Taphrinomycotina

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Taphrinomycotina
Персикове дерево (Prunus persica) заражене грибами Taphrina deformans
Персикове дерево (Prunus persica) заражене грибами Taphrina deformans
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Гриби (Fungi)
Підцарство: Вищі гриби (Dikarya)
Відділ: Аскоміцети (Ascomycota)
Підвідділ: Taphrinomycotina
класи
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Taphrinomycotina
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Taphrinomycotina
EOL logo.svg EOL: 10579850
ITIS logo.svg ITIS: 610626
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 451866
MB: 501471
IF: 501471

Taphrinomycotina — підвідділ (підтип) грибів відділу (типу) аскоміцетів. Клас приблизно відповідає застарілій групі Archiascomycetes або Archaeascomycetes. За недавніми молекулярними даними встановлено, що ця група монофілетична і базальна щодо решти аскоміцетів[1][2].

Клас Schizosaccharomycetes є дріжджами (наприклад Schizosaccharomyces), що розмножуються симетрічним поділом на відміну від більшості інших дріжджів, значне число яких належить до підтипу Saccharomycotina.

Taphrinomycetes (наприклад Taphrina) є паразитами рослин, та мають як одноклітинну форму (дріжджі), так і філаментарну форму (гіфи) в заражених рослинах. Вони зазвичай заражають листя, квітки і гілки, але не коріння.

Neolectomycetes містять лише один рід, Neolecta, вони є єдиними членами підвідділу, що утворюють плодові тіла, формою схожі на деякі дискоміцети (леоцієві). Вони також можуть мати дріжджову стадію (аскоспори).

Pneumocystidomycetes також містять тільки один рід, Pneumocystis, що викликає пневмоцистичну пневмонію в людині. Всі види заражають легені ссавців та є дріжджами.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Lutzoni, F., et al. (2004). Assembling the fungal tree of life: progress, classification, and evolution of subcellular traits. Amer. J. Bot. 91: 1446–1480. 
  2. James, T.Y., et al. (2006). Reconstructing the early evolution of Fungi using a six-gene phylogeny. Nature 443: 818–822. PMID 17051209.