Sonic the Hedgehog CD

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Sonic the Hedgehog CD

Обкладинка японської коробки з грою
Японська обкладинка гри для Windows

Розробник Sonic Team
Видавець Sega
Частина серії Sonic the Hedgehog
Жанр Платформер
Віковий
рейтинг
BBFC: U
CERO: Free
ELSPA: 3 +
ESRB: E - Everyone
PEGI: 3 +
USK: 6
VRC: GA
Носій CD
Платформи Sega Mega-CD, Windows, PlayStation Network, Xbox Live Arcade, iOS, Android, Windows Phone 7, GameCube, PlayStation 2 (на дві останніх як частина Sonic Gems Collection)
Режим гри Одиночна гра
Системні
вимоги
ПК:
Windows 95, процесор Pentium 75 МГц, SVGA, 2X CD-ROM, 15 МБ на жорсткому диску

Sonic the Hedgehog CD (яп. ソニック ザ ヘッジホッグ CD Сонікку дза Хедзіхоггу CD)відеогра у жанрі платформера з серії Sonic the Hedgehog, створеної компанією Сеґа. Sonic the Hedgehog CD є першою та єдиною грою цієї серії, що вийшла на приставку Sega Mega CD. Вперше гра була випущена 23 вересня 1993 року в Японії; в жовтні 1993 року Sonic the Hedgehog CD з'явилася в Європі та 19 листопада 1993 року — в США (у цих виданнях гра відома просто як Sonic CD). У 1996 році гра була портована на ПК. У Sonic the Hedgehog CD вперше з'являються два нових персонажа серії — Емі Роуз та Метал Сонік.

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет гри продовжує розповідь про пригоди головного героя серії Sonic the Hedgehogїжака Соніка, і про його протистоянні з заклятим ворогом Доктором Еґманом. У центрі сюжету Sonic the Hedgehog CDпланета Little Planet (укр. Маленька планета), яка з'являється над озером Never Lake на рідній планеті Соника кожен останній місяць в році. Дізнавшись, що на тій планеті перебувають так звані «Камені Часу» (англ. Time Stones), здатні контролювати хід часу, Доктор Роботнік приковує Little Planet ланцюгом до скелі і перетворює її у власну гігантську фортецю. Їжак Сонік, бачачи це, відправляється вгору по ланцюгу для того, щоб досліджувати планету. Разом з ним на Little Planet відправляється їжачиха по імені Емі Роуз, але там вона виявляється викраденої металевим клоном Соніка — роботом Метал Соніком. Соніку належить врятувати Емі і зібрати сім Каменів Часу, щоб перемогти Доктора Еґмана і Метал Соніка, і звільнити планету.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Про основи ігрового процесу див. Ігровий процес Sonic the Hedgehog і Ігровий процес Sonic the Hedgehog 2.
Титульний екран гри Sonic the Hedgehog CD.

Ігровий процес у Sonic the Hedgehog CD аналогічний попередніх іграх серії: гравець в ролі їжака Соніка повинен проходити лабіринтоподібних рівні, по дорозі знищуючи ворогів — роботов-бадніков Доктора Еґмана[пр. 1], згортаючись для атаки у колючий клубок, і збираючи кільця. Як і в Sonic 1 і Sonic 2 за рівнями також розкидані спеціальні монітори, розбивши один з них, гравець отримує один з бонусів - 10 кілець, захист, пропадає після одного нанесення шкоди Соніку, тимчасове збільшення швидкості, тимчасову невразливість, або додаткове життя.

Як і в Sonic the Hedgehog 2, в Sonic CD у Соніка присутній спеціальний прийом — spin dash, який дозволяє йому розганятися на місці (цей рух, однак, має відмінності від аналогічних прийомів в інших іграх серії). На додаток до spin dash в Sonic CD з'являється новий прийом super peel-out, який відрізняється більш високою швидкістю, але при цьому не призначений для знищення бадніков, так як Соник не згортається при цьому в клубок.

