TOPS-20

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
TOPS-20
TOPS-20.png
Розробник DEC
Початковий випуск 1976
Останній стабільний випуск 7.1/ 1988
Доступні мови Англійська мова
Платформи, що підтримуються PDP-10
Ліцензія Пропрієтарне програмне забезпечення

TOPS-20 («Tenex») — операційна система, розроблена компанією BBN Technologies[en] (Bolt, Beranek and Newman) для комп'ютерів DEC PDP-10. Tenex включала в себе повну реалізацію системи віртуальної пам'яті, що дозволяло програмами не тільки здійснювати доступ до всіх 262 кілослів пам'яті (еквівалент 1152 кілобайт), але і робити це одночасно; система сторінкової організації пам'яті копіювала дані з і на зовнішні носії по мірі необхідності.

Однією з відмінних рис Tenex був її орієнтований на користувача інтерпретатор командного рядка. На відміну від типових систем того часу, в Tenex використовувалися довгі імена команд, навіть з надлишковими словами для ясності. Наприклад, для друку вмісту каталогу у UNIX використовується команда ls, а в Tenex — DIRECTORY (OF FILES), де DIRECTORY є ключовим словом, а OF FILES — надмірність, внесена для того, щоб зробити призначення команди більш очевидним.

До речі, якраз для цієї ОС була написана самокопіюючий по локальній мережі програма Creeper, яку помилково вважають одним з перших у світі вірусів.

Посилання[ред.ред. код]