власна служниця. Часто разом з Сіною обговорюють Такатосі. Має великі груди, що викликає заздрість у Сіно.

Вона має яскраво збочений розум; як і в Сіно, у неї звичка перекручувати кожне слово і думки в бік сексуального. Через те, що Аріа абсурдно багата і надто розпещена, вона може бути соціально незграбною. При цьому дівчина академічно розумна і посідає друге місце за рівнем навчання відразу за Сіно. Незважаючи на те, що вона є дочкою багатіїв, Аріа далеко не зіпсована. Насправді дівчина надзвичайно щедра і з радістю використовує своє багатство ради своїх друзів. Кілька разів вона залучила членів студради до різних екзотичних місць за свій рахунок.

Незважаючи на збоченську поведінку, Січідзьо володіє материнським темпераментом, вона серйозно ставиться до таких речей, як весілля, сім'я, кухня тощо. При цьому помітно, що з Цудою дівчина поводиться стриманіше, ніж Сіно, інколи навмисно каже слова з сексуальним підтекстом, перевіряючи реакцію хлопця. Завжди дає йому їжу, ввічлива до нього. В Арії почуття до Такатосі, хоча вони переплетені з її БДСМ-мріями. Цуда поважає її таланти (в тому числі каліграфію й аранжування квітів), проте обережний навколо дівчини, коли та починає казати щось збочинське.[2]

 • Судзу Хаґімура (яп. 萩村 ス')

Один із основних жіночих персонажів, 16-річна учениця-старшокласниця, скарбник шкільної ради, Геній із IQ 180, здатна виконувати математичні операції з 10-значними числами, вільно говорить декількома мовами[3], включаючи англійську. Тільки її красуня-мати була показана кілька разів, батько ж на екрані не з'являвся. День народження дівчини в квітні.

Має низький зріст (140 см), не вища, ніж учениця початкової школи, і відповідну дитячу зовнішність, що є об'єктом багатьох жартів її друзів,[4] які дівчину дратують, любить дивитися на людей зверху вниз. Відстежує свій зріст, роблячи лінії на стіні вдома. Реагує і повною мірою усвідомлює, що коїться навколо неї, коли спить. Лягає спати о 9 вечора і часто потребує післяобіднього сну. Має фотографічну пам'ять, може запам'ятовувати зміст книги, просто гортаючи її.

Найбільш психічно зрілий персонаж, поважає Сіно й Арію за організаторські та інші здібності, але не розділяє вульгарних жартів своїх подруг, сильно боїться усього паранормального. Спочатку не дуже добре ставилася до ідеї, що хлопці почнуть вчитися в Осай і відповідно підозріло дивилася на Цуду. Проте скоро змирилася з цим фактом і розвила з хлопцем дружні стосунки, навіть найкращі в квартеті. У наступних розділах манги, OVA і з другого сезону аніме відкрито показується, що Судзу починає цікавитися хлопцем романтично.[5]

Другорядні[ред. | ред. код]

 • Котомі Цуда (яп. 津田 コトミ)

Молодша сестра Такатосі «в розквіті статевого дозрівання». Під час перших частин манги і першого сезону аніме Котомі була в молодших класах, але стала вчитися в школі Осай наступного року. Вона уважна і турботлива по відношенню до інших, але дуже зацікавлена в дослідженні «дорослих тем». Вступні іспити в академію Осай в епізоді 12 вона практично провалила, проте один з вчителів побачив в Котомі споріднену душу.

Котомі — мила дівчина з довгим темно-каштановим волоссям, великими карими очима і часто посміхається. Дівчина більш стильна, ніж її брат, тому що часто носить різні наряди. Вона яскрава і весела, дуже популярна серед однокласників і має багато друзів. Паралельно Котомі досить ледача і невмотивована, учениця середнього рангу. Проявляє безсоромний інтерес у дорослих питаннях, зокрема, секс, порнографія, еротичні ігри тощо.

Такатосі і Котомі надзвичайно близькі, Цуда часто допомагає їй вчитися. Котомі обожнює свого старшого брата й іноді натякає, що хотіла б мати романтичні відносини з ним. Проте незрозуміло, вона це серйозно чи ні.