При смерті Соніка (яка може настати, якщо він впаде в прірву, буде розчавлений або за відсутності кілець торкнеться перешкод), гравець починає рівень спочатку, але він також може зберегтися, якщо пробіжить повз спеціального стовпа. У такому випадку після смерті, гравець продовжити рівень з того місця, в якому він в останній раз зберігся. Sonic CD стала першою грою серії, в якій введено автозбереження; для цього була використана внутрішня пам'ять Mega CD або резервний картридж пам'яті . Таким чином, гравець витратили всі життя, продовжить гру з першої частини свого останнього відкритого рівня. Гра допускає ще один варіант програшу: якщо гравець не буде керувати Соніко протягом приблизно трьох хвилин, їжак зі словами «I'm outta here!» Стрибне вниз, за ​​екран; після цього гра закінчиться незалежно, скільки у гравця при цьому було життів.

Всі рівні у грі поділені на три частини, і в кінці третьої частини кожного рівня гравцеві належить битися з босом — самим Доктором Еґманом на його черговий бойовій машині, або з Метал Соником (наприклад, на рівні «Stardust Speedway»). Після перемоги над босом гравець повинен знищити спеціальну капсулу, лише після цього рівень буде завершено. Після кожного закінчення рівня слід підрахунок ігрових очок, де враховується кількість кілець і час, витрачений на проходження рівня[пр. 2].

Подорожі в часі[ред.ред. код]

Головною відмінною рисою Sonic the Hedgehog CD від інших ігор серії є можливість подорожувати в часі — побувати в чотирьох різних варіантах кожного ігрового рівня, які є різними періодами часу цього місця: «Справжній», «Минулому», «Доброму Майбутньому» і «Поганому Майбутньому». Щоб переміститися в часі, гравець повинен торкнуться однієї із спеціальних табличок з написом «Past» (укр. Минуле) або «Future» (укр. Майбутнє), розкиданих по всьому рівня. Соник повинен пробігти повз одну з таких табличок і протягом декількох секунд зберігати максимальну швидкість. У результаті він переміститься в аналогічне місце на рівні, але в інший період часу. У Минулому таблички для переміщення в минуле відсутні, в Майбутньому немає табличок для переміщення в майбутнє, що дозволяє гравцеві в цих періодах часу переміщатися тільки в Справжнє.

Рівні в різні періоди часу відрізняються плануванням, розміщенням об'єктів, музикою і колірною палітрою. Крім того, стан роботів-ворогів бадніков так само залежить від часу, в якому знаходиться гравець. У Минулому вони мають багато сил і діють повністю справно; в Справжнім у деяких з них зменшується функціональність; в Майбутньому ж всі машини мають дефекти. Таке «зношування» може впливати на швидкість і нападаючий здатність бадніков.

Зовнішній вигляд кожного рівня в Майбутньому залежить від дій гравця в іншому часі. Якщо в Минулому він знайде машину, яка створює роботів, і знищить її, то всі роботи в цьому Минулому зникнуть, а Майбутнє, куди надалі переміщається гравець, стає "Хорошим". У варіанті Хорошого Майбутнього немає ворогів і присутній менше небезпек, а пейзаж рівня виглядає як гармонійне переплетення природи і технологій. Якщо ж машина не була знищена, гравець потрапляє в Погане Майбутнє, з часто зустрічаються роботами і різними пастками, а також сильно забрудненим довкіллям (наприклад, отруєної водою або корозією будов). Так як третя частина кожного рівня завжди відбувається тільки в Майбутньому, гравець, щоб зробити його Хорошим, повинен спершу створити Гарне Майбутнє в двох попередніх частинах рівня. Майбутнє так само стане Хорошим, якщо Соник збере всі сім Каменів Часу (див. розділ Special Stages).

