Straight acting

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Straight acting (від англ. straight — «натурал», гетеросексуал і acting — поведінка, акторське мистецтво) — термін, який використовується для опису поведінки чоловіків, які, маючи сексуальні контакти з представниками своєї статі, прагнуть виглядати і вести себе так, щоб справляти «гетеросексуальне враження»[1]. Досить часто маскулінність є бажаною якістю для пошуку майбутнього партнера (що часто можна бачити в анкетах на сайтах знайомств). Згідно з деякими дослідженнями, більшість геїв надають перевагу маскулінним партнерам і лише 9,2 % — жіночним[2][3].

Феномен straight acting пов'язаний з прагненням наслідувати «поведінку за чоловічим типом» і викликана явищем «гегемонної маскулінності». Така ідеологія нерідко пов'язана з негативним ставленням до стереотипних гомосексуалів, наприклад до фемінних геїв. Деякі геї, відчуваючи неприязнь до манірних жіночних геїв, намагаються відокремитися від них, створюючи образ брутального гея, якого складно відрізнити від гетеросексуального чоловіка. Іноді подібна неприязнь виливається у ворожість по відношенню до гомосексуалів, які підпадають під існуючі в суспільстві кліше — фемінних, хто цікавиться модою, і хто постійно проводить час у клубах або має підвищену сексуальну активність. Іноді це явище пов'язане з проявом внутрішньої гомофобії.[джерело не вказане 694 дні]

В гей-середовищі існують цілі субкультури, у яких панує культ гіпермаскулінності — наприклад, так звані «ведмеді». Крім того, існують і інші групи всередині ЛГБТ, які не вписуються в існуючі стереотипи, наприклад гей-скінхеди. Окремо від ЛГБТ взагалі воліють триматися представники субкультури «g0y», які категорично відмовляються зараховувати себе до ЛГБТ, маючи при цьому одностатеві сексуальні контакти, що виключають анальний секс[4]. Деякі чоловіки можуть називати себе гетерофлексами — гетеросексуалами, які іноді можуть мати гомосексуальні контакти.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Stefan Timmermanns. Sexualpädagogik weiter denken. — Beltz Juventa, 2004. — 336 S. — S. 80.
  2. Кон И. С. Голубая эротика
  3. The end of gay men being camp(англ.)
  4. Wiik, F. B. G0ys: Religião, Sexualidade, Gênero e Identidades Homoeróticas na Contemporaneidade / F. B. Wiik // Psicología, Conocimiento y Sociedad. — 2012. — No. 2(2). — P. 66—83.

Посилання [ред. | ред. код]