 • Ранко Хата (яп. 畑 ランコ)

Голова журналістського клубу. Абсолютна віддана своїй роботі, на чому неодноразово наголошується в аніме, її фотоапарат завжди при ній. Вона годинами може сидіти в засідці заради цікавого репортажу. Торгує фотографіями у стилі «ню» за межами школи.

На відміну від енергійних дівчат, які становлять більшість у серії, Ранко — тиха незворушна особистість. Вираз її обличчя, як правило, нейтральний, хоча вона іноді посміхається, коли щось цікаве відбувається і що вона може використати у своїй газеті. Головний недолік Ранко — її повна відсутність моралі, коли мова заходить про отримання фото. Вона готова на все, щоб зробити історію більш «цікавою». Головною ціллю дівчини є Цуда, хоча Сіно і Каеде — також її журналістський інтерес. Амакуса добре обізнана про особу Ранко і взагалі тримає її у вузді, хоча й висловлює роздратування про поширення журналісткою чуток про зв'язок між нею і Такатосі.

Хата введена в сюжет для більш найкращого розкриття внутрішнього світу інших персонажів: зокрема, завдяки її багатьом інтерв'ю можна дізнатися багато подробиць про головних і другорядних героїв аніме. Її найчастіші фрази — «Це шанс!», «Переговори не увінчалися успіхом» і «Це буде продаватися!»

 • Наруко Йокосіма (яп. 横島 ナルコ)

Викладач, куратор студентської ради. Найбільша збоченка в серіале, постійно намагається спокусити Такатосі. Вона, мабуть, має багато коханців і агресивно шукає молодих хлопців, в тому числі серед студентів чоловічої статі. Із задоволенням розповідає про теми, пов'язані з сексуальною тематикою, включаючи фетишизм і БДСМ. Часто зображується, як ненадійний педагог.

Тим не менш, вона має власні проблеми, скаржиться, що не в змозі заспокоїтися (25 років часто вважається віком для японки, яка більше не підходить для шлюбу). Крім того, в надзвичайних ситуаціях жінка може бути досвідченим викладачем.

 • Муцумі Міцуба (яп. 三葉 ムツミ)

Лідер і засновник шкільного клубу дзюдо, сильний і досвідчений боєць, тренується наполегливіше за всіх, однокласниця Такатосі Цуди та Кендзі Янагімото. Під час другого року навчання стає однокласницею Судзу Хагімури, Нене Тодорокі і найкращої подруги Чірі Накадзото.

Добра й енергійна дівчина, яка легко заводить друзів серед хлопців і дівчат, легко може поліпшити настрій інших людей, просто перебуваючи між них через свою веселу особистість. Оскільки в неї безневинне серце, вона часто спотворює збочені коментарі Арії та Сіно. Спорт — єдина сфера, в якій у неї добре йдуть справи. Зізнається, що їй важко всидіти на місці протягом тривалого періоду часу.

Її часто називають безневинною і наївною чи «чистою» у порівнянні з іншими дівчатами. З розвитком сюжету закохується в Такатосі,[6] через що дівчину інколи дражнить Чірі. Її головна мрія — стати нареченою. Муцумі — одна з небагатьох людей, яка звертається до Такатосі по імені на регулярній основі (інші — Котомі та Уомі). Вони ладнають між собою, Такатосі знаходить її освіжаюче нормальною в порівнянні з членами шкільради. Цуда вважає її невинність чарівною і часто намагається захистити від збочених коментарів Сіно, Арії і Ранко.

Муцумі можна побачити в першому епізоді аніме, коли Такатосі проходить квиткові автомати. Також хоча найчастіше люди відзначають, що Цуда не звертає уваги на почуття дівчат навколо нього, Муцумі сама втрачає безліч шансів стати ближче до нього. Через її атлетизм і спортивну фігуру дівчина не потребує чоловічої допомоги Цуди. Чірі часто вказує на цю неосвіченість Муцумі.

 • Чірі Наказато (яп. 中里 チリ)

Подруга Муцумі, одна із засновників клубу дзюдо. Зокрема, саме вона розповіла Такатосі про інтерес до нього Муцумі.