Якщо гравець знищить в Минулому всі роботізірующіе машини, то в кінці гри побачить гарну кінцівку. На додаток, в Минулому кожного рівня знаходиться проектор, який показує як голограма Метал Соніка мучить якого-небудь тварини. Після знищення цієї машини тварини з'являться в минуле і сьогодення рівня; в той же час, у гарному майбутньому вони присутні незалежно від того, чи був знищений проектор.

Режими гри[ред.ред. код]

На додаток до звичайного режиму гри, в Sonic the Hedgehog CD присутній ще три режими, які можна розблокувати:

 • Time Attack — гравцеві належить проходити раунди, які він пройшов, на час. Різниця полягає в тому, що на рівнях в цьому режимі відсутні таблички для переміщення в часі, а також тим, що після смерті гравця слід негайний програш всієї гри. Після проходження рівня час, витрачений на його проходження, з'явиться на спеціальному екрані. Якщо гравець зумів пройти всі рівні на час, то в кінці гри його очікує екран з персонажами гри - Соник, Емі і Метал Соник, навколо яких весело граються різноманітні тварини, а також з'являється фраза «Congratulations [initials]! You are greatest player!» (укр. «Вітаємо [ініціали]! Ви відмінний гравець!») 7[Джерело?].
 • D.A. Garden — дозволяє керувати і змінювати обертання і масштаб Little Planet, а також дає можливість слухати саундтрек з гри. Цей режим відкривається після того, як гравець пройде режим «Time Attack» за 37:27:57 або менше.
 • Visual Mode — дозволяє переглядати вступний та фінальний аніме-ролики, а також переглядати концептуальні начерки ігровий анімації. Відкривається після проходження режиму «Time Attack» як мінімум за 25:46:12 або менше.
 • Sound Test і Debug Mode — як і в попередніх іграх серії в Sonic the Hedgehog CD присутній особливий режим Debug Mode. Щоб його активувати, на титульному екрані гри потрібно набрати комбінацію ↓ ↓ ↓ ← → A та ↓ ↓ ↓ ← → ПРОБІЛ в залежності від версії гри. Після цього активуєтьсяSound Test- режим в якому можна слухати музику і звукові ефекти гри. При виборі треків FM # 40, PCM # 12, DA # 11 (в ПК-версії PCM # 12, DA # 11) і натисканні клавіші START та ПРОБІЛ, гравець побачить картинку з лисеням Тейлз і автомобілем [пр. 3]. Після повернення в гру, стає доступний режим Debug Mode, за допомогою якого гравець може встановлювати різні ігрові елементи і вільно переміщатися по рівнях.

Рівні[ред.ред. код]

На відміну від більшості ігор серіїSonic the Hedgehog, рівні в Sonic CD називаються раундами, а пронумеровані етапи, з яких вони складаються, — зонами. Щоб закінчити рівень, гравець повинен пробігти повз спеціальної таблички з зображенням Еґман, що знаходиться в кінці рівня (подібна була присутня в Sonic 1 і в Sonic 2). Усього в грі 7 раундів, кожен з яких ділиться на 3 зони, причому третя зона являє собою битву з босом і завжди відбувається в Майбутньому. Більшість раундів має схожість із зонами з Sonic the Hedgehog 1. Примітно, що назви-словосполучення всіх раундів алітераційний — обидва слова в них починаються на одну і ту ж літеру.

Раунди[ред.ред. код]

