SoftICE

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
SoftICE
Тип відладчик рівня ядра
Розробник NuMega, Compuware
Стабільний випуск 4.2.7
Версії 4.0.5
Операційна система Windows
Написано на асемблер
Ліцензія Власницьке ПЗ
www.compuware.com

SoftICE — відладчик (дебаггер) режиму ядра для Microsoft Windows.[1] Програма розроблена для управління процесами на низькому рівні Windows, причому таким чином, щоб операційна система не розпізнавала роботу відладчика. На відміну від прикладного відладчика, SoftICE здатний призупинити всі операції в Windows, що дуже важливо для налагодження драйверів.

SoftICE був спочатку розроблений компанією NuMega, яка включала його в пакет програм для швидкої розробки високопродуктивних драйверів під назвою Driver Studio, який згодом був придбаний Compuware.

Microsoft пропонує два відладчика режиму ядра: WinDbg та KD. Однак, на відміну від SoftICE, повністю реалізувати можливості WinDbg та KD можна тільки з двома комп'ютерами.

Частина назви «ICE» є натяком на абревіатуру від in-circuit emulator.

SoftICE дуже популярний як інструмент злому програмного забезпечення.

Історія[ред.ред. код]

Оригінальний Soft-ICE для DOS був написаний в 1987 році засновниками NuMega: Франком Гроссманом і Джимом Москуном. Програма, написана на 386 асемблері, грала роль операційної системи і керувала програмним забезпеченням в режимі віртуального 8086 процесора. Вона продавалася за 386 доларів.

Новіші версії SoftICE можуть глибоко впроваджуватися в Microsoft Windows, але старі версії SoftICE рідко сумісні з новими версіями Windows.

SoftICE поставлявся в складі NuMega DriverStudio, потім у складі Compuware DriverStudio.

З третього квітня 2006 року, продаж продуктів сімейства DriverStudio було припинено через «безліч технічних і ділових проблем, а також загальний стан ринку». Підтримка завершилася 31 березня 2007.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Існують також старі версії SoftICE для DOS-сумісних систем.

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]