Tetra Pak

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Tetra Pak
Тип приватна компанія
Форма власності Акціонерне товариство[d]
Галузь Вироблення упаковки, машинобудівництво
Гасло Protects what's good
Засновано 1951
Засновник(и) Ruben Rausingd
Штаб-квартира Швеція Лунд (Швеція)
Продукція food packagingd
Виторг €8,109 млрд (2005 рік)
Співробітники 20,3 тис. осіб
Холдингова компанія Tetra Lavald
www.tetrapak.com
CMNS: Tetra Pak у Вікісховищі

Tetra Pak — шведська компанія, всесвітньо відомий виробник пакування. Входить до групи Tetra Laval. Штаб-квартира — в місті Лунд.

Компанія «Tetra Pak» — світовий лідер в області переробки, упаковування і доставки рідких харчових продуктів — є найбільшою промисловою групою концерну «Тетра Лаваль» (Швеція).

Заснована у 1951 році в Лунді Рубеном Раузинґом та Еріком Валенбергом.

Історія[ред. | ред. код]

Компанія була заснована в 1929 році в Швеції двома шведськими підприємцями — Еріком Акерлундом і Рубеном Раузингом — і одержала назву «Akerlund & Rausing»(А&К). Це перше в Скандинавії підприємство з виробництва упаковок було засновано під час обвалу фондового ринку на Уолл-Стріт (США, 1929 рік).

Вже в 1933 році Рубен Раузинг викупив у свого компаньйона його частку підприємства і став одноосібним власником компанії. Незабаром молода компанія стала відігравати помітну роль у шведській пакувальній промисловості, в основному завдяки впровадженню нових, нестандартних технологій. Результатом довгих експериментів по пошуку нових типів упаковок для молочних продуктів став винахід у 1944 році знаменитого картонного пакета у формі тетраедра[джерело?], а також метод неперервного розливу продукту.

1943 рік був ознаменований початком розробки упаковок для молока, які вимагають мінімум матеріалу і забезпечують максимум вимог санітарії. У результаті знайдений принцип, на якому ґрунтується картонна упаковка, що має форму тетраедра.

Далі події розвивалися в наступній хронології:

1944—1951 роки — продовження розробок і впровадження нових технологій нанесення шарів пластику на папір, а також запечатування упаковок нижче рівня рідини;
1953 рік — як пластикове покриття для пакувального матеріалу на паперовій основі впроваджується поліетилен;
1956 рік — починається розробка асептичної системи упакування;
1961 рік — представлена перша машина для асептичного упакування молока;
1963 рік — почато виробництво упаковки типу «Тетра Брик»;
1965 рік — широкій публіці представлений новий тип упаковки «Тетра Рекс» у вигляді прямокутного пакета з «гребінцем» зверху;
1989 рік — у Швеції і Великій Британії почалася реалізація перших упаковок «Тетра Топ» із квадратним верхом.

У 1950 році компанія одержала свою сучасну назву «Tetra Pak», що незабаром стала синонімом передової технології і комерційного успіху у світі переробки й упаковки продуктів харчування.

У 1991 році «Tetra Pak» розширила спектр устаткування, що поставляється, за рахунок машин по переробці рідких продуктів харчування, устаткування по виробництву сиру, а також почала надавати послуги по проектуванню виробничих ліній.

Сьогодні це єдина транснаціональна компанія у світі, здатна запропонувати всеосяжні рішення по постачанню і проектуванню систем переробки, упакуванню і доставки рідких продуктів харчування.

У 1993 році в результаті злиття двох компаній «Tetra Pak» і «Alfa Laval» був утворений концерн «Tetra Laval».


Технології «Тетра Пак» дозволяють вирішувати проблеми гарантованого постачання населення високоякісними продуктами. Молоко, перестає бути швидкопсувним і без усякої «хімії» може зберігатися в упаковках «Тетра Брик Асептик» кілька місяців.

Діяльність[ред. | ред. код]

Tetra Pak — найбільший у світі постачальник картонного пакування для рідких продуктів. Також компанія випускає пакувальне та харчове обладнання. Компанія володіє 48 фабриками з виготовлення пакувальних матеріалів та 12 фабриками зі складання пакувального устаткування. «Тетра Пак» реалізує свою продукцію у більш ніж 165 країнах світу.

Попри те, що у побуті використовується назва «Тетра пак» для позначення картонної упаковки, такої марки у шведської компанії немає — продукція випускаєтся під брендами Tetra Classic, Tetra Wedge, Tetra Rex, Tetra Top и Tetra Brik. Компанія навіть запустила кампанію під назвою «Tetra Pak is a company, not a package» («Tetra Pak — це компанія, а не упаковка»), щоб позбавитися від цього стереотипу.

Чисельність персоналу компанії — 20,3 тис. людей. Обсяг продаж Tetra Pak у 2005 