«Palmtree Panic Zone 1» в Справжнім часі.
 • Palmtree Panic (укр. Пальми, навідні паніку). Перший раунд у грі, як і більшість ігор серії, що є тропічної зоною, аналогічної Green Hill Zone в Sonic the Hedgehog. Цей рівень складається з крутих гір і водоспадів, а також повний пальм, на честь яких і отримав свою назву. В ньому мало ворогів, але рідко зустрічаються таблички для перенесення в інший час. У Минулому раунд виглядає як доісторичне узбережжі, в Поганому Майбутньому всі рослини механізовані, а вода складається з токсичних відходів. У Доброму Майбутньому всі рослини цвітуть, а деякі механічні пристосування лише допомагають їм. В кінці першої зони Сонік зустрічає Емі. Бос цього раунду — Доктор Еґман, що сидить на спеціальному механізмі, який складно атакувати з тилу, так як він оснащений руками з пружинами і шипованнимі ногами.
 • Collision Chaos (укр. Зіткнення Хаосу). Незвичайний, механізований ліс при цьому стилізований під пінбол-машину, і схожий на "Spring Yard Zone». У Минулому все виглядає недобудованим, в Поганому Майбутньому — більшість машин не підлягають ремонту, а озера на задньому плані повні радіоактивних відходів. Раунд у гарному майбутньому — футуристичне казино блакитного кольору, в якому повно рослин. Друга зона раунду — це один з трьох рівнів в 2D іграх серії, на якому існують два таблички з Еґманом (іншими були «Spring Yard Zone Act 2» у Sonic the Hedgehog і «Angel Island Zone Act 1» в Sonic the Hedgehog 3). На початку першої зони знову з'являється Емі, але її викрадає Метал Сонік. Бій з босом цього рівня відбувається всередині схожого на пінбол лабіринту, і нагадує бій з босами в грі Sonic Spinball. Соник за допомогою фліппер та інших пристосувань на рівні повинен дістатися до сидячого на вершині рівня Доктора Роботнік і вдарити його. При цьому Еґман буде заважати їжаку, кидаючи бомби.
 • Tidal Tempest (укр. Періодична буря). Стародавні руїни, наполовину затоплені водою. Дуже схожий на "Labyrinth Zone». У Минулому раунд виглядає як підземна печера, не порушена людиною або машиною. У Поганому Майбутньому водні рослини, що знаходяться на рівні виглядають мертвими, а механізми — іржавими. У Доброму Майбутньому рівень схожий на гігантський акваріум, в якому багато рослин і риб. Рівень води також змінюється з часом: у Минулому води трохи, трохи більше в Справжнім часі, а найбільша кількість — у Майбутньому. У третій зоні Сонік має вдарити тікає від нього Еґман 4 рази, після цього бій відбуватиметься під водою. Еґман оточить свою машину бульбашками повітря і буде стріляти в їжака. Сонік повинен вдихати бульбашки, щоб звільнити шлях до машини Доктора.
 • Quartz Quadrant (укр. Сектор кварцу). Напівпідземна шахта, повна кварцу і інших мінералів. Рівень складається з рухомих конвеєрів, змінюють напрямок руху за допомогою перемикачів. Раунд досить заплутаний, тому тут важко розігнатися для переміщення в часі. Вигляд цього рівня різко змінюється протягом часу: у Минулому — це болотиста місцевість з дуже малою кількістю технологій, але великою кількістю кварцу. У Поганому Майбутньому — це занадто механізована шахта в якій відсутній кварц, у гарному майбутньому — підземне місто золотого кольору. Бій з босом відбувається на рухомий конвеєрній стрічці, причому гравцеві не потрібно наносити шкоди Доктору Еґману. Замість цього Соніку припадає лише ухилятися від бомб Роботнік і не торкатися шипів у лівій частині; через деякий час машина вибухне сама.
 • Wacky Workbench (укр. Робоче місце). Індустріальний раунд, що нагадує «Scrap Brain Zone». Особливістю даного рівня є спеціальні підлоги, які можуть мерехтіти. Якщо в цей час Сонік буде перебувати на них, він високо відскочить. У Минулому даний рівень ще не добудований, багато предметів не працюють, крізь стіни видно небо. У Поганому Майбутньому завод виглядає згнилі, а в Доброму він стає яскравим і динамічним. Близько початку першої зони в Поганому Майбутньому захована статуя Еґмана, при наближенні стріляюча шипами. У Минулому на її місці стоїть статуя ангела, що дає кільця. Босом раунду є гігантська ракета, з сидячим всередині Доктором Еґманом. Після кожного удару зверху впадуть чотири блоки. Коли електромагнітна хвиля активується на підлозі, блоки піднімуться вгору. За допомогою них гравець повинен дістатися до Еґмана.
 • Stardust Speedway (укр. Автострада космічного пилу). Шосе, прикрашене музичними інструментами і розташоване над величезним містом. Виправдовуючи назву, цей раунд найшвидкісніший в грі. Він також трохи нагадує «Star Light Zone». У Минулому шосе повито виноградними лозами, а рівень схожий на давньоримський місто. У Поганому Майбутньому раунд перетворився на похмурий, забруднене місто, зі статуєю Еґман у центрі. У Доброму Майбутньому — це гігантський футуристичний парк розваг, з гарним собором у центрі другої зони. У третій зоні Сонік повинен бігти наввипередки з Метал Соніка.

