Synthwave

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Синтвейв (англ. Synthwave) також відомий під назвою Ретровейв (англ. Retrowave), Futuresynth або Outrun — стиль електронної музики, який почав розвиватися в середині 2000-х років в межах різних інтернет спільнот, популярність якого почала стрімко зростати після 2010 року, на хвилі ностальгії та підвищеного інтересу до кіберпанку та культури 1980-х.

Стиль[ред. | ред. код]

Синтвейв в сучасному його розумінні походить від синті-попу, який був безпосередньо пов'язаний з панк-музикою Нової Хвилі (New Wave) і представляв собою ритмічну, легку, електронну музику. З точки зору музики синтвейв черпає натхнення з багатьох фільмів, відеоігор та мультфільмів 1980-х років, а також з творчості таких композиторів, як Джон Карпентер, Вангеліс та гурту Tangerine Dream.[1] Одна з підназв стилю — Outrun, — походить від аркадної гри 1986 року Out Run, яка була відома своїм саундтреком.[2] За словами музиканта Perturbator (Джеймс Кент), стиль в основному є інструментальним, і часто містить характерне для тих часів музичне звучання, яке відтворюють за допомогою електронних барабанів, «gated reverb» мелодій і бас-партій, зіграні на аналогових синтезаторах. [3] З естетичної точки зору синтвейв занурює слухача в ретрофутуристичний світ, відтворюючи дух наукової фантастики, бойовиків, фільмів жахів і футуристичних гоночних ігор 1980-х років. Групи, що імітують саундтреки фільмів жахів 1980-х, іноді ще називають «хоррор-синт» або «карпентеркор» (по імені режисера та композитора Джона Карпентера, який писав саундтреки для своїх фільмів).

Історія[ред. | ред. код]

Синтвейв походить з середини 2000-х років. Французькі музиканти, у тому числі David Grellier, Kavinsky та Justice, визнані першопрохідцями жанру. Ранні музиканти почали створювати музику, яка в той час була значною мірою пов'язана з French house.[4]

Популярність[ред. | ред. код]

Реліз нео-нуарної драми Драйв (2011), допоміг залучити до жанру нових шанувальників та виконавців синтвейву. [5] Картина принесла всесвітню славу французькому діджею Kavinsky, який написав до фільму саундтрек під назвою Nightcall. Слідом за популяризацією жанру, деякі з музикантів почали тяжіти до певних аспектів гри на синтезаторі, що призвело до появи широкого розмаїття стилів, які пов'язані з жанром. Christopher Higgins назвав Electric Youth та Kavinsky двома найпопулярнішими виконавцями синтвейва в 2014 році.

Відомі представники[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Дивитись також[ред. | ред. код]

  1. Радио Synthwave - Радио станция электронной музыки жанра Synhtwave and Retrowave (ru-RU). Радио Synthwave. Архів оригіналу за 2018-11-05. Процитовано 2018-11-01.