Star Trek: Armada

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Star Trek: Armada
Star Trek Armada boxart.jpg
Розробник Activision
Mad Doc Software
Видавець Activision
Наступна гра серії «Star Trek: Armada II»
Дата випуску 3 січня 2000
Версія atvi_patches.php 1.2
Жанр(и) стратегія в реальному часі
Вікові
рейтинги
ESRB: E — Everyone
Платформа Microsoft Windows
Рушій гри покращений рушій Battlezone
Режим гри багатокористувацька гра і одиночна гра
Носій CD-ROM
Системні
вимоги
Pentium 200 або аналогічний процесор, 32 МБ ОЗУ, 16-бітна звукова карта, 4-х швидкісний CD-ROM
Керування клавіатура, миша

«Star Trek: Armada» — космічна стратегія в реальному часі від Activision і Mad Doc Software, заснована на всесвіті «Зоряного шляху», зокрема телесеріалі Star Trek: The Next Generation. Ігровим процесом гра подібна на Homeworld. Продовження, Star Trek: Armada II, вийшло 16 листопада 2001 року.

Сюжет[ред.ред. код]

Дія гри розгортається незабаром після закінчення війни Об'єднаної Федерації Планет з домініоном (кінець серіалу «Глибокий космос 9»), починаючи з кампанії Федерації. Під час першого завдання, гравець керує силами Зоряного флоту, а також капітана Жан-Люка Пікара на борту «Ентерпрайза-E», відновлюючи сектор космосу, що постраждав під час війни. Раптово, з майбутнього прибуває часовий корабель Федерації, переслідуваний двома сферами Боргів. Після порятунку корабля від нападу, з Пікаром зв'язується Таддеус Деммінг, капітан новоявленого корабля «Премонішн» (англ. Premonition — передбачення). Він попереджає Пікара про прийдешнє вторгнення Боргів, що прагнуть асимілювати Землю. Пікар зв'язується з Командуванням флоту для прийняття рішення. Точка зору гравця потім зміщується на посла Ворфа на борту «Авенджера» (англ. Avenger — месник), захищаючи планету ба'ку від вторгнення сон'а (див. «Зоряний шлях: Повстання»). Потім, Ворфу необхідно подорожувати через туманність, в якій він стикається зі старим ворогом, Торалом. Він дізнається що Торал має намір стати канцлером Клінгонівської імперії. Тим часом, «Ентерпрайз» прибув в сектор космосу, який щойно пережив напад Боргів. Пікару необхідно врятувати пошкоджені кораблі, в той же час відбиваючи хвилі Боргів на асимільованих кораблях Федерації.

У той же час, Борги також нападають і на Клінгонівську імперію. Торал, скориставшись моментом, намагається вбити канцлера Мартока. Починається громадянська війна в Імперії. Перемігши Торла в ролі Мартока, гравець дізнається що йому допомагали ромуланці.

Одночасно, ромуланці виявляють надпотужну омега-частинку в космосі. Її знайшли ференги і готуються продати її кардассіанцам. Але Тал шіар (ромулансьув спецслужба) посилає адмірала Селу силою відібрати частку. На жаль, Борги теж знають про існування частинки і бажають отримати її за всяку ціну. Дивом уникаючи Боргів, Села доставляє частку на захищену ромуланску базу.

Борги асимілюють домініонську фабрику з клонування для відтворення Локутуса, колишнього титула Пікара коли він був одним з Боргів. За допомогою знань і досвіду Локутуса, Боргам вдається відібрати омега-частинку у ромуланців. Відіславши частку в Дельта квадрант і набравши величезну кількість ресурсів, Локутус вирішує напасти на Землю. Незважаючи на всі зусилля Зоряного флоту і новітні технології з майбутнього, Борги асимілюють Землю і знищують «Авенджер» і «Премонішн». Лише «Ентерпрайзу» вдається втекти, скориставшись часовим порталом «Премонішна».