 • Каеде Іґарасі (яп. 五十嵐 カエデ)

Голова дисциплінарного комітету академії Осай. Каеде вперше з'явилася після нещасливої поїздки шкільної ради на пляж, погрожуючи Сіно Амакусі звільненням з поста президента. У неї довге пряме світло-каштанове волосся з двома косами, які досягають спини, темно-карі очі, її зріст часто є непослідовним протягом усього серіалу, вона, як правило, на голову нижче Такатосі. Часто має строгий погляд на обличчі (у зв'язку з її роллю на посаді глави Дисциплінарного комітету), але вираз її обличчя часто значно пом'якшується навколо людей, яких вона знає.

Має розвинене відчуття справедливості. У порівнянні з більшістю інших жіночих персонажів Каеде перебуває у вертикальному положенні, це серйозна та старанна учениця. Боїться чоловіків, з чим пов'язано багато курйозних ситуацій. У наступних розділах манги і аніме вона стає здатною говорити з ними, незважаючи на помітне тремтіння. У 12 серії другого сезону Каеде в підсумку здає здатною терпіти дотики Цуди без непритомності.

 • Саяка Дедзіма (яп. 出島 サヤカ)

Особиста служниця Арії, професійний кухар. Фетиш — носити білизну пані. Підозріло ставиться до Такатосі і помітно, що ревнує його до Січіджо.

 • Чіхіро Уомі (яп. 魚見)

Один із другорядних жіночих персонажів, вперше з'являється в 3-й OVA. Протягом довгого часу була відома на прізвисько «Уомі», поки її повне ім'я не розкрилося в 415 главі манги. Має схожий колір волосся з Сіно з двома хвостами. Вона носить шкільну форму з синьої спідниці, трикотажного светра, білої сорочки-сукні і червоно-помаранчевої краватки.

18-річна президент шкільної ради старшої школи Ейрьо, вона вирушає в Осай у рамках програми шкільного обміну, щоб кожна школа дізналася більше одна про одну і як вони працюють, щоб поліпшити себе. Перебуваючи під враженням, Уомі і Сіно обмінялися електронною поштою і телефонними номерами в кінці дня. Уомі відвідує Осай знову протягом культурного фестивалю в ролі учасниці футбольної команди Ейрьо, оскільки вона грала в софтбол до приходу до студради. Коли Хагімура чує, що Уомі і Сіно розмовляють одна з одною за межами школи, це підтверджує думку Судзу, що ті мають подібні риси. Уомі знаходиться у хороших відносинах з Сіно та членами шкільної ради, її часто запрошують на заходи за межами школи, наприклад, на гарячі джерела сім'ї Арії. Уомі також пропонує їм відвідати культурний фестиваль Ейрьо.

Як і Сіно, вона намагається робити збочені коментарі, хоча ті часто закінчуються незворушним стилем, втративши більшу частину свого ефекту. Вона розглядає себе як відлюдника і малоемоційну людину, визнавши, що до старшої школи не була дуже товариською. Дівчина зацікавлена в Хагімурі, часто вітає її обіймаючи, хоча Судзу неохоче це робить. У 1-й OVA для 2-го сезону показано, що Уомі працює неповний робочий день у ресторані швидкого харчування.

Під час другого аніме-сезону Уомі та Цуда стали родичами, дізнавшись, що вони відвідували одне й те ж весілля, як наречений двоюрідний брат Цуди і наречена кузина Уомі. На весільному прийомі, усвідомлюючи, що вони тепер зв'язані за допомогою такого шлюбу, дівчина змушує Цуду називати її «Оні-тян» (старша сестра), а вона у відповідь буде називати Цуду і Котомі «Така-кун» і «Котомі-чан».

Уомі і Сіно мають багато спільного, Чіхіро також цінує здібності Арії з декорування, поважає Судзу, як талановитого члена студради Осай. Вона знаходиться у хороших відносинах з молодшою сесетрою Такатосі та часто жартує разом із дівчатами над її старшим братом, хоча її сексуальні жарти не такі відверті. Проте, можливо, це все гра, тому що Уомі є практично єдиним жіночим персонажем в серіалі, яка має серйозні розмови з Такатосі наодинці без всіляких сексуальних підтекстів. Наприклад, коли вона прямо запитала хлопця, чи подобається хтось йому з його колег, як дівчина, що Такатосі заперечив. Чіхіро у відповідь порадила йому жити в повній мірі, що відверто збентежило Такатосі. Уомі регулярно відвідує будинок Цуди, пізніше присутні кілька випадків, коли Чіхіро і Цуда зближується ще більше, і це відверто приголомшує Сіно, Муцумі і Судзу.

