Smith & Wesson

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Smith & Wesson
Smith & Wesson Holding Corp.
Тип Публічна компанія
Лістинг на біржі NASDAQ: SWHC
Спеціалізація зброярство
Заснування 1852
Штаб-квартира Flag of the United States.svg США, Спрінгфілд, Массачусетс
Територія діяльності в усьому світі
Галузь виробництво зброї та військового майна
Продукція вогнепальна зброя
Валовий дохід US$ 296 мільйонів (2008)[1]
Операційний прибуток US$9 мільйонів (2008)[1]
Співробітники 1,453 (2008)[1]
Дочірні компанії Thompson Center Arms
Сайт smith-wesson.com

Smith & Wesson (Сміт-енд-Вессон) — найбільший у США виробник вогнепальної зброї (зокрема револьверів). Компанія розташована в Спрінгфілді, штат Массачусетс. Заснована в 1856 році Горацієм Смітом і Деніелом Вессоном.

Сміт-Вессон у Росії[ред.ред. код]

Модель III 4,2-лінійного (10,67-мм) револьвери системи Сміта-Вессона

У Російській імперії в 1860 році першим ручну багатозарядну зброю (револьвери Лефоше) отримав Окремий корпус жандармів. У 1869 на флоті був прийнятий револьвер Галану.

У 1871 році в армії були введені револьвери Сміт-енд-Вессона зразка 1869 року, офіційно іменувалися 4,2-лінійним револьвером системи Сміта-Вессона, позначалася індексом I. Це була досить гарно зроблена для тих років модель, яка в 1873 році була нагороджена золотою медаллю на Міжнародній виставці у Відні. Основні відмінні риси: калібр 4,2 лінії (10,67 мм), ємність барабану 6 набоїв, довжина стволу 8 дюймів (203 мм), патрон центрального запалення (Росія була однією з перших країн, що впровадили револьвери з цими патронами), прискорена перезарядка. Останнє досягалося тим, що револьвер міг «розламуватися» навпіл. Ствол, барабан і частина рами на шарнірі йшли вниз, а використані гільзи при цьому автоматично екстрактіровалися. Револьвер мав спусковий механізм простої дії, що виключає самозвідну стрільбу. Практично при такому калібрі, силі віддачі, масі зброї (заряджений револьвер важив близько 1,5 кг) самозвідна стрільба була важкою і малорезультативною.

У 1872 році впроваджено модель II. Ствол вкоротили на 1 дюйм, і на спусковий скобі з'явилася «шпора», у верхній задній частині рукоятки — уступ. Це дозволяло краще фіксувати зброю в руці. У 1880 введена модель III, ствол якої вкоротили до 6,6 дюйма. Незважаючи на вкорочений ствол, куля з цього револьвера з відстані 25 кроків пробивала 3-4 соснових дошки товщиною в 1 дюйм кожна.

Усього з Америки надійшло понад 250 тис. одиниць усіх трьох моделей. Для Росії ці револьвери також виготовляла німецька фірма «Людвіг Леве і Ко», в 1886 році виробництво револьверів та патронів було налагоджено на Тульському збройовому заводі.

Спеціально для даних моделей був розроблений особливий калібр: .44 Сміт-Вессон російська (набої, що випускалися в Росії іменувалися 4,2-лінійний російський).

На основі класичних моделей, описаних вище, було виготовлено безліч револьверів зменшених розмірів і меншого калібру, які отримали назву «Малі російські моделі». Крім того, деякі зарубіжні фірми налагодили випуск револьверів під патрон .44 Сміт-енд-Вессон російська. Зокрема, бельгійці запропонували самозвідну полегшену модель з укороченим стволом. Вона користувалася великою популярністю у російських офіцерів.

У 1895 році російська армія перейшла на револьвер Нагана, а Сміт-енд-Вессон залишилися на озброєнні поліції. «Поліцейський» Смит-Вессон згадується у повісті В. Катаєва «Біліє парус одинокий», присвяченій революційним подіям в Одесі 1905 року. Також згадується в пісні Олександра Розенбаума «Ми з ним росли в одному дворі».

Відомі револьвери[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б в Company Profile for Smith & Wesson Holding Corp (SWHC). Процитовано 2008-10-03. 

Посилання і джерела[ред.ред. код]


Щит та меч Це незавершена стаття про зброю.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.