Semper fidelis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Львова 1936—1939 рр. з девізом «Semper fidelis»

Semper fidelis — девіз, що в дослівному перекладі латинської мови означає «Завжди вірний». З 1558 року використовується як девіз міста Екстер (Англія). У 1658 році дарований Львову папою Олександром VII, до 1939 року слоган офіційно використовувася, як девіз Львова. Після Другої світової війни він не знайшов офіційного затвердження. З 1883 року використовується, як девіз Корпусу морської піхоти США.

Також вислів використовувався у книжці «Doom» (за мотивами однойменної гри) Девіда Аб-Х'ю і Беда Линавівера, как девіз головного героя і у грі «Call of Duty 4: Modern Warfare». Врезультаті, в стандартному скороченому вигляді, SEMPER FI, використана у фільмі «Doom» в якості татуювання одного з головних героїв — Сержанта. З 1558 року використовується як девіз міста Екстер (Англія). З 1883 року використовується, як девіз Корпусу морської піхоти США.

У 1936 році був офіційно внесений до герба Львова часів Польщі і використовувався до 1939 року.

У роки Польсько-української війни та під час Польської окупації 1921-1939 років сенс девізу Львова був викривлений польськими шовіністами та ірредентистами як "завжди вірний" Польщі. Таким чином вони обґрунтовували свої ірредентиські претензії на Львів.

Насправді ж девіз міста Львова, наданий папою Римським Semper fidelis означає те, що Львів "завжди вірний" Богові і Християнській Вірі. Таке ж саме значення має цей девіз у інших містах, яким він даний.

Після Другої світової війни він не знайшов офіційного затвердження.

Сьогодні у Львові девіз "Завжди вірний" є неофіційним девізом ФК "Карпати".

Також вислів використовувався у книжці «Doom» (за мотивами однойменної гри) Девіда Аб-Х'ю і Беда Линавівера, як девіз головного героя і у грі «Call of Duty 4: Modern Warfare». В результаті, в стандартному скороченому вигляді, SEMPER FI, використана у фільмі «Doom» як татуювання одного з головних героїв — Сержанта.

Джерела[ред.ред. код]

  • Дашкевич Я. Р. Апокрифічний девіз герба Львова 1936 р. // Шоста наукова геральдична конференція (Львів, 27—29 березня 1997 р.): Матеріали. — Львів, 1997. — С. 24—25.