Temple Run

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Temple Run
TempleRun icon.png

Розробник Imangi Studios
Видавець Imangi Studios
Художник Кирил Чангов
Дата випуску 4 серпня 2011 (iOS)
27 березня 2012
(Android)
27 березня 2013 (Windows Phone)
Жанр(и) Action
Платформа iOS, Android, Windows Phone 8
Рушій гри Unity
Режим гри однокористувацька гра
Носій цифрова дистрибуція
Керування сенсорний екран

Temple Run — відеогра для мобільних пристроїв жанру нескінченний раннер, розроблена студією Imangi Studios, офіс якої знаходиться в місті Ролі (Північна Кароліна).

Ігровий процес[ред.ред. код]

Гра розповідає гравцям про декількох допитливих дослідників, які намагаються вкрасти ідола з храму, який охороняється демонічними мавпами. Гравець контролює дослідників за допомогою простих жестів на сенсорному екрані, а також за допомогою нахилу гаджета. Мета гри — пробігти якомога далі, не даючи себе на поживу демонічним мавпам.

У грі немає фінішу або рівнів; сенс гри — пробігти якомога далі, уникаючи перешкоди стрибками (рух пальця вгору), ковзанням (рух пальця вниз), або ж зміною напрямку руху (рух пальця вліво або вправо). Гра відраховує кількість пройдених метрів, починаючи з храму. Під час втечі гравця весь час переслідують мавпи. Під час гри гравець може нахиляти гаджет вліво або вправо, щоб збирати монети. Спочатку монети тільки жовті (золоті), але надалі будуть зустрічатися більш цінні червоні і сині монети, вартість яких 2 і 3 відповідно. Крім монеток, гравець також може збирати бонусні предмети, які з'являються випадковим чином по ходу бігу.

Під час збору монет, поповнюється бар і «фреска». Кожен раз, коли гравець збирає 100 монет, частина фрески заповнюється і бар оновлюється. Коли гравець спотикається, фреска і бар обнуляються. Потрібно зібрати 500 монет, щоб закінчити фреску.

Бонуси[ред.ред. код]

Зібрані монети можна витратити в магазині на покупку бонусних предметів та їх поліпшення. Після покупки деяких з цих предметів з'являються на шляху втечі гравця у випадкових місцях рівня і діють деякий час після підбору, деякі діють постійно після покупки, а деякі активуються самим гравцем.

Випадково розкидані по рівню бонусні предмети:

 • «Mega Coin» — при підборі цей бонус одноразово додає 50 монет до вже зібраних персонажем монет. Кількість монет, що додаються, збільшується після покупки поліпшень цього бонусу;
 • «Coin Magnet» — при підборі цей бонус притягує монети, перебувають на деякій відстані від персонажа. Внаслідок купівлі поліпшень час дії бонусу збільшується і кількість притягнутих монет множиться на 2 або 3;
 • «Invisibility» — після підбору цього бонусу персонаж не може провалитися в прірву або потрапити у пастку, однак гравцеві все одно потрібно управляти персонажем на поворотах доріжки. Час дії бонусу після покупки поліпшень збільшується;
 • «Boost» — дія цього бонусу схожа на «Invisibility», але персонаж при цьому значно прискорюється і управляється комп'ютером. Час дії бонусу після покупки поліпшень збільшується.
 • «Coin Values» після покупки збільшує вартість монеток, що збираються персонажем, якщо той пробіжить певну дистанцію від старту. Після покупки поліпшень скорочується дистанція, необхідна для початку дії цього бонусу і зростає вартість монеток.

Сюжет[ред.ред. код]

Гра зосереджена на групі мандрівних дослідників, один з яких краде ідола з давнього храму і під вашим контролем намагається сховатися від переслідування купки демонічних мавп, які не проти поласувати злодієм.

Група дослідників складається з:

 • Guy Dangerous (англ. Ризикований хлопець) — звичайний дослідник, дається вам спочатку
 • Scarlett Fox — хитра художниця
 • Barry Bones — міський поліцейський
 • Karma Lee — дослідниця з далекого сходу
 • Montana Smith — другий найкращий дослідник світу
 • Francisco Montoya — конкістадор
 • Zack Wonder — зірка американського регбі

Персонажі не мають якихось відмінностей, окрім зовнішнього вигляду та озвучки.