Повернувшись ненадовго в минуле, екіпажу «Ентерпрайза» вдається, з допомогою посла Спока, створити військовий союз між ромуланцями, Клінгонами і Федерацією. Разом, їм вдається врятувати Землю від вторгнення Боргів й піти за відступаючим ворогом у саме серце володінь Боргів. Всі три фракції розуміють що єдиний спосіб по-справжньому зупинити Боргів — знищити омега-частинку. Заради цього, спільна армада нападає на головну базу Боргів у Альфа квадранті і захоплюють їх транспортні ворота. Ворф потім веде невелику групу кораблів для забезпечення безпечного шляху в Дельта квадрант через браму. Незважаючи на величезну кількість кубів і кораблів підтримки, спілці рас Альфа квадранту вдається пробитися через оборону Боргів і знищити омега-частинку. Її вибух знищує величезний регіон космосу, і кораблі трьох фракцій ледь встигають втекти за допомогою брами перш ніж вибухова хвиля їх знищить. Але бій на цьому ще не закінчується.

Розуміючи що битву програно, Локутус здійснює стрибок назад у часі у сфері Боргів в надії вбити Пікара незабаром після подій серії «Зустріч у «Далекій точці»». Але спроба Локутуса запобігається екіпажем «Премонішна», на який не подіяли зміни в часі викликані знищенням «Ентерпрайза-D». Стрибнувши слідом за сферою, «Премонішн» знищує її перед нанесенням фатального удару і повертається в свій час. Пікар радий знищення загрозу Федерації і новому союзу.

Ігровий процес[ред.ред. код]

У грі чотири раси: Ромуланці, Клінгони, Федерація і Борги. У кожної сторони є зоряна база, станція переробки дилітію, дві верфі, стандантна турель, просунута турель, дві дослідницькі лабораторії і суперзброя. Суперзброя Федерації — тимчасове стазисне поле, яке заморожує всі ворожі кораблі в зоні дії. Суперзброя Клінгонів — шокова хвиля, яка запускається вибухом корабля-смертника. Ця хвиля не тільки знищує більшість кораблів, а й блокує двигуни, перешкоджаючи спробам втекти. Суперзброя ромуланців — Розлом Фенікса, за дією схожий на шокову хвилю Клінгонів, але діє по колу і не блокує двигуни. Суперзброя Боргів — трансвартні ворота, що створюють червоточину в будь-яку відому частину бойової арени.

У грі представлена кампанія з 20 місій, розділена на п'ять частин: по одній для кожної з ігрових рас і п'яту частину, в якій гравець бореться проти Боргів, контролюючи союз трьох інших рас. Багатокористувацький режим грати проти комп'ютера або інших гравців. В ході гри гравець може зіткнутися з різними небесними тілами, наприклад, планетами, астероїдами, і туманностями, кожна з яких має вплив на геймплей.

Кораблі[ред.ред. код]

У кожного класу кораблів є свої спецздібності. Кожен корабель має свою довільну назву, якщо назв не вистачає для певного класу, то гра автоматично додає приставки -A,-B, тощо. Нижче наведені класи кораблів усіх сторін, не рахуючи кораблів-конструкторів і дилітієвих фрахтувальників, які відрізняються лише зовнішністю.

Федерація[ред.ред. код]

 • Розвідувальний корабель — «Вентурі»; озброєння: 1 імпульсний фазер; спец-здатність: тахіонне виявлення (засікає невидимі кораблі)
 • Есмінець — «Дефайант»; озброєння: 2 імпульсних Фазера; спец-здатність: Анігіляційний міни (магнітні)
 • Артилерійський крейсер — «Стімраннер»; озброєння: три кобальтові торпеди; спец-здатність: перевантаження двигунів (блокує двигуни ворожих кораблів поблизу)
 • Крейсер — «Акіра»; озброєння: фазер; спец-здатність: пульсар ланцюгової реакції (потужний постріл, що вражає серію ворожих кораблів)
 • Спец-корабель — «Небула»; озброєння: фазер, квантові торпеди; спец-здібності: блок щитів (блокує щити ворожих кораблів поблизу), ефект близнюків (тимчасово створює двійника дружнього корабля), оборонні фазер (знищує ворожі торпеди поблизу), інженерні загони (переміщуються на дружні кораблі, відновлюючи щити і прискорюючи ремонт)
 • Лінійний корабель — «Суверін»; озброєння: фазер, квантові торпеди; спец-здатність: корбомітовий відбивач (відображає ворожий вогонь назад до ворога, не працює проти трикобальтових торпед і імпульсної зброї)

Клінгони[ред.ред. код]

