Super Mario Kart

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Super Mario Kart
Загальне
Розробник Nintendo EAD
Видавець Nintendo
Дистриб'ютор Nintendo eShopd
Жанр(и) Перегони
Платформа SNES
Творці
Продюсер Сігеру Міямото
Режисер(и) Tadashi Sugiyamad
Композитор(и) Soyo Okad
Технічне
Дата випуску Японія 27 серпня 1992
США 1 вересня 1992
Європейський Союз 21 січня 1993
Режим гри багатокористувацька гра і однокористувацька гра
Носій Nintendo eShopd
Mario Kart

Super Mario Kart — гоночна відеогра, розроблена та опублікована Nintendo для ігрової консолі Super Nintendo Entertainment System. Була запущена в Японії 27 серпня 1992 року, в Північній Америці — 1 вересня 1992 року, а в Європі — 21 січня 1993 року. Продавшись накладом понад дев'ять мільйонів копій у всьому світі, гра стала третьою найпродаванішою для SNES всіх часів. Super Mario Kart повторно вийшла на Wii Virtual Console в Японії 9 червня 2009 року, в Північній Америці — 23 листопада 2009 року, а в Європі — 2 квітня 2010 року. Також випускалася на Wii U's Virtual Console в Японії 19 червня 2013 року, — Європа 27 березня 2014 року, а в Північній Америці — 6 серпня 2014 року.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Основи[ред. | ред. код]

Гравець керує мініатюрним автмобілем — картом, водієм якого є персонажі інших ігор серії Mario. Проїжджаючи крізь зображення зі знаками питання на трасі, карт отримує вдосконалення і ставить перешкоди противникам. Доступно вісім ігрових персонажів, їх пари мають особливості керування: Маріо і Луїджі (збалансовані автомобілі), Принцеса Піч і Йоші (швидке прискорення), Боузер і Данкі Конг молодший (висока максимальна швидкість), Купа Трупа і Тоад (висока керованість). На трасах розкидані монети, збираючи їх (максимум 10), карт отримує прискорення. Потрапляючи на перешкоди або зазнаючи зіткнень, він втрачає від 1 до 4 монет.

Спочатку гравцеві доступні три кубка і два рівня складності — 50cc і 100cc. Після перемоги в усіх трьох кубках на другому рівні складності відкривається четвертий секретний кубок. Після отримання чотирьох кубків на рівні 100cc, відкривається третій рівень складності — 150cc. Кожен кубок складається з 5 гонок по 5 кіл кожна, що відбуваються на різних трасах, яких загалом 20. Щоб продовжувати виступ у кубку, гравцеві необхідно фінішувати в першій четвірці. Перемоцям нараховуються очки за системою 9-6-3-1. Переможцем в кубку стає той, хто набрав найбільшу кількість очок.

Режими[ред. | ред. код]

Один гравець[ред. | ред. код]

  • Mario Kart GP — перегони проти 7-х опонентів, що тривають 5 кіл. Гравець стартує на останньому місці, а якщо в кінці кола входить у четвірку переможців, починає наступне. В запасі є 4 карта, з кожним програним колом гравець втрачає один. У верхній частині відображається сам ігровий процес, а в нижній — спрощений вид траси з положенням на ній учасників.
  • Time Trial — гравець повинен побити свій попередній рекорд подолання траси.

Два гравці[ред. | ред. код]

  • Mario Kart GP — перегони двох гравців проти 6-и опонентів. Починають на місцях 7 і 8. У нижній і верхній частинах екрану зображається ігровий процес з боку першого і другого гравців відповідно.
  • Match Race — перегони одного гравця проти другого.
  • Battle Mode — перегони, де метою є позбавити противника 3-х захисних кульок. Основний акцент в цьому режимі робиться на використання поліпшень і перешкод[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Super Mario Kart Instruction Bucklet for SNES. Nintendo. 1992. с. 2–33. 

Посилання[ред. | ред. код]