Super Mario Bros. 3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Super Mario Bros. 3
200pxОбкладинка гри для NES. Зображено ширяючий Маріо з вухами і хвостом єнота - ефект бонусу під назвою «Super Leaf».
Розробник Nintendo
Видавець Nintendo
Геймдизайнер Сігеру Міямото
Такасі Тедзука
Композитор Koji Kondo[d]
Частина серії Mario
Дата випуску Японія Японія 23 жовтня 1988
США США 12 лютого 1990
Європа Європа 29 серпня 1991
Жанр(и) Платформер
Віковий
рейтинг
Шаблон:Рейтинг гри
Платформа Nintendo Entertainment System, Super Nintendo Entertainment System і Game Boy Advance
Режим гри Одиночна гра, Розрахована на багато користувачів гра
Носій Картридж


Super Mario Bros. 3 (яп. スーパーマリオブラザーズ 3 Sūpā Mario Burazāzu Surī, укр. Супербрати Маріо 3), також відома як Mario 3, SMB3, або Super Mario 3відеогра в жанрі платформної аркади, розроблена і видана Nintendo для консолі NES, що продовжує серію ігор, започаткованих Super Mario Bros. Реліз гри в Японії відбувся восени 1988 року, взимку 1990-го в Північній Америці і влітку 1991-го - в Європі.

Super Mario Bros. 3 додала багато нововведень в серію Super Mario Bros.: додатковий екран карти, мініігри, безліч нових здібностей, ворогів і типів рівнів. Також в цій грі вперше фігурують діти Боузера - Купалінгі. На відміну від Super Mario Bros. 2 (US версія), все це чудово вкладалося в концепцію світу Маріо і гра за стилем геймплея поверталася до Super Mario Bros. У той же час гра внесла набагато більше нововведень в серію, ніж Super Mario Bros.: The Lost Levels. Завдяки всьому цьому Super Mario Bros. 3 можна часто спостерігати на перших позиціях списків «Найбільших ігор всіх часів».

Сюжет[ред.ред. код]

Як і в більшості ігор з Маріо, сюжет мінімальний і служить лише для того, щоб обумовити подорож Маріо.

У Super Mario Bros. 3 Маріо і Луїджі рятують сім королівств семи світів, які межують з грибним королівством. У кожного короля один з Купалінгов вкрав чарівну паличку, перетворивши її власника на яку-небудь тварину. Братам Маріо необхідно пройти сім світів, в кожному з яких пробитися до повітряних кораблям Купалінгов і повернути палички королям.

Однак, як Маріо дізнається наприкінці 7-го світу, всі ці напади були відволікаючим маневром і повинні були затримати його, поки Король Боузер Купа організував і провернув викрадення Принцеси. Тепер Маріо належить в черговий раз врятувати Принцесу.

Ігровий процес[ред.ред. код]

SuperMarioBros3.PNG

Стиль геймплея повертається до Super Mario Bros. Після тих значних змін, які були внесені до північноамериканську версію Super Mario Bros. 2. Як і раніше, стрибком на ворога його можна вбити, а також герої можуть приймати безліч різних форм шляхом отримання спеціальних предметів.

Однак незважаючи на знайомий геймплей, Super Mario Bros. 3 сильно відрізняється від попередника. У гру було додано більшу кількість головоломок, ворогів і секретних областей, щоб підвищити її складність і не дати гравцеві занудьгувати.

Замість того, щоб просто рухатися по грі лінійним способом, Маріо подорожує по грибного Світу з допомогою карти, яка часто розгалужується, надаючи гравцю відразу кілька рівнів для проходження. Тепер гравець знає, що його може очікувати на рівні: наприклад, якщо етап розташований біля-або на воді, то швидше за все в ньому будуть переважати водні елементи. Крім того, гравець може повністю пропустити деякі рівні, тим самим управляючи геймплеєм. Також Маріо може отримати спеціальні предмети в «Будинку Тоада» або перемагаючи Братів Хаммер, які будуть збережені в інвентарі і можуть бути використані між рівнями.

Зміні піддалася і механіка гри. Наприклад в японській версії Super Mario Bros. 2 гравець не може повернутися назад за рівнем, якщо він пропустив спеціальну зону або предмет. Ця можливість була додана у Super Mario Bros. 3. Також додана одночасно плавна прокрутка екрана і прокрутка по діагоналі (у Super Mario Bros. 2 була можливість плавного горизонтального або вертикального скролінгу, але не обох відразу).

Через декілька збільшеною складності, PAL версія і версія для США зазнали деяких змін, щоб зробити гру більш легкою в проходженні. Так, якщо Маріо володіє однією зі спеціальних сил (вогненний Маріо, Хаммер Маріо і т. п.), а потім отримає удар, то повернеться у форму Супер Маріо. Це суперечить оригінальним Super Mario Bros. І японської версії Super Mario Bros. 3, де при подібній ситуації Маріо повертається у форму маленького Маріо. Така механіка не використовується в оригінальнихSuper Mario World, але зате застосовується в Super Mario Advance 2: Super Mario World для GBA, і New Super Mario Bros. для Nintendo DS.

Урізана версія першої гри Маріо у серіі Mario Bros. 1983 року випуску також була включена на міні-ігор для 2 гравців.

Міні-ігри[ред.ред. код]

Super Mario Bros. 2 (USA) містила міні-гру за типом ігрового автомата. Super Mario Bros. 3 розвинув цю ідею і містить кілька мініігр, доступ до яких можна отримати на карті світу.

Є дві різні ігри, господарем яких є Тоад, одна являє собою «однорукого бандита», де за правильно зібрані картинки даються життя, а інша - гра на пам'ять, де гравець повинен вказати дві однакові карти, не помилившись двічі (за правильно вгадану карту гравець отримує те, що на ній зображено). Також існує Будинок Тоада, який не є грою, але в ньому можна вибрати один з трьох скринь, у кожному з яких лежить свій спеціальний предмет.

Крім цього, є 3 мініігри для двох гравців, що представляють урізану версію гри Mario Bros. (1983). Щоб виграти, першому гравцеві потрібно зіштовхнути більше монстрів або зібрати більше монет, ніж другий гравець. Переможець отримує право ходу і закріплюється на тому місці карти, де була ініційована міні-гра. Під час міні-гри один гравець може відібрати у другого картки, які даються за проходження рівнів, і отримати за це життя.

Розробка[ред.ред. код]

Розробкою гри займалося підрозділ Nintendo Research & Development Team 4. Процес розробки зайняв більше двох років, Сігеру Міямото очолював роботу дизайнерів і програмістів, працюючи з ними в тісному контакті як на стадії початкового проектування, так і ближче до завершення проекту. Концепція гри за цей час змінювалася тричі. Міямото дотримувався думки, що інтригуючі й оригінальні ідеї, втілені в геймплєє, можуть стати ключем до успіху гри.

Однією з ранніх ідей було трансформувати Маріо в кентавра, пізніше її замінив хвіст єнота, здатний давати Маріо обмежені можливості до польоту[1]. Буливнесені різні костюми, які наділяють Маріо особливими якостями, і придумані світи, в яких ці якості можна було б успішно реалізувати.

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  1. Nintendo Power Staff (січень/лютий 1990). The Making of Super Mario Bros. 3. Nintendo Power (Nintendo) (10): ряд 20–23.