Sumitomo Chemical

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Sumitomo Chemical Co., Ltd.
住友化学株式会社
Тип
Форма власності Кабусікі-ґайся
Галузь Хімічна промисловість
Засновано 1913
Штаб-квартира Токіо, Японія
Продукція Добрива, продукти нафтохімії тощо
Виторг ¥1788,2 млрд (2008)
Операційний прибуток (EBIT) ¥2,1 млрд (2008)
Чистий прибуток -¥59,2 млрд (2008)
Власник(и) Sumitomo Group
Співробітники 26902 (2009)
Дочірні компанії
Сайт sumitomo-chem.co.jp

CMNS: Sumitomo Chemical на Вікісховищі
Штаб-квартира компанії.

Sumitomo Chemical (яп. 住友化学株式会社) — японська компанія хімічної промисловості. Входить до кейрецу Sumitomo Group. Компанія займає 419 місце в Fortune Global 500 (2011).[1]

Історія[ред.ред. код]

Довоєнний період[ред.ред. код]

Історія компанії сходить до 1913 року, коли компанія Sumitomo перейнялася викидами двоокису сірки при виплавці міді. У результаті з сірчистих викидів було налагоджено виробництво добрив. Це виробництво стало початком хімічного бізнесу групи Sumitomo.

З моменту заснування компанія шукала нові можливості для розширення бізнесу в хімічній галузі. В результаті, компанія налагодила випуск аміаку і пов'язаних з ним хімічних речовин.

У 1944 році Sumitomo Chemical поглинає Japan Dyestuff Manufacturing Company, виробника барвників. До цього моменту були закладені основи базових виробництв компанії: барвники, добрива, фармацевтичні препарати.

Післявоєнний період[ред.ред. код]

Бурхливий розвиток японської економіки в повоєнні роки диктувало необхідність розвитку сучасної нафтохімічної промисловості в країні. У 1958 році Sumitomo Chemical запускає свій перший нафтохімічний комплекс у префектурі Ехіме. У 1965 році компанія ввела свій другий нафтохімічний комплекс у префектурі Тіба.

У 1984 році компанія входить в проект нафтохімічного комплексу в Сінгапурі. Потужності цього підприємства постійно модернізувалися і до 1997 року подвоїлися.

У рамках політики глобалізації бізнесу компанія створює філії, що виробляють добрива в США і у Франції: Valent USA Corporation і Philagro France.

Сучасний етап[ред.ред. код]

У 2004 компанія, спільно з Saudi Aramco, бере участь у розробці техніко-економічного обґрунтування проекту одного з найбільших нафтопереробних і нафтохімічних комплексів у світі в Rabigh на узбережжі Червоного моря. Підприємство вводиться в дію в 2006 році.

Для посилення фармацевтичного напряму бізнесу компанія виділяє його в окрему структуру — Sumitomo Pharmaceuticals Co. Ltd. У 2005 році Sumitomo Pharmaceutical і Dainippon Pharmaceuticals об'єдналися в Dainippon Sumitomo Pharma (DSP).

Дочірні компанії[ред.ред. код]

Всього компанія володіє частками в 126 компаніях. Найбільші з них:

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]