Super Meat Boy

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Super Meat Boy
SuperMeatBoy cover.png
Загальне
Розробник Team Meat
Видавець Steam, Direct2Drive, Xbox Live
Жанр(и) Платформер
Платформа Xbox Live Arcade, Windows, Mac OS X, Linux
Творці
Ігродизайнер(и) Едмунд МакМіллен, Томмі Рефенес
Композитор(и) Danny Baranowsky[d]
Технічне
Дата випуску 20 жовтня 2010
Вік. обмеження

ESRB: T

PEGI: 12
Режим гри однокористувацька гра
Носій CD-ROM, Steam, Epic Games Store[d] і Humble Store[d]
Посилання
Сайт Офіційний сайт
Super Meat Boy у Вікісховищі?

Super Meat Boy - комп'ютерна інді-гра в жанрі платформера, розроблена командою Team Meat, що складається з Едмунда МакМіллена (англ. Edmund McMillen) і Томмі Рефенеса (англ. Tommy Refenes). Гра побачила світ 20 жовтня 2010 року для Xbox Live Arcade, 30 жовтня для Windows через Steam і 2 грудня через Direct2Drive. Super Meat Boy розповідає історію М'ясного Хлопця, який рятує свою подругу, Пластир-Дівчинку, від зловісного Доктора. Гра отримала позитивні відгуки критиків, які відзначили ретро-стиль гри, а також її високу складність. Крім цього, вона отримала різні нагороди, серед яких «Найскладніша гра 2010 року» (англ. Most Challenging Game), присуджена сайтом IGN і «Найкраща завантажувана гра 2010 року» (англ. Best Downloadable Game), присуджена сайтами GameSpot і GameTrailers. Проект був комерційно успішним - за вісімнадцять місяців продажів гра досягла «платинового» статусу - кількість проданих копій на всіх платформах наблизилося до позначки в 1,1 мільйон (80% продажу припадає на PC-версію, 20% - на Xbox Live Arcade). 14 грудня 2011 Super Meat Boy була випущена в складі Humble Indie Bundle 4.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Скріншот геймплею Super Meat Boy.

Ігровий процес гри схожий з традиційними консольними платформерами, такими як Mega Man і N, які вимагають високої точності керування персонажем. Гравець керує маленьким квадратним, позбавленим шкіри персонажем, на ім'я Meat Boy (укр. М'ясний Хлопець), який повинен врятувати свою подругу Bandage Girl (укр. Пластир-Дівчинка) з рук Dr. Fetus (укр. Доктор Зародок). Гравцеві необхідно, керуючи головним героєм і використовуючи здатність ковзати по стінах, провести його через рівні, що містять різні пастки, такі як циркулярні пилки, голки і сіль, і досягти Bandage Girl. Кількість життів необмежена, а після смерті Meat Boy відразу з'являється на початку рівня. Після проходження рівня гравцеві показують повтор, в якому одночасно відображаються останні 40 спроб проходження.

Рівні[ред. | ред. код]

Порядок розділів
  • Глава 1: The Forest
  • Глава 2: The Hospital
  • Глава 3: The Salt Factory
  • Глава 4: Hell
  • Глава 5: Rapture
  • Глава 6: The End
  • The Cotton Alley

Гра складається з п'яти основних розділів, по 20 рівнів в кожному. Гравець повинен пройти як мінімум 17 з них (в будь-якому порядку) для того щоб відкрити боса, після проходження якого відкривається наступний розділ. Після проходження п'ятого розділу відкривається шостий розділ The End, що складається з п'яти етапів, пройшовши які гравець відкриває фінального боса - Dr. Fetus'а. Після перемоги над ним відкривається додатковий сьомий розділ The Cotton Alley, що складається з 20 дуже складних рівнів, в яких єдиним доступним персонажем є Bandage Girl. Всього в грі доступно близько 350 рівнів. При проходженні рівня світлого світу (англ. light world) швидше контрольного часу відкривається його альтернативна, ускладнена версія в темному світі (англ. dark world). На багатьох рівнях перших п'яти розділів і у всіх warp-зонах зустрічаються пластирі, збираючи які, гравець відкриває персонажів з інших відеоігор.

Під час проходження рівня гравець може виявити синій портал - warp-зону (англ. warp zone), при входженні в яку гравець потрапляє в міні-гру, стилізовану під одну з ретро-ігор. У ній гравець має тільки 3 життя і не може змінити персонажа. У кожному розділі є 4 warp-зони. У світлому світі є одна warp-зона червоного кольору, бонусом за проходження якої є розблоковуваний персонаж. Після проходження основного розділу на випадковому рівні може з'явитися видозмінена Bandage Girl. Якщо в цей час гравець пройде його, то відкриється «глючний рівень» (англ. glitch level), дуже схожий на warp-зони, однак має більш високу складність.

