Stein (броварня)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pivovar Stein
Логотип ТМ «Stein»
Логотип ТМ «Stein»
Місцезнаходження Братислава,
Словаччина Словаччина
Рік заснування 1873
Інтернет-адреса www.stein.sk
Адреса Blumentálska 19, Bratislava,
Slovak Republic 816 13


Броварня «Stein» (Штайн, словац. Pivovar Stein a.s.) — словацьке пивоварне підприємство, розташоване у столиці країни Братиславі.

Назване на честь засновника — Александра Стейна.

Історія[ред. | ред. код]

Броварню Stein було засновано 1873 і від самого початку вона стала одним з найбільших виробників пива на словацьких землях. З того часу виробництво зупинялося лише одного разу — під час Другої Світової війни. Пиво броварні швидко знайшло шанувальників не лише у Братиславі, але й в інших частинах Австо-Угорської імперії. Підприємство також брало участь у міжнародних пивних виставках в інших європейських країнах.

1948 року підприємство було націоналізоване урядом ЧССР і воно отримало статус братиславського відділення державного пивоварного концерну Західнословацькі пивоварні (словац. Západoslovenské pivovary, n.p.).

1989 року підприємство повернуло свою історичну назву, а у 1995 відбулося його приватизація зі створенням акціонерного товариства, власниками якого стали працівники броварні.

Продукція[ред. | ред. код]

Пляшки пива ТМ «Stein»

Наразі броварнею Stein здійснюється виробництво чотирьох сортів пива. За даними виробника пиво виготовлюється за класичною технологією з бродінням у два етапи, сукупна тривалість яких становить 40-45 діб.

  • Stein 10% Vyčapne — світле пиво. Густина 10%; алк.об. 4,1 %.
  • Stein 12% Leziak — світле пиво. Густина 12%; алк.об. 5,0 %.
  • Stein Konzumné — світле пиво. Густина 8%; алк.об. 3,0 %.
  • Groš‎ák Horden — світле пиво. Густина 10%; алк.об. 3,0 %.

Усі сорти пива розливаються у пляшки та, крім Stein Konzumné, у кеги ємністю 50 літрів.

Крім виробництва пива броварня також займається розливом безалкогольних напоїв Steinkola та Kofola, а також дистрибуцією на внутрішньому ринку продукції декількох чеських виробників пива.

Посилання[ред. | ред. код]