Special Stages[ред.ред. код]

«Special Stage» першого раунду.

Як і в попередніх іграх серії, на Sonic the Hedgehog CD присутні так звані «Special Stages» (укр. Спеціальні Етапи), необхідні для збору Каменів Часу, еквівалента смарагдів Хаосу в цій грі. Доступ на цей етап аналогічний Sonic the Hedgehog: гравець повинен зібрати понад 50 кілець і застрибнути у велике з'явилося кільце в кінці зони.

Етап являє собою тривимірну плоску площадку, оточену водою; його зовнішній вигляд залежить від раунду, через який гравець потрапив на «Special Stage». Завдання гравця знищити шість НЛО, літаючих по всьому рівня. Після знищення деяких НЛО, гравцеві дається який-небудь бонус: НЛО з жовтими смужками дає кільця, з білими — збільшує швидкість Соника на деякий час. Кожен етап має обмеження в часі, причому, якщо гравець торкнеться води, то час буде відніматися набагато швидше. Кожного разу, коли на таймері залишиться 20 секунд, на середині етапу з'явиться спеціальний НЛО блакитного кольору, після знищення якого на таймер додадуться 30 секунд.

На додаток на етапі присутні різноманітні предмети, які можуть допомогти або ускладнити проходження рівня.

Після того, як всі НЛО будуть знищені, Соник отримає один Камінь Часу. Якщо до кінця гри були зібрані всі сім каменів, всі Майбутні стануть Добрими, а після завершення гри гравець побачить гарну кінцівку.

Додатковий, невживаний в грі, спеціальний етап можна побачити, якщо в меню «Sound Test» поставити всі треки на 07. Якщо гравець пройде режим «Time Attack» за 30:21:05 або менше, в тому ж режимі зможе пограти в «Special Stages» на час, при цьому на рівнях буде відсутній таймер, а вода не буде вважатися небезпекою.

Скасовані рівні[ред.ред. код]

У грі повинен був бути присутнім ще один раунд. Доказ про його існування можна знайти шляхом вивчення ігрових файлів на ПК: у файлах рівнів відсутній другий раунд[1]. В інтерв'ю з Джимом Третеуеем він заявив, що рівень, швидше за все, було вирізано, бо не відповідав стандартам якості[2]. Про другому раунді відомо тільки те, що він повинен був знаходитися між «Palmtree Panic» і «Collision Chaos» і як і всі раунди містити три зони.

Ще один не увійшов в гру рівень — це «Bonus Stage» (укр. Бонусний Етап). Його можна було побачити в Sega Summer Catalogue 1992 році[3]. Цей етап був схожий на «Special Stage» з Sonic 1. Крім цієї замітки інформації про даному рівні більше не з'являлося.

Розробка гри[ред.ред. код]

Після виходу Sonic the Hedgehog провідний програміст Юдзі Нака був незадоволений жорсткої корпоративної політикою Sega і тому переїхав до Сполучених Штатів, щоб працювати в Сеґа Technical Institute. Більшість колективу розробників з Sonic Team також виїхало до США, щоб допомогти інструктувати американських розробників. Половина Sonic Team і два з його найважливіших творців, в кінцевому рахунку, почали роботу над Sonic the Hedgehog 2.

