Tails Adventure

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Tails Adventure
Tails Adventure Box.jpg
Європейська обкладинка гри
Розробник Aspect
Видавець Sega
Мова інтерфейсу англійська мова
Керівник Кацухіро Хасегава
Продюсер Кацухіро Хасегава
Композитор Кодзіро Мікус
Частина серії Sonic the Hedgehog
Дата випуску
Жанр(и) Платформер
Віковий
рейтинг
CERO: Free
ESRB: E - Everyone
PEGI: 3 +
USK: 0
GRB: All
Платформа

Sega Game Gear

Як частина збірок:
PlayStation 2, GameCube, Windows
Режим гри Одиночна гра
Носій 6 - мегабітний картридж

Tails Adventure (укр. Пригода Тейлз) — відеогра, спін-офф серії Sonic the Hedgehog, розроблена Aspect та видана Сеґа для кишенькової ігрової системи Sega Game Gear. Після Tails and the Music Maker для Sega Pico та Tails' Skypatrol для Sega Game Gear це третя та остання гра, головним героєм якої виступає лисеня Тейлз. Є однією з семи ігор серії Sonic the Hedgehog, у назві яких немає слова «Sonic». Вперше була випущена в Японії 22 вересня 1995 року під назвою Tails Adventures (яп. テイルスアドベンチャー Теірусу Адобентя:, укр. Пригода Тейлзу). У вересні та листопаді цього ж року була випущена в Європі і США відповідно. У цих регіонах гра носила назву Tails Adventure (укр. Пригода Тейлзу), хоча на її заставці було написано саме «Adventure s». Японська версія має інший сюжет, ніж американо-європейська, але різниця полягає лише в різних описах передісторії в керівництві до гри, самі ж гри однакові.

Пізніше гра була перевидана на приставку PlayStation 2 як частина збірки Sonic Gems Collection, а також на GameCube та IBM PC як міні-гра в грі Sonic Adventure DX Director's Cut.

Сюжет розповідає про пригоди лисеняти Тейлз до його знайомства з Соніко (за японською версії гри). Гра являє собою типову «бродилку» - платформер, і відрізняється від основної лінійки ігор про Соника: Тейлз ходить по рівнях і закидає ворогів ручними бомбами. Вбивати ворогів дотиком у стрибку, робити «Spin Dash» і виконувати інші характерні для серії Sonic the Hedgehog прийоми лисеня не може, але збережена здатність короткочасного польоту на хвостах. Ворогами Тейлз виступає пташина армія Кукко. У міру проходження гравець знаходить смарагди Хаосу, нова зброя і т. д.

Різниця сюжетів[ред.ред. код]

Японська версія[ред.ред. код]

Заставка гри.

У південній частині Тихого океану розташований крихітний кораловий острів Cocoa Island, на якому з чуток знаходяться легендарні Смарагди Хаосу. На цьому острові, до свого знайомства з їжаком Соник, жив лисеня Тейлз. Одного разу, коли він відпочивав у лісі, на острів напала армія Кукко, з метою добути Смарагди Хаосу і з їх допомогою завоювати світ. Тейлз бачачи це, відправляється у свою майстерню, щоб приготуватися до боротьби.

Американо-європейська версія[ред.ред. код]

Сонік і Тейлз вже знайомі, але після попереднього пригоди вони вирішили відпочити. Тейлз відправився на острів Tails Island, але незабаром острів піддається нападу Кукко. Тейлз треба зупинити цю армію птахів і запобігти завоювання острова.

Роботи[ред.ред. код]

Приклад геймплея — Тейлз підірвав бомбою птицю.

У грі є мініатюрний дистанційно керований робот, побудований за подобою Тейлз. Робот дуже малий, а тому може проникнути в місця, недоступні Лисенку. При грі за робота, управління переключається на нього. Робот може ходити, стрибати, літати, невразливий для шипів і більшості ворогів, але вразливий для спеціального синього лазера. При попаданні під промінь лазера, робот повернеться до Тейлз. Багато головоломки в грі можуть бути вирішені лише за допомогою робота.

Під водою Тейлз переміщається на міні-підводному човні «Sea Fox» (з гри Sonic Triple Trouble), управління якої багато в чому схоже з управлінням роботом. На відміну від більшості інших ігор серії Sonic the Hedgehog, запас повітря нескінченний, і лисеня може перебувати під водою необмежено довго. Міні-підводний човен також має власну зброю різних видів, включаючи кулемет, самонавідні торпеди, генератори силового поля, ракетні прискорювачі, що дозволяють літати.

Вороги[ред.ред. код]

Армія Кукко складається з птахів в обладунках, розумних роботів і літаків-безпілотників, базується у величезній літаючої фортеці. Серед іншого армія включає в себе:

  • Великий Кукко 15-й, диктатор і головнокомандувач. Останній бос у грі.
  • Великий Кукко 16-ї «Спіді», син Кукко 15-го. Може носити зброю, озброєний бластером, забезпечений реактивними двигунами. У грі з'являється як бос двічі.
  • Доктор Фукуроку, головний інженер армії Кукко. Перший бос, в літаючої фортеці, влаштовує Лисенку пастки з шипами і лазерами.

Адаптації[ред.ред. код]

Сюжет Tails Adventure був адаптований у коміксі Sonic Universe від Archie Comics (№ 17-20, арка «The Tails Adventure» aka «Trouble in Paradice»), де сюжет був ближче до західної версії гри.