 • Розвідувальний корабель — «Нак'Даж»; озброєння: 1 імпульсний дісраптор; спец-здатність: тахіонної мережа виявлення
 • Есмінець — «Б'Рел»; озброєння: 3 імпульсних дисраптора; спец-здібності: гравітаційні міни (гальмують ворога), пристрій невидимості (ховає корабель від локаторів і погляду, але відключає щити і зброю)
 • Штурмовий корабель — «Сак'Жах»; озброєння: фотонні торпеди; спец-здатність: абордажна команда (запускає капсулу через щити ворога, десантники борються з екіпажем корабля за контроль)
 • Крейсер — «Вор'ча»; озброєння: дисраптори; спец-здібності: поларонна торпеда (торпеда, що проникає через щити і відключає одну із систем ворога), пристрій невидимості
 • Спец-корабель — «Фек'лар»; озброєння: дисраптори, фотонні торпеди; спец-здібності: бойовий клич (збільшує ефективність дружніх кораблів поблизу), відображуюча хвиля (відключає двигуна ворога і відштовхує його), іонна буря (тимчасова туманність пошкоджує всі кораблі в ній), розпилювач енергії (висмоктує енергію у всіх ворогів поблизу)
 • Лінійний корабель — «Нех'Вар»; озброєння: дисраптори, фотонні торпеди; спец-здатність: іонна гармата (потужний заряд наносить величезної шкоди ворогові)
 • Суперзброя — «Жах'енг»; озброєння: немає; спец-здатність: шокова хвиля (знищує сам корабель і все на шляху хвилі)

Ромуланці[ред.ред. код]

 • Розвідувальний корабель — «Талон»; озброєння: 1 імпульсний дисраптор; спец-здібності: тахіонна мережа виявлення, пристрій невидимості
 • Есмінець — «Шрайк»; озброєння: 2 імпульсних дисраптора; спец-здібності: ромуланский шпигун (телепортуція на борт ворожого корабля або станції агента Тал шіар), пристрій невидимості
 • Артилерійський крейсер — «Раптор»; озброєння: трикобальтові торпеди; спец-здібності: міотронний інгібітор (блокує зброю ворога поблизу), пристрій невидимості
 • Крейсер — «Гріффін»; озброєння: дисраптори: спец-здібності: глушник сканерів (засліплює ворогів поблизу), пристрій невидимості
 • Спец-корабель — «Шадоу»; озброєння: дисраптори, плазмові торпеди; спец-здібності: голопроектор (змушує ворогів стріляти один в одного), псіонний удар (примушує ворожий екіпаж збожеволіти і вбивати один одного), щитовий конвертер (покращує щити дружнього корабля), фазовий пристрій невидимості (робить корабель невидимим і дозволяє проникати через предмети)
 • Лінійний корабель — «Бойовий птах»; озброєння: дисраптори, плазмові торпеди; спец-здібності: промінь щитової інверсії (краде енергію щитів у ворога і покращує свої), пристрій невидимості
 • Суперзброя — «Фенікс»; озброєння: немає; спец-здатність: генератор розлому (створює руйнівний розлом в просторі-часі, знищуючи все навколо, включаючи себе)

Борги[ред.ред. код]

 • Розвідувальний корабель — «Детектор»; озброєння: 1 імпульсне енерго-знаряддя; спец-здатність: тахіонна мережа виявлення
 • Есмінець — «Перехоплювач»; озброєння: енерго-промінь; спец-здатність: трансварповий рушій (миттєво переміщує корабель у будь-яку відому точку розвіданого космосу)
 • Крейсер — «Асимілятор»; озброєння: енерго-торпеди; спец-здатність: автоассимілятор (асимілює членів екіпажу ворога)
 • Крейсер — «Сфера»; озброєння: енерго-промені; спец-здатність: регенерація (поліпшує ремонт)
 • Спец-корабель — «Ромбоід»; озброєння: енерго-промені, енерго-торпеди; спец-здібності: ремодулятор щитів (тимчасово робить щити дружнього корабля непробивними), перехоплення комп'ютера (тимчасово поміщає ворожий корабель під контроль Боргів), наніти (тимчасово псує інтерфейс ворога), ультритієвий вибух (потужний удар по кількох ворогах)
 • Лінійний корабель — «Куб»; озброєння: енерго-промені, енерго-торпеди; спец-здібності: промінь утримування (зупиняє ворога і телепортує на борт Боргів для асиміляції корабля)

Посилання[ред.ред. код]