Тим часом в Японії, розробка Sonic the Hedgehog CD (або на той момент, CD Sonic[4]) було покладено на окрему команду розробників на чолі з творцем Соніка Наото Осима. Спочатку, як було показано в інтерв'ю і вирізка з журналів[5], Sonic CD повинна була бути портом Sonic the Hedgehog 2, а в деяких виданнях вона згадувалася як Sonic the Hedgehog 2 CD[6]. Проте в ході розробки, тип гри Sonic CD значно змінився. Зрештою, геймплей Sonic the Hedgehog 2 був обраний як вигідніший для майбутніх ігор, але це пояснює, чому ігровий процес Sonic CD відрізняється від інших ігор серії. Використання більшості оригінальних спрайтів з гри Sonic the Hedgehog в Sonic CD, також пояснюється даним фактом.

Sonic CD була випущена після Sonic the Hedgehog 2, але до Sonic the Hedgehog 3.

Музика та аудіо[ред.ред. код]

Саундтрек ігри для у північноамериканській і японської версій розрізняється, при цьому європейська і австралійська версії гри мають японський саундтрек. Музика для японської версії була написана Наофумі хата і Масафумі Огата, і включала дві пісні, виконані Кейко качок: «Sonic - You Can Do Anything» (також відома як «Toot Toot Sonic Warrior», композитор Масафумі Огата) і «Cosmic Eternity — Believe in Yourself »(композитор Наофумі Хатая).

У північноамериканської версії гри, затриманої на кілька місяців, використовувалася нова музика складена Спенсером Нільсеном. Всі музичні композиції у грі були замінені; виняток становила музика «Минулого», яка перебувала в PCM audio, а не в Red Book CD Audio. У північноамериканську версію також була додана нова пісня «Sonic Boom», виконана групою Pastiche (Сенді Крессман, Дженні Мельцер та Беккі Уест), яка з деякими відмінностями програвалася в анімаційному відкриває і закриває роликах.

У версіях гри на ПК і в Sonic Gems Collection, випущених в Північній Америці також звучала північноамериканська версія саундтреку. Однак, в останніх версіях гри для північноамериканського ринку був присутній незайманий японський саундтрек, але коли настав час релізу, музика також був замінена[7][8]. Північноамериканська музика також використовувалася в анімаційних роликах з гри, що входять у вигляді бонусу в Sonic Mega Collection. У європейських версіях гри, за винятком випуску для Sega CD, також був використаний північноамериканський саундтрек.

При запуску версії для Mega-CD на стандартному CD-програвачі, є можливість почути всі треки «Справжнього» і «Майбутнього». Треки «Минулого» — це імпульсно-кодова модуляція, тому відтворюються лише через звуковий тест гри. Тим не менш, порт на ПК включає в себе музику «Минулого» в стандарті звукового компакт-диска, тому вона може бути знайдена ближче до кінця диска.

Різниця саундтреків призвело до суперечок — журнал GameFan дав японсько-європейської версії гри вищу оцінку рівну 100%, а північноамериканської версії — 70%, при цьому давши зрозуміти, що це розходження пов'язане зі зміною саундтреку. Редактор GameFan, Дейв Халверсон, пізніше назвав це «злочином, яке залишається найбільшою несправедливістю в історії локалізації». Нільсен пізніше висловив свою думку на цю суперечку: «Вони всі грали в японську версію протягом тижнів або місяців, перш ніж вийшла наша версія, це все одно що, замінити музику до" Зоряним війнам "після виходу фільму . З цієї точки зору, я не можу звинувачувати їх»[9]. Тим не менш музика з Sonic CD увійшла до списку «17 гральних саудтреков, що випередили свій час», складений сайтом GamesRadar[10].

