Star Citizen

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Star Citizen
Розробник Cloud Imperium Games Corporation
Видавець Cloud Imperium Games Corporation
Жанр(и) космічний симулятор, шутер від першої особи
Платформа Microsoft Windows
Дата анонсу 10 жовтня 2012
Режим гри багатокористувацька гра і кооперативний режим
Мова англійська
Українська відсутня
Творці
Режисер(и) Chris Robertsd
Композитор(и) Pedro Macedo Camachod[1] і Geoff Zanellid[2]
Технічні деталі
Рушій CryEngine 3 (Lumberyard)
Носій цифрова дистрибуція
Офіційний сайт

Star Citizen (укр. Зоряний громадянин) — відеогра жанру космічного симулятора/шутера від першої особи, заснована Крісом Робертсом і розроблена студією Cloud Imperium Games Corporation, яка також є і видавцем. Фінансується з краудфандингу, залежно від зборів якого випускаються все нові ігрові модулі. Star Citizen було анонсовано 10 жовтня 2012, реліз планувався на 2014[3] рік, але станом на 2022 гра досі в стадії alpha. Модуль, що надає епізодичну однокористувацьку кампанію, має назву Squadron 42.

Події гри відбуваються в XXX столітті в околицях Чумацького Шляху, де існує Об'єднана Земна Імперія (ОЗІ, United Empire of Earth). Гравець виступає в ролі шукача пригод, метою якого є отримати громадянство ОЗІ.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Гра складається з двох тісно пов'язаних частин. Перша, власне Star Citizen, є багатокористувацькою «пісочницею», більшою мірою орієнтованою на симуляцію польотів на космічних кораблях. Друга, Squadron 42, — це однокористувацький набір місій, об'єднаних єдиним сюжетом.

Star Citizen[ред. | ред. код]

Гравець бачить світ від першої особи, отримуючи необхідну інформацію на склі шолома. Він може пересуватися місцевістю, спілкуватися з іншими персонажами, взаємодіяти з оточенням від дрібних маніпуляцій об'єктами до пілотування космічних кораблів. Загалом основними заняттями він може обирати дослідження галактики, торгівлю або боротьбу: стати пілотом винищувача, піратом, торговцем чи рятівником. Гравець може діяти сам чи найняти екіпаж для свого корабля, як NPC так і реальних гравців[4][5].

Керований персонаж має рівень здоров'я, а його тіло поділяється на 10 умовних частин, стан яких визначає можливості. Броня і стан атмосфери впливають на загальний рівень здоров'я. Поранення деяких частин тіла видимі візуально і на інтерфейсі в шоломі, інші можна виявити спеціальними сканерами[6].

Всі покупки здійснюються за кредити, отримувані в грі чи шляхом внесків реальних грошей. Економіка залежить від співвідношення попиту/пропозиції серед гравців. Продавці отримують предмети з фабрик чи купують в інших гравців і неігрових персонажів, котрі виготовляють товари з наданих їм ресурсів. Центрами економіки є Вузли, які спеціалізуються на певних типах товарів/послуг і відповідно вимагають різної сировини, а також мають визначену місткість складів. Вузли володіють різною кількістю робітників і умовами праці для них[7].

При посадці в космічний корабель додаються показники приладів і елементи керування кабіни. Рушій гри реалізує ньютонівську фізику, тому кораблі оснащуються маневровими і реверсними реактивними двигунами[8]. Міжзоряні подорожі забезпечуються технологіями надсвітлових польотів різних видів. Користуючись ними, в автоматичному чи ручному режимі, гравець може відшукати досі невідомі маршрути і цілі зоряні системи. Відкриті зірки й планети можна назвати і продати інформацію про їхні координати[9].

Подорожуючи, гравець отримує різноманітні завдання, зокрема з доставки вантажів. Вантаж може бути знищений в дорозі, або загублений, якщо гравець здійснюватиме небезпечні маневри чи встряне у бій[10].

