Task Force KleptoCapture

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Task Force KleptoCapture
Країна Flag of the United States.svg США
Батьківська організація Міністерство юстиції США
Мета проєкту або місії Економічні санкції
Описано на сайті (за URL) reuters.com/markets/funds/us-kleptocapture-unit-target-banks-that-aid-abet-russian-oligarchs-2022-03-11/(англ.)
Офіційний сайт(англ.)
B-roll[en] із захоплення Іспанією яхти за 90 мільйонів доларів підсанкційного російського олігарха Вексельберга на запит США

Оперативна група KleptoCapture — це окрема одиниця міністерства юстиції США, заснована у березні 2022 року з метою втілення санкцій, спрямованих на російських олігархів. Вона була заснована після російського вторгнення в Україну[1][2][3]

Передумови[ред. | ред. код]

Президент Джо Байден анонсував зусилля зі створення групи під час цьогорічного звернення[en] «Про становище країни». Команду було зібрано конкретно для того, щоб зробити мішенню російських олігархів. До її складу увійшли офіційні особи з Федерального бюро розслідувань, Служби маршалів США, Служби внутрішніх доходів, Служби поштової інспекції США[en], Міграційної та митної правоохоронної служби США і Секретної служби США. Основна мета оперативної групи — запровадити санкції проти цих осіб, щоб заморозити та заволодіти активами, які, як стверджував уряд США, були доходами від їх незаконної причетності до уряду Росії та вторгнення в Україну[4].

Структура[ред. | ред. код]

Керівником групи Цільової групи було призначено досвідченого прокурора з питань корупції з прокуратури США у Південному округу Нью-Йорка, Ендрю Адамс Він раніше працював керівником Південного округу Нью-Йорка у боротьбі з відмиванням грошей та транснаціональними злочинними групами.

До складу групи входять представники Федерального бюро розслідувань, Служби судових приставів США, Податкової служби, Служби поштової інспекції США, Імміграційної та митної служби США та Секретної служби США.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Beitsch, Rebecca (2 березня 2022). DOJ launches team to enforce sanctions on Russian oligarchs. The Hill. Архів оригіналу за 6 березня 2022. Процитовано 2 березня 2022.  (англ.)
  2. Strohm, Chris (2 березня 2022). DOJ's 'KleptoCapture' Unit Will Target Russian Oligarchs. Bloomberg News. Архів оригіналу за 2 березня 2022. Процитовано 2 березня 2022.  (англ.)
  3. Lynch, Sarah N. (2 березня 2022). U.S. launches 'KleptoCapture' task force aimed at Russian oligarchs. Рейтер. Архів оригіналу за 2 березня 2022. Процитовано 2 березня 2022.  (англ.)
  4. Macias, Amanda; Schwartz, Brian (2 березня 2022). Biden administration launches new 'KleptoCapture' task force to go after Russian oligarchs. CNBC. Архів оригіналу за 2 березня 2022. Процитовано 2 березня 2022.  (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]