На ранніх етапах розробки кожна глава складалася з 15 рівнів, розділених на набори по 3 етапи, містила 16 пластирів і не включала в себе темний світ і warp-зони. Гравцеві був доступний перший набір, після проходження двох рівнів якого відкривався наступний набір, а після проходження останнього набору відкривався бос. Пізніше розробники вирішили відмовитися від системи наборів і зробили всі рівні розділів спочатку відкритими.

В інтерв'ю журналу «Ігроманія» Едмунд МакМіллен розповів, за яким принципом будувалися рівні. «Якщо рівень складний, то він короткий. Якщо простий, то довгий. А в фіналі рівні і складні, і довгі! », - Заявив він.

Персонажі[ред. | ред. код]

Офіційний арт, що зображає всіх персонажів гри
• Верхній ряд: RunMan, The Kid, Flywrench
• Другий ряд: Ogmo, Commander Video, Goo Ball, Alien Hominid
• Третій ряд: Jill, Captain Viridian, Mr. Minecraft, Naija, Ninja, Tim, Spelunky
• Нижній ряд: Хедкраб, Josef, Pink Knight, Bandage Girl, Meat Boy, Dr. Fetus, Brownie, Gish

Поряд з Meat Boy в грі присутні персонажі з різних відеоігор. Кожен з них має свої унікальні здібності, подібні до здібностей своїх аналогів в оригінальних іграх. Деякі з цих персонажів можуть бути відкриті за допомогою збору достатньої кількості пластирів, а решта - шляхом проходження певних warp-зон, в яких гра на кілька рівнів змінюється згідно зі стилістикою і геймплеєм старих ігрових консолей. Персонажі, що відкриваються шляхом збору пластирів, є ексклюзивними для кожної з платформ.

17 червня 2011 розробники опублікували в своєму блозі статтю, в якій перерахували персонажів, вирізаних з фінальної версії гри. Серед них - зелений Ogmo з гри Jumper 3, Mondo Priest із серії ігор Mondo, Knytt з гри Knytt, Golden Knight з гри Bonesaw, The Goo Girl з гри World of Goo, а також дві додаткові версії М'ясного Хлопця. Крім цього були перераховані персонажі, яких розробники хотіли додати в гру: Quote з Cave Story, Lemeza з La-Mulana, A Beat з Bit.Trip і Fancy Pants з Fancy Pants Adventures.

Цікаві факти і пасхалки[ред. | ред. код]

Восени 2008 року Едмунд МакМілен, разом зі своїм другом Джоном МакЕнті, за три тижні створив флеш-гру Meat Boy. Відразу після її публікації на сайті Newgrounds, гра стала надзвичайно успішною: сторінку з нею переглянули більше 900 000 користувачів. На основі Meat Boy створили цю гру.

20 жовтня 2010 року в твітері розробників з'явилося повідомлення, в якому вони просили у Маркуса Персона дозвіл на використання головного героя його гри Minecraft як додаткового персонажа. Через 19 хвилин він відповів, дозволивши використовувати Mr. Minecraft і пожартувавши, що йому необхідно додати в Minecraft блоки з м'яса.

За тиждень до виходу PC-версії гри, організація PETA випустила флеш-гру під назвою Super Tofu Boy. У ній гравець керує персонажем, зовні схожим на М'ясного юнака, але зробленим з тофу. За сюжетом, М'ясний юнак викрав Дівчину-Бинт, а Тофу-юнак рятує її. Team Meat відреагувала, додавши у новому оновленні персонажа з цієї гри, якого можна увімкнути чит-кодом.

Модери знайшли у ехе-файлі гри прихований режим devmode, в якому гравці можуть створювати свої рівні. Розробники заявили, що devmode - неповноцінний редактор рівнів, що був випадково забутий у фінальній версії гри, містить помилки і оголосили, що вони не підтримуватимуть його.

Після проходження основного розділу на його рівнях може з'явитися дещо видозмінена Дівчина-Бинт. Якщо в цей час гравець завершить рівень, то відкриється "дивний рівень", схожий на задзеркалля, проте складніший.

На багатьох рівнях перших п'яти розділів і в усіх задзеркаллях можна знайти бинти. Збираючи їх, гравець розблоковує персонажів з інших відеоігор.

Чіт-коди[ред. | ред. код]

Коди вказуються послідовним натисненням клавіш чи кнопок під час перебування на екрані вибору персонажа. Коли почуєте характерний звук, можете вибирати персонажа.

Грати за Домовика - натисніть "RB RB RB B B B X" і виберіть М'ясного юнака (потрібний геймпад Xbox 360) 
Грати за Тофу-юнака - наберіть "petaphile"і виберіть М'ясного юнака

Українізація[ред. | ред. код]

Гра неофіційно перекладена студією "Подвійний апостроф"[1].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]