Sonic the Hedgehog (серія відеоігор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Sonic the Hedgehog[a] це японська серія відеогр та медіафраншиза створена компанією Sega. Головним у франшизі є Сонік, антропоморфний синій їжак, який борется з злим Доктором Еґманом, божевільним вченим. Головна частина ігор серії Sonic the Hedgehog є платформерами, в більшості розроблені Sonic Team; інші ігри, розроблені різноманітними студіями, включно з спінофами, в жанрах гонки, файнтинги, партійні та спортивні ігри. Франшиза також включає в себе комікси, анімації, фільми, та фірмові речі для продажу.

Sega розробила першу гру про Соніка та випустила її в 1991 році для консолей Sega Genesis, як конкурента Маріо - талісмана Nintendo. Його успіх допоміг Sega стати однією з провідних компаній у сфері відеоігор під час четвертого покоління ігрових консолей на початку 1990-х років. Технічний інститут Sega розробив три наступні ігри Sonic, і спіноф Sonic Spinball (1993). Після перерви під час невдалої ери консолей Сатурн, вийшла перша 3D гра Sonic Adventure в 1998 році для Dreamcast . Sega вийшла з ринку консолей і перейшла на розробку сторонніх розробників у 2001 році, продовживши серію на системах Nintendo, Xbox і PlayStation .

Хоча ігри Sonic часто мають унікальні ігрові механіки та історії, вони містять повторювані елементи, такі як система охорони здоров’я на основі кільця, локації рівнів і швидкий ігровий процес. У іграх зазвичай є Сонік, який намагається зупинити схеми Еггмана щодо світового панування, і гравець переміщається по рівнях, які включають джерела, схили, бездонні ями та вертикальні петлі . Пізніші ігри додали велику кількість персонажів ; деякі, такі як Майлз «Тейлз» Прауер, Наклз Єхидна та Shadow of the Hedgehog, знялися у додаткових продуктах. Ця франшиза перетиналася з іншими франшизами відеоігор у таких іграх, як Mario & Sonic, Sega All-Stars і Super Smash Bros.
Помилка цитування: Теги <ref> існують для групи під назвою «lower-alpha», але не знайдено відповідного тегу <references group="lower-alpha"/>