Коли корабель вступає в бій, гра поділяє поле бою, відповідно до розмірів битви, щоб не завантажувати сервери. Так, коли в бою присутні 1000 кораблів, його буде поділено на 10 окремих полів бою зі 100 учасниками в кожному. В ході сутички системи корабля можуть бути пошкоджені, через що вони стануть діяти некоректно чи зовсім зламаються[9]. Деталі не обов'язково знищуються, а можуть і деформуватися чи зноситися. Пошкодження відображаються на вигляді корабля, залежно від свого характеру[11].

Squadron 42[ред. | ред. код]

Розроблювана однокористувацька кампанія під назвою Squadron 42 запланована поділеною на 3 епізоди. Перший з них пропонує 70 місій, обов'язкових і побічних, що складає близько 20 годин гри. Кампанія концентрується на пригодах Ескадри 42 — об'єднання добровольців усередині флоту ОЗІ під проводом Пола Стіда. Служба в Ескадрі 42 гарантує отримання громадянства, навколо чого і обертається сюжет[12][13].

Вміст Squadron 42 частково перетинається зі Star Citizen, обидві частини мають спільні місця, кораблі і т. д. В той же час кампанія детальніше демонструє окремі місця і аспекти ігрового процесу Star Citizen. Squadron 42 поєднує відкритий світ, де гравець може подорожувати порівняно невеликою ділянкою галактики Star Citizen, кінематографічну історію і шутер від першої особи з гравцем в ролі пілота[14]. На відміну від Star Citizen, в кампанії є сюжетні персонажі, з якими керований персонаж матиме певні стосунки і образи яких створені за зразком професійних акторів[15].

Світ гри[ред. | ред. код]

Події відбуваються в часи, коли людство розселилося Чумацьким Шляхом через точки надсвітлових стрибків, утворивши імперію ОЗІ. Люди зустріли і налагодили стосунки з іншими розумними видами і досягнули процвітання. Проте тепер держава стоїть на порозі розпаду на дві частини, керовані з планет Земля і Терра відповідно.

ОЗІ включає 37 колонізованих систем і була утворена 2546 року на основі Об'єднаних Планет Землі та ще раніше Об'єднаних Націй Землі. «Теперішнім» часом Імперії є 2942 рік[16]. Керується імператором, котрий обирається раз на 10 років і поділяє владу з сенатом, правоохоронцями та армією. Її столицею є планета Земля, ресурси якої виснажені, проте вона є центром всього життя ОЗІ та найбезпечнішою планетою всієї Імперії. Саме там перебувають імператор і сенат. Найбільшими містами Землі є Нью-Йорк, Москва і Шанхай, які задають тенденції культури та визначають економіку[17]. Інший центр Імперії — планета Терра, суперземля, розташована серед 5-и точок стрибка, що забезпечує їй економічний вплив у державі[18].

ОЗІ володіє технологіями будівництва штучних планет і вже кілька десятиліть створює одну, хоч це і вимагає величезних витрат[19]. Всі знання постійно вносяться до сховища «Ковчега», розташованого в системі Тайак і заснованого імператором Маршаллом Леоном. «Ковчег» містить відомості про всі відомі зірки, планети, їхню історію, населення, детальні карти. Ці знання доступні будь-кому та служать для об'єднання галактичного суспільства, незалежно від місця проживання і видової належності користувачів[20][21].

Крім людей галактику населяють кілька видів розумних істот. Першими відкритими стали гуманоїди бану, торговці, що населяють автономні планети[22]. Ші'ан, гуманоїдні рептилії, відомі з XXVI століття, на час подій гри займають позиції нейтралітету й ізоляції, живучи у власній імперії. Войовничі вандули, поділені на клани, не вступають в контакти з людьми, причина їхньої ненависті лишається таємницею. Також відомі малодосліджені космічні кочівники кр'так[23].

Розробка[ред. | ред. код]

Станом на 2022 рік Star Citizen ще не завершено, а термін її розробки складає вже близько десяти років. Гра розвивається шляхом краудфандингу на Kickstarter, сума пожертвувань складає понад $ 250 млн, а кількість вкладників перевищує 2,4 млн осіб[24].