Розробка[ред.ред. код]

Чоловік і дружина Кіт Шеперд і Наталія Лук'янова, разом з художником Кирилом Чанговим, створили Temple Run. Спочатку гра продавалась за 99 центів, але незабаром була переведена на freemium модель. Дохід розробники отримують з продажу ігрових монет. Спочатку гра була доступна тільки в App Store, але незабаром була випущена і на Google Play. У січні 2012 року Imangi Studios анонсували на сторінці Temple Run в Facebook, що гра буде випущена на платформі Android у лютому, додавши: «Ми раді повідомити про цю новину і цінуємо підтримку всіх наших фанатів». Гра була випущена на Android з затримкою в місяць.

Видання[ред.ред. код]

На iTunes Store гра швидко увійшла в список 50 найбільш скачуваних додатків за грудень 2011 року, а також стала номером один серед безкоштовних додатків. Коли Temple Run була випущена на Android, гру завантажили мільйон разів за три дні. Раніше гра коштувала 99 центів, але потім Imangi Studios перевела гру в freemium бізнес-модель незадовго до грудня 2011 року. Замість цього розробники заробляють гроші на продажі ігрових монеток. Відповідно для Android випущена версія відразу була freemium.

Продовження[ред.ред. код]

Сиквел[ред.ред. код]

Основна стаття: Temple Run 2

Друга частина гри — Temple Run 2 для iOS вийшла 17 січня 2013 без анонсів у пресі, але в перші 4 дні була завантажена більше 20 млн разів.

Спін-офи[ред.ред. код]

Temple Run: Brave[ред.ред. код]

Temple Run: Brave
TempleRunBrave icon.png

Розробник Imangi Studios
Видавець Disney
Художник Кирил Чангов
Дата випуску 14 червня 2012 (iOS), 25 червня 2012 (Android), 7 червня 2013 (Windows Phone)
Жанр(и) Action
Платформа iOS, Android, Windows 8, Windows RT, Windows Phone 8, BlackBerry 10
Рушій гри Unity
Режим гри однокористувацька гра
Носій цифрова дистрибуція
Керування сенсорний екран

У червні 2012 року Imangi Studios об'єдналися зі студією Disney для просування мультфільму «Відважна», випустивши гру Temple Run: Brave 14 червня. На відміну від оригіналу, гра коштує 99 центів.

Temple Run: Brave закидає гравця у дикі ліси Шотландії. Грати можна або головною героїнею -лучніцей Меріда, або її батьком — топорометателем Фергуса. Як і в оригінальній грі, тут є магазин. Тут можна купувати такі ж поліпшення, як Mega Coins, Coin Magnet, Double Value, Invisibility і так далі. Гравець також може придбати сукні для Меріди, броню для героїв, або нові шпалери. Мета гри залишилася колишньою — виживати, уникаючи перешкоди, збираючи монетки, тікаючи від проклятого ведмедя Мор'ду. Нова особливість в грі це попадання в мішені з лука для Меріди або сокирами для Фергуса. Під час бігу на екрані іноді може з'явитися значок стрільби і крапки над ним. Точки означатимуть кількість мішеней, які потрібно буде вразити. Вони будуть з'являтися з лівого і правого боку. Гравцеві потрібно буде просто під час натиснути на них. Коли всі мішені будуть вражені, гравець отримає додаткові монетки.

Відразу після релізу гри, Temple Run: Brave очолила список найбільш продаваних платних ігор в App Store.

Temple Run: Oz[ред.ред. код]

Temple Run: Oz
TempleRunOz icon.png

Розробник Imangi Studios
Видавець Disney
Дата випуску 27 лютого 2013 (iOS), (Android), 28 серпня 2013 (Windows Phone)
Жанр(и) Action
Платформа Windows Phone, Android і iOS
Рушій гри Unity
Режим гри одиночна гра
Носій цифрова дистрибуція
Керування сенсорний екран

Наприкінці лютого Imangi Studios продовжила співпрацю з Дісней і випустила гру за мотивами фільму «Оз: Великий та Могутній». Єдиний ігровий персонаж Френк Оскар, на прізвисько «Великий та Могутній Оз», який тікає по дорозі із жовтої цегли від злісних летючих мавп. Від інших ігор серії її відрізняє наявність декількох локацій, які сильно відрізняються одна від одної, і можливість літати на повітряній кулі. Нові версії додають нові локації та завдання.

Посилання[ред.ред. код]