Smiley Smile

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Smiley SmileM:
SmileySmileCover.jpg
Студійний альбом
Виконавець The Beach Boys
Дата випуску 11 вересня 1967
Записаний 3 червня14 липня 1967
Окрім «Good Vibrations»: з
18 лютого по
1 вересня 1966, фрагменти супроводу «Heroes and Villains»: жовтень 1966, кода «Vegetables»: квітень 1967
Жанр Психоделіка
Тривалість 27:36
Мова англійська
Лейбли Brother Records/
Capitol Records
Продюсер The Beach Boys
Професійні огляди
Хронологія The Beach Boys
Попередній
←
Pet Sounds
(1966)
Wild Honey
(1967)
Наступний
→

Smiley Smile — студійний альбом рок-гурту The Beach Boys, випущений y 1967 замість незавершеного альбому SMiLE. Містить одну з найвідоміших пісень гурту — «Good Vibrations».

Історія альбому[ред.ред. код]

Після виходу альбому Pet Sounds Браян Вілсон разом з пісняром Веном Дайком Парксом почали роботу над новим експериментальним проектом — концептуальним альбомом SMiLE — який, за задумкою, повинен був перевершити Pet Sounds i стати вершиною творчості Beach Boys.

Після випуску синглу з новою, революційною композицією «Good Vibrations» наприкінці 1966-го, котра очолила хіт-паради багатьох країн світу і була названа «кишеньковою симфонією», оголошений новий альбом з нетерпінням очікувався у світі шоу-бізнесу. Однак його виходу перешкодило безліч обставин. Маючи намір звільнитися від контрактних зобов'язань перед фірмою й створити власний лейбл звукозапису, гурт почав судові позови з Capitol Records; інші учасники гурту, зокрема Майк Лав, були проти нових музичних експериментів Вілсона й «абсурдних» текстів Паркса, що стало причиною конфліктів між музикантами — у результаті Вен Дайк Паркс залишив роботу над альбомом. У головного автора ідеї проекту, Вілсона, загострилися психічні захворювання, чималою мірою через зловживання наркотиками, що позначилося на його працездатності й загальному стані. У червні The Beatles представили свою нову платівку Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, яка стала справжнєю сенсацією, зайнявши те місце, яке, на думку автора, передбачалося для SMiLE. Врешті він зневірився у проекті, і запис був відкладений на невизначений час. Проте згідно з умовами контракту, гурт повинен був випустити у цьому році новий матеріал, і тоді музиканти поспіхом підготували нову платівку в домашній студії Вілсона в Бел Ейр, у червні й липні 1967. До неї ввійшли значно спрощені й перероблені версії пісень зі скасованого Smile («Heroes and Villains», «Wind Chimes», «Vegetables» і «Wonderful»), і новий, нашвидку записаний матеріал. Тільки «Good Vibrations» з'явилася на диску у своїй оригінальній версії. Цю композицію, що мала величезний успіх при випуску на синглі, включили в альбом спеціально, щоб сприяти його продажу, незважаючи на заперечення Вілсона.

Коли Smiley Smile після місяців очікування з'явився на ринку в вересні того року, критики прийняли пластинку вкрай негативно, назвавши роботу «осічкою», «катастрофою», дивакуватою, сирою і недопрацьованою. «Від гурта очікували великого альбому, шедевра із шедеврів, „підліткової симфонії Богові“, але вони навіть не видали нормального альбому — замість цього вони піднесли цей сирий кострубатий демо-запис»[1]. Диск зайняв у США тільки 41 місце. У Британії він був сприйнятий трохи краще, досягши 9-го місця в місцевих чартах.

Smiley Smile уважається найконтроверсійнішим альбомом гурту — чимало шанувальників уважають його повним провалом, у той час як інші називають його одним з найпримітніших дисків шістдесятих років.

Smiley Smile позначив кінець лідерства Браяна Вілсона в ансамблі. Продюсерами цього диска вперше були зазначені The Beach Boys. У наступні роки колишній лідер, вибитий з колії невдачами своїх останніх робіт, проблемами зі здоров'ям і наркотичною залежністю, став усе більше віддалятися від музичної діяльності. Роль лідера перейшла до наймолодшого з братів Вілсонів — Карла.

Обкладинка[ред.ред. код]

Хоча автор обкладинки ніколи не був зазначений, відомо, що джерелом натхнення на створення малюнка були работи французького маляра Анрі Руссо, зокрема його картина 1910 року «Сон».

Список композицій[ред.ред. код]

 1. «Heroes and Villains» (Б. Вілсон / Паркс) — 3:37
  • Солісти — Б. Вілсон [куплети] і А. Джардін [приспів]
 2. «Vegetables» (Б. Вілсон / Паркс) — 2:07
  • Солісти — А. Джардін
 3. «Fall Breaks and Back to Winter (Woody Woodpecker Symphony)» (Б. Вілсон) — 2:15
  • Інструментал з хоровим співом
 4. «She's Goin' Bald» (Б. Вілсон, Лав, Паркс) — 2:13
  • Соліти — Лав, Б. Вілсон, Д. Вілсон і А. Джардін
 5. «Little Pad» (Б. Вілсон) — 2:30
  • Солісти — Б. і К. Вілсони, М. Лав
 6. «Good Vibrations» Аудіо слухатиопис файлу (Б. Вілсон, Лав) — 3:36
  • Солісти — К. Вілсон (куплети), Лав (приспів), Браян Вілсон (середня частина)
 7. «With Me Tonight» (Б. Вілсон) — 2:17
  • Соліст — К. Вілсон
 8. «Wind Chimes» (Б. Вілсон) — 2:36
  • Солісти — Лав, Б. Д. і К. Вілсони
 9. «Gettin' Hungry» (Б. Вілсон, Лав) — 2:27
  • Солісти — Лав, Б. Вілсон
 10. «Wonderful» (Б. Вілсон, Паркс) — 2:21
  • Соліст — К. Вілсон
 11. «Whistle In» (Б. Вілсон) — 1:04
  • Солісти — М. Лав і Б. Вілсон

Сингли[ред.ред. код]

Учасники запису[ред.ред. код]

 • Майк Діззі старший — гітара
 • Ал Джардін — спів, гітара, бас-гітара
 • Брюс Джонстон — спів, бас-гітара, клавішні
 • Майк Лав — спів
 • Лайл Ріц — електричний бас
 • Браян Вілсон — бас-гітара, клавішні, спів
 • Карл Вілсон — спів, гітари, бас-гітара
 • Денніс Вілсон — ударні, спів

Примітки[ред.ред. код]

 1. Рецензія Георгія Старостіна (англ.)

Посилання[ред.ред. код]