Більшість музичних композицій з північноамериканської версії Sonic CD увійшли в спеціальний альбом Sonic the Hedgehog Boom: The Music from Sonic CD and Sonic Spinball. Пісня «Sonic Boom» увійшла до альбому Blue: The Best of Sonic the Hedgehog. «Sonic — You Can Do Anything» також входила в альбоми SONICTEAM «PowerPlay», Sonic 10th Anniversary і Blue: The Best of Sonic the Hedgehog; «Cosmic Eternity - Believe in Yourself» — у SONICTEAM «PowerPlay», Sonic 10th Anniversary і Colors: The Best of Sonic the Hedgehog Part 2.

Музика з Sonic CD пізніше була використана в подальших іграх серії. Прискорена інструментальна версія пісні «Sonic - You Can Do Anything» (в мелодії якою вгадується музика рівня «Green Hills Zone» з Sonic 2) звучала в іграх Sonic Drift і Sonic Drift 2 після придбання невразливості, а «Sonic Boom» одна з пісень звучать на рівні «Green Hill Zone» уSuper Smash Bros. Brawl. Японська версія «Palmtree Panic» в теперішньому часі це разблокіруемий трек в іграх Mario & Sonic at the Olympic Winter Games і Sonic & Sega All-Stars Racing. Японська версія Справжнього «Metallic Madness» була використана в анімаційному ролику «Man of the Year» зі збірки ігор Sonic Jam і звучить при прийомі All-Star Move Метал Соника в грі Sonic & Sega All-Stars Racing. Гра Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood також використовує в якості музичного оформлення рівнів, ремікси треків з обох версій: на рівні «Angel Island» звучить музика японська версія поганого майбутнього «Collision Chaos», в «Metropolis Ground Zero» — японська версія минулого« Tidal Tempest», а в «N'rrgal Colony» — американська версія хорошого майбутнього« Quartz Quadrant».

Після SegaSonic the Hedgehog, Sonic the Hedgehog CD стала другою грою серії, в якій присутня озвучка. Так Соник може сказати «I'm outta here!», Якщо буде стояти три хвилини без руху, або при отриманні додаткового життя сказати «Yes!». Крім того, в американській версії, при появі написи «GAME OVER» буде чути злобний сміх. У «Palmtree Panic», якщо Емі схопить Соника, вона буде хихикати, а коли буде спіймана Метал Сонік у «Collision Chaos», закричить.

Порти і відмінності версій[ред.ред. код]

Sonic CD була портована на IBM PC, ставши першою грою серії для персонального комп'ютера. Дана версія була випущена в Японії 9 серпня 1996 року, 26 вересня 1996 року в Північній Америці і 3 жовтня 1996 в Європі, і відрізнялася поліпшеною якістю і збільшеною довжиною анімаційного відкриває FMV-ролика. Тим не менш, ця версія не сумісна з Windows XP, Windows Vista та Windows 7 з-за деяких відсутніх файлів. Дану ситуацію виправляє спеціальний патч «Sonic CD PC Fix»[11].

Крім DirectX версії гри, також існувала менш поширена перша версія Sonic CD для ПК. Вона використовувала Dino libraries, попередника DirectX розробленого Intel. Дана версія продавалася тільки разом з комп'ютерами Packard Bell як передвстановлена ​​гра, а також в парі з іншими іграми серії для ПК. Після випуску DirectX 3, Sega портувала Dino для DirectX, і випустила Sonic CD у формі DirectX.

На додаток до порту на ПК, Sonic CD входить до збірки Sonic Gems Collection на Nintendo GameCube і, в Японії та Європі, PlayStation 2 вийшов у 2005 році. Ця версія портована з ПК версії має деякі поліпшення у відношенні швидкості гри, проте вона також має декілька незначних графічних помилок, наприклад, відсутність кольору води на рівні «Tidal Tempest». Саундтрек в цій версії залежить від регіону, хоча європейська версія гри містить американський саундтрек (на відміну від попередніх релізів, в яких у європейських версіях використовувався японський саундтрек). У даній версії також відзначається більш висока якість анімаційного вступу та закінчення.

