Simple DirectMedia Layer

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Simple DirectMedia Layer
SDL Logo.svg
SDL logo
Тип API
Автор(и) Сем Лантінга
Стабільний випуск 2.0 (12 серпня 2013; 1533 дні тому )
Версії 2.0.6[1]
Операційна система багатоплатформова
Написано на C
Ліцензія GNU Lesser General Public License
www.libsdl.org

CMNS: Simple DirectMedia Layer на Вікісховищі
Simple DirectMedia Layer

Simple DirectMedia Layer (SDL) — крос-платформна, мультимедіа бібліотека що вільно поширюється разом з сирцевим кодом. Написана мовою C, яка надає простий інтерфейс до графіки, звуку та пристроїв вводу на різних платформах. Бібліотека SDL надає такі засоби, як швидкий вивід 2D-графіки, обробку вводу, програвання звуку, вивід 3D через OpenGL і безліч інших супутніх операцій у крос-платформовому виді, незалежно від використовуваної системи. Це спрощує створення застосунків і ігор, яким необхідно швидко виводити двомірну графіку, програвати звук, використовувати просунуту обробку вводу користувача тощо. Бібліотека випускається під ліцензією LGPLv2 і підтримує щонайменше Linux, Windows, Windows CE, BeOS, Mac OS X, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, BSD/OS, Solaris, IRIX і QNX. Також існує ряд непідтримуваних офіційно портів на інші системи (наприклад, існують порти для Android і Wayland).

Бібліотека написана на C і «нативно» підтримує C++, проте існує також і багато прив'язок (Біндінгів), що надають засоби для її використання для інших мов програмування.

SDL містить слово «layer» (укр. шар) в назві тому що насправді це бібліотека-обгортка навколо функцій специфічних для ОС. Головна мета SDL — надати спільний фреймворк доступу до тих функцій на різних системах.

Розробники використовують її для написання комп'ютерних ігор чи інших мультимедіа програм, які можуть працювати на багатьох ОС включаючи Android, AmigaOS, AmigaOS 4, BeOS/Haiku, iOS, Linux, Mac OS 9, Mac OS X, MorphOS, OpenVMS, PlayStation Portable, Syllable Desktop, Symbian, webOS, та Windows. Вона керує відеовиводом, подіями, аудіо, приводом CD-ROM, потоками, доступом до мережі та таймерами.[2]

Примітно, що автор libsdl був найнятий компанією Valve, низка продуктів якої побудовані з використанням цієї бібліотеки для спрощення забезпечення багатоплатформовості.

Галерея[ред.ред. код]


Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • John R. Hall: Programming Linux Games, No Starch, ISBN 1-886411-49-2 (Перша книга про SDL, видана Loki Games, архівна онлайн версія: PDF, LaTex)
  • Alberto García Serrano: Programación de videojuegos en SDL, Ediversitas, ISBN 84-95836-08-4 (spanish)
  • Ernest Pazera: Focus On SDL, Muska & Lipman/Premier-Trade, ISBN 1-59200-030-4
  • Ron Penton: Data Structures for Game Programmers, Muska & Lipman/Premier-Trade, ISBN 1-931841-94-2 (game programming examples with SDL)

Примітки[ред.ред. код]

  1. https://discourse.libsdl.org/t/sdl-2-0-6-released/23109
  2. SDL official website. Libsdl.org. Архів оригіналу за 2013-07-07. Процитовано 2010-03-19. 

Джерела[ред.ред. код]