У червні 2017 року стало відомо, що Cloud Imperium Games Corporation взяла кредит на фінансування розробки, заклавши саму гру. Співзасновник, віце-голова і генеральний радник студії Ортвін Фраєрмут пояснив — кредит взято підрозділом Foundry 42, який займається створенням частини Squadron 42. «Значна частина наших витрат припадає на британський фунт, але грошові пожертвування в основному представлені доларом і євро, — написав представник студії. — З огляду на поточні низькі процентні ставки при безперервних коливаннях валютних курсів, це правильне управлінське рішення, прийняте нами після отримання рекомендацій від наших фінансових радників»[25].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б https://forums.robertsspaceindustries.com/discussion/comment/686769/#Comment_686769
 2. а б https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/16393-Reverse-The-Verse-LIVE
 3. Estimated delivery Nov 2014. Kickstarter. Архів оригіналу за 23 березня 2017. Процитовано 2 липня 2019. 
 4. About RSI - Next Generation of Space Flight - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 2 червня 2016. Процитовано 2 червня 2016. 
 5. About RSI - A Living, Breathing Universe - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 30 червня 2016. Процитовано 2 червня 2016. 
 6. Healing Your Spacemen - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 7 червня 2016. Процитовано 2 червня 2016. 
 7. The Star Citizen Economy - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 7 червня 2016. Процитовано 2 червня 2016. 
 8. Physics - Not a Dirty Word - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 10 червня 2016. Процитовано 2 червня 2016. 
 9. а б Flight Model and Input Controls - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 10 червня 2016. Процитовано 2 червня 2016. 
 10. Cargo Interaction - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 16 квітня 2016. Процитовано 2 червня 2016. 
 11. The New Damage System - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 16 квітня 2016. Процитовано 2 червня 2016. 
 12. Star Citizen Project | Roberts Space Industries. 30 січня 2013. Архів оригіналу за 30 січня 2013. Процитовано 2 червня 2016. 
 13. StarCitizen (6 квітня 2015). 10 for the Chairman: Episode 59 (2015.04.06). Архів оригіналу за 31 липня 2016. Процитовано 2 червня 2016. 
 14. Inside Squadron 42: Star Citizen's ambitious singleplayer campaign. pcgamer. Архів оригіналу за 4 серпня 2016. Процитовано 3 червня 2016. 
 15. Star Citizen and Single-Player Mode Squadron 42 Won't Be Bundled Together for Much Longer. GameSpot. Архів оригіналу за 5 червня 2016. Процитовано 3 червня 2016. 
 16. Writer's Guide: Part Two - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 3 червня 2016. Процитовано 3 червня 2016. 
 17. Earth & New Jump Point - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 9 квітня 2016. Процитовано 3 червня 2016. 
 18. Terra - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 9 квітня 2016. Процитовано 3 червня 2016. 
 19. 2872: Behold Sisyphus - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 9 квітня 2016. Процитовано 3 червня 2016. 
 20. 2800: The Neutral Zone - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 9 квітня 2016. Процитовано 3 червня 2016. 
 21. Portfolio: The ARK - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 1 березня 2016. Процитовано 3 червня 2016. 
 22. Banu Reveal - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 2 червня 2016. Процитовано 3 червня 2016. 
 23. Writer's Guide: Part Six - Roberts Space Industries. Roberts Space Industries. Архів оригіналу за 8 серпня 2016. Процитовано 3 червня 2016. 
 24. Stretch Goals - Roberts Space Industries | Follow the development of Star Citizen and Squadron 42. Stretch Goals — Roberts Space Industries | Follow the development of Star Citizen and Squadron 42 (англ.). Архів оригіналу за 4 січня 2018. Процитовано 3 грудня 2019. 
 25. Star Citizen studio responds to rumors of financial crisis. pcgamer (англ.). Архів оригіналу за 29 червня 2017. Процитовано 27 червня 2017. 

Посилання[ред. | ред. код]