Крім Sonic Gems Collection для Nintendo GameCube та PlayStation 2, Sonic the Hedgehog CD входила в такі збірники ігор: Sega Family Fun Pak (1996), Sonic Action Pack (2000), Sonic Action 4 Pack (2001), Twin Pack: Sonic CD and Sonic & Knuckles Collection (2002) і Sega PC Mega Pack (2003). Всі дані комплектації випускалися тільки для персонального комп'ютера.

Sonic CD був портований на PlayStation Network, Xbox Live Arcade, Steam, iOS, Android, Windows Phone 7 у 2011 та 2012 роках.

Крім платформних відмінностей, гра також розрізнялася і міжрегіональні. Так, в американській версії гри є можливість повторного запуску рівня ціною втрати життя; для цього потрібно поставити гру на паузу, а після натиснути кнопку A, B або C. Крім того, в керівництві американської версії Емі Роуз була помилково названа Принцесою Саллі, персонажем мультсеріалу та коміксу Sonic the Hedgehog[12].

Відгуки[ред.ред. код]

Sonic the Hedgehog CD отримала безліч позитивних відгуків, і за оцінками була найкращою грою для Sega CD. Гра отримала високу оцінку за новаторські подорожі в часі, уявлення і музику. Попри це критичне визнання, грі не вдалося повторити комерційний успіх інших ігор серії Sonic the Hedgehog, особливо через непопулярність приставки Sega CD. Копії Sonic CD були розподілені через безкоштовну пошту — у пропозиції покупцям ознайомиться з «вершиною ігор» для Sega CD (на додаток до гри Sewer Shark ) в якості реклами приставки.

Менш позитивними були відгуки про ПК-версії. Багатьом не подобалося якість гри і різкість, в порівнянні з дуже гладким геймплеєм на версії Sega CD. Недоліком цієї версії також вважається неможливість запуску гри на операційних системах Windows XP і пізніше, без патча.

Журнал Electronic Gaming Monthly визнав Sonic the Hedgehog CD найкращої комп'ютерної грою 1993 році на Sega CD, а сайт ScrewAttack, в січні 2008 року, поставив гру на перше місце серед найкращих в серії в своєму списку «Найкращих і гірших ігор Sonic the Hedgehog»[13].

Адаптації і згадки в інших іграх[ред.ред. код]

Сюжет Sonic the Hedgehog CD був адаптований у № 24-28 коміксів Sonic the Comic від Fleetway Editions (арка «The Sonic Terminator») вийшли у квітні-червні 1994 року, та № 25 коміксів Sonic the Hedgehog від Archie Comics що вийшов у червні 1995 року. У коміксах Sonic the Hedgehog, також згадується, що озеро Never Lake, знаходиться в Королівства Мерсия, де народилася Емі. У версії Sonic the Comic Little Planet названа Miracle Planet.

У грі Sonic Adventure, коли Емі згадує «старі добрі часи», показана сценка з Sonic CD коли Соник рятує Емі від Метал Соніка. Однак там використаний новий дизайн Емі. Швидше за все, програмісти не стали створювати нову модель персонажа для використання всього в одному ролику.

Примітки[ред.ред. код]

Коментарі
 1. Sonic the Hedgehog CD — перша гра серії Sonic the Hedgehog, в якій після знищення бадніков з них не вискакують, раніше укладені в них, тварини. Замість них із зруйнованих роботів звільняються насіння, які впавши на землю, перетворюються на квіти.
 2. Sonic the Hedgehog CDтакож стала першою грою, де поряд із хвилинами й секундами звітують сантисекундах.
 3. На картинці присутній напис: «See You Next Game - Judy Totoya» (укр. «Побачимося в наступній грі — Judy Totoya»). Judy Totoya — це псевдонім Ясуси Ямагуті, творця Тейлз і одного з працювали над спеціальними етапами в Sonic CD.
Джерела

Посилання[ред.ред. код]