Термінологія[ред. | ред. код]

Приватна школа Осай — приватна школа, в якій відбувається основні події сюжету аніме. У зв'язку зі зниженням рівня народжуваності перейшла від жіночого типу навчання до спільного. Нинішнє співвідношення між чоловіками та жінками становить 7 до 131 (7:131).

Шкільна рада школи Осай — керівний орган, створений для координації громадських заходів і різних шкільних конкурсів, свят тощо. Складається з Сіни Амакуси (президент), Арії Січіджо (секретар), Судзу Хагімури (скарбник). У першій серії до них приєднався Такатосі Цуда у ролі віце-президента. Куратором шкільної ради є Наруко Токісіма.

Правила Осай — правила приватної школи, куди потрапив Цуда. На початку кожної серії та OVA про них розповідає Сіно Амакуса.

 • 1. Жодних секретів. Доповідати про всі потаємні заняття. Про абсолютно всі!
 • 2. Втрачати невинність потрібно з розумом!
 • 3. Якщо за тобою хтось підглядає — покажи йому все!
 • 4. Прочитав порно-журнал — викинь його!
 • 5. Пести його, та не запести!
 • 6. Не смій базікати про цицьки!
 • 7. Я користуюся прокладками!
 • 8. Занадто часто теж шкідливо.
 • 9. Завжди носи з собою презервативи!
 • 10. Заборонено використовувати ванну не за її прямим призначенням.
 • 11. Шепотітися під час уроків заборонено.
 • 12. Дзюдо найкраще починати з задушення й ось так!
 • 13. У словнику немає слова «пестити»!
 • 14. Трусики в полуничку — для дітей.
 • 15. Залишився рік випробувань до вісімнадцятиріччя!

Медіа[ред. | ред. код]

Манга[ред. | ред. код]

Seitokai Yakuindomo розпочалася як чотирьохпанеліьна комедійна манга, написана і проілюстрована Тодзеном Удзі. Манга почала серіалізацію в червневому випуску 2007 р. журналу Magazine Special і тривав до липневого номеру 2008 р., після чого він був передана до Weekly Shōnen. Перший танкобон випущений 12 серпня 2008 р. у Shonen Magazine видавництва Kodansha, станом на серпень 2012-го доступні 7 томів.

Список томів:

Дата виходу ISBN
1 12 серпня 2008ISBN 978-4-06-384030-8
 • Частини 1–15
2 15 травня 2009ISBN 978-4-06-384142-8
3 15 січня 2010ISBN 978-4-06-384240-1
4 17 серпня 2010ISBN 978-4-06-384347-7
5 15 квітня 2011ISBN 978-4-06-384479-5

Примітки[ред. | ред. код]

 1. І Йоко Хікаса, і Сатомі Сато, акторки озвучування персонажів Сіно й Арії, працювали разом у різних аніме, найвідоміший приклад — K-On!, де вони грали Mio і Ріцу. Сіно Амакуса й Акіяма Mio з аніме K-On! мають, крім однакових сейю, аналогічні характеристики: довге чорне волосся, бояться хворобливих історій, бентежаться через своє тіло, користуються популярністю серед студентів і академічно успішні студентки.
 2. Хоча Ранко Хата якось згадувала, що Цуда під час розмови дивиться на груди Арії 8-10 разів.
 3. Англійською, японською, італійською, іспанською та французькою.
 4. Її зріст іноді змінюється для того, щоб максимізувати комічний ефект (вона, як правило, відносно висока, до нижньої частини грудної клітки Такатосі, але іноді показується, що вона нижча, щоб зробити сцени веселішими).
 5. Хоча є й інші більш ранні натяки. Наприклад, 3-4 серії першого сезону, коли Цуда був вдома у Судзу. Або коли дівчина подарувала Такатосі шоколад на Валентинів день у 12 серії.
 6. Також вона принаймні один раз прямо зізналася собі, що Такатосі милий. У той час як вона легко може спілкуватися з Цудою, коли справа доходить до фізичного контакту іноді впадає в паніку і ступор. В одному випадку Міцуба поєднує прізвища «Цуда» зі своїм ім'ям «Муцумі».

Посилання[ред. | ред. код]