Solar Dynamics Observatory

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обсерваторія сонячної динаміки
Мистецька ілюстрація на тему SDO на навколоземній орбіті
Загальна інформація
Код NSSDC 2010-005A
Організація NASA
Дата запуску 11 лютого 2010
Запущено з мису Канаверал
Засіб запуску Atlas V 401
Тривалість місії заплановано 5-10 років,
на сьогоднішній день 5210 діб
Маса корисна маса: 290 кг
паливо: 1400 кг
разом: кг
Тип орбіти Геосинхронна
Висота орбіти 33000 км
Орбітальний період 1436.14 хвилини
Зовнішні посилання
Інтернет-сторінка http://sdo.gsfc.nasa.gov/

Solar Dynamics Observatory (SDO, укр. Обсерваторія сонячної динаміки) — космічний апарат для вивчення Сонця американського космічного агентства NASA в рамках програми «Життя із Зіркою» (Living With а Star, LWS). Мета програми LWS є розвиток наукових знань, необхідних для ефективного вирішення аспектів Сонячно-Земних зв'язків, які безпосередньо впливають на життя і суспільство. Мета SDO є розуміння впливу Сонця на Землю і навколоземний простір шляхом вивчення сонячної атмосфери на малих масштабах часу і простору і в багатьох довжинах хвиль одночасно.

Обсерваторія запущена на орбіту 11 лютого 2010 з мису Канаверал, на орбіту SDO вивела ракета-носій Atlas V. Висота орбіти апарата становить приблизно 33 тисячі кілометрів. За допомогою приладів на борту SDO буде збирати дані про Сонце і його магнітне поле і передавати їх на станцію в штаті Нью-Мексико. Планується, що в цілому час роботи апарату складе п'ять років.

SDO дозволить отримати дані, які стануть у пригоді для передбачення різного роду сонячних бурь. На момент старту світило поступово починає виходити з аномально тривалого періоду спокою.

Галерея зображень обсерваторії сонячної динаміки[ред. | ред. код]

Див.також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]