TRON (криптовалюта)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
TRON
Літерний код  TRX
Веб-сайт tron.network
Валютні курси
USD  TRX ()
EUR  TRX ()
UAH  TRX ()

TRON (укр. Трон) — децентралізована, відкрито-кодована фінансова екосистема, що оперує криптовалютою токеном Tronix (укр. Тронікс). Введена у дію компанією TRON Foundation в 2017 році. У кінці грудня об'єм капіталізації TRON перевищив 5 мільярдів доларів, що ввело його у клуб криптовалют великої капіталізації. На початку січня[коли?] TRON займав 5-10 місця у переліку криптовалют за капіталізацією.

Історія[ред. | ред. код]

Започаткував TRON його головний виконавчий директор Джастін Сан[1], що також присутній у переліку "Forbes China 30 under 30″.[2]

Наприкінці грудня 2017 Джастин Сан анонсував через декілька твітів, що до команди TRON приєдналися розробники мережевого торгового підприємства Alibaba.com.[3] У січні 2018 заплановане партнерство з компанією спільного використання велосипедами oBike.[4]

Криптовалюта TRX отримала загальну зацікавленість у грудні 2017 року коли вона зросла на 2400 % з 0.0020$ до 0.05$ за Tronix[5], з 65748192475 TRX токенів[6], що є зараз в обігу. У грудні 2017 року розробник антивірусу Джон МакАффі рекомендував TRON у своєму твіті як довготривалу інвестицію.[7] TRON досяг 10 місця з 10 мільярдами $.

Функціонування[ред. | ред. код]

TRON використовує децентралізований протокол на основі блокчейн. TRON спрямований на побудову всесвітньої розважальної системи поширення вільного медіа-вмісту завдяки технології розгалуженого сховища. Цей протокол дозволить кожному користувачу вільно виставляти, зберігати та володіти даними у децентралізованій, автономній формі. Користувач зможе керувати поширенням, підпискою та рекламою свого медіа-вмісту завдяки обігу цифрових активів, що сформує децентралізовану розважальну екосистему. Peiwo App з понад 10 мільйонами користувачів стане першим розважальним додатком, що буде сумісна з TRON.

Вільні дані на безкоштовниій та неконтрольованій основі медіа-зміст включає характери, малюнки, світлини, звукові та відео файли, що можуть завантажені, сховані та поширені.

Обіг медіа-змісту можливий через створення цифрових активів для його забезпечення та поширення. Таким чином економічно стимулюється обіг медіа-контенту.

Користувачі можуть створювати особисті ICO (первинне розміщення монет).

Децентралізована інфраструктура поширених цифрових активів буде мати поширений обмінник, автономні ігри, прогнозування та гральні системи.

TRON Foundation[ред. | ред. код]

TRON Foundation, — неприбуткова організація зареєстрована у Сингапурі, забезпечує функціонування мережі TRON на принципах відкритості, чесності, прозорості, та підтримує команду розробників TRON.

Торгівля[ред. | ред. код]

Найбільші об'єми торгівлі Tronix відбуваються на шанхайській біржі Binance з часткою на січень 2017 року у 80,5 %. Tronix торгують інші 28 бірж, зокрема на київській Liqui (10 %), англійська CoinEgg (2,6 %), гонконзька Gatecoin (1,7 %), лондонська HitBTC (1,5 %) та гонконзька Bit-Z (1,5 %).

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]