Steyr-Puch Haflinger

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Steyr-Puch Haflinger
Haflinger green.jpg
Виробник Steyr-Puch
Роки виробництва 19591975
Місце виробництва Австрія Грац
Клас Міні 4х4
Стиль кузова Кабріолет
Компонування Переднє,F4
Довжина ~ 3500 мм
Ширина 1500 мм
Висота ~1700 мм
Вага 635 кг (пустий)
Найвища швидкість ~ 65 км/год
Місткість бака 1 х 32 літра

Steyr-Puch Haflinger — повнопривідний автомобіль особливо малої вантажопідйомності.

Являє собою невеликий, легкий, повнопривідний автомобіль довжиною близько 3,5 м і шириною 1,5 м, оснащений 643-кубовим двигуном з повітряним охолодженням, встановленим ззаду. З вагою близько 600 кг (1322,8 фунта), Haflinger можуть підняти чотири сильних людини, але він може везти вантаж вагою 500 кг (1102,3 фунта). Ця вантажівка відноситься до категорії легких вантажівок.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Після Другої світової війни нещодавно організована австрійська армія була оснащена надлишковим транспортом армії США Willys MB і Ford GPА Jeep. Через десятиліття після закінчення бойових дій австрійська армія розглядала питання про відставку старих джипів на користь чогось більш сучасного, а також локального розроблення та виробництва.Дизайн Еріха Ледвінки (сина легендарного дизайнера Tatra та батька Volkswagen Beetle Ганса Ледвінки) був використаний австрійською фірмою Steyr-Daimler-Puch для виробництва та польових випробувань прототипів. Його велика схожість з більшими повнопривідними вантажівками Tatra очевидна, його навіть називають «маленькою Татрою». Після того, як дизайн серійної моделі був завершений, вантажівки вироблялися між 1959 і 1975 роками і експортувалися по всьому світу. Виробник позначив вантажівки як «Тип багатоцільовий пасажирський автомобіль». Всього було виготовлено 16 647.

Застосування[ред. | ред. код]

Більшість вантажівок Haflinger надійшли безпосередньо в руки приватних власників по всьому світу, а невелика кількість також була передана в муніципальні служби, швидку допомогу та пожежні служби. Як і його попередник, US Army Jeep, вантажівки Haflinger як вдома, так і на дорозі. Вони були ліцензовані для використання на дорогах у Європі, Північній та Південній Америці, Азії, Африці та Австралії. Протягом 16-річного виробництва вони були продані в Австрії та експортовані в тридцять п'ять інших країн. Перші вантажівки, які почали використовувати в Сполучених Штатах, з’явилися в 1960 році. У 1983 році один був перевезений з Вермонта до Каліфорнії, тоді як австрійський журналіст Ернст Візе у своїй книзі «10 000 миль через Аравію» описав свій чотиримісячний зворотний шлях із Відня до південного краю Аравійського півострова. Його багатофункціональні можливості означали, що його описували як автомобіль, вантажівка та «австрійський джип».

Військове використання[ред. | ред. код]

Приблизно 7000 гафлінгерів були направлені на військову службу до армій Швейцарії , Австрії, Австралії та Королівського флоту. Невелика кількість також використовувалася в Катанзі та Демократичній Республіці Конго в 1960-х роках.

На службі в австралійській армії 46 автомобілів Haflinger були оснащені окремим причепом.  Хафлінгер часто розподіляли до підрозділів RAEME, де, як правило, окремий транспорт , як і артилерійський транспорт, так і як транспортний засіб для перевезення інструментів та іншого обладнання по полю для технічного обслуговування збройових платформ і бойових машин.

Гафлінгер, Steyr Puch, не зазначений у таблиці транспортних засобів австралійської армії у В'єтнамі в книзі M Cecil Mud & Dust , але поширена помилка, можливо, виникла через американський M274 Mechanical Mule, який має подібний розмір і механічне розташування і був використовується для перевезення боєприпасів та іншого обладнання.

Конструкція[ред. | ред. код]

Haflinger є багатоцільовим всюдиходом. Шасі має трубчасту конструкцію. Двигун 0,6 літра повітряного охолодження потужністю 22 к.с. (встановлювався на цивільних легковиках Puch 500/650) встановлений в задній частині. Всі колеса мають незалежну підвіску з осями повороту. Машина має дуже великий дорожній просвіт і виключно низький центр тяжіння. Haflinger може їхати якщо, принаймні, одне колесо має контакт із землею. Автомобіль має вантажопідйомність близько 515 кг (залежно від версії). Завдяки своїм компактним розмірам він може бути легко перекидуватися повітрям[1].

Особливості[ред. | ред. код]

Особливі характеристики, які додають перевагу бездоріжжю, включають:

 • Надзвичайно низький центр ваги через низьке розміщення шасі та відсутність верхньої частини кузова
 • Забезпечення блокування як переднього, так і заднього диференціала дозволяє транспортному засобу рухатися, навіть якщо тільки одне колесо щільно стикається з землею.
 • Конструкція «портального» типу передньої та задньої осі означає, що центр осі знаходиться над центром колеса, таким чином збільшуючи кліренс під віссю без необхідності збільшення діаметра колеса.
 • Підвіска є повністю незалежною , від поворотної осі типу спереду і ззаду, кожена піввісь , що має від близько 25 см вільного руху.

Серії[ред. | ред. код]

 • Серія I. Оригінальні машини. Мали 4-швидкісну коробку передач.
 • Серія II. Виробництво почалось з 1966. Мали двигун потужністю 27 к.с. та 5-ти швидкісну коробку передач. Максимальна швидкість 75 км /год. Паливний бак перенесено, частина машин мала двері.
 • Версія 6x6.

Військові модифікації[ред. | ред. код]

 • Haflinger 700 AP. Базова версія для перевезення піхоти (водій + три пасажири) та вантажів. Як санітарна — водій, пасажир та пара носилок. Може використовуватися для перевезення легкої артилерії (вагою до 350 кг).
 • польова радіостанція.
 • носій озброєння. В австрійській армії на Haflinger встановлювали: 12,7-мм кулемет, 57-мм безвідкатну гармату М18 та ПТРК Mosquito (аналогічна модифікація існувала в Швейцарії, аапрорпавапенгорпавапле система установка була відмінна). В Швеції встановлювали 90-мм протитанкову рушницю Bofors PV1110 та ПТРК Bantam.

Фанати Гафлінгера[ред. | ред. код]

Найбільше ентузіастів знаходиться в Німеччині та Австрії , де є процвітаючі клуби. Також є багато власників/ентузіастів у Великобританії , США , Канаді , Австралії та Азії . Одне з найважливіших засідань клубу проводиться щороку в селі Хафлінг (Авеленго) в Італії .

Країни-експлуатанти[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]

Дивіться також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. http://tdc.haflinger-4wd.com/index.php
 2. http://www.military-today.com/trucks/haflinger.htm
 3. Haflingerfreunde Salzkammergut
 4. http://www.remlr.com/ARN/ARNs_haflinger.php
 5. https://www.just4x4s.com.au/news-and-reviews/haflinger-1958-1966/9449
 6. https://web.archive.org/web/20080228035232/http://www.johann-puch-museum-graz.com/
 1. http://www.military-today.com/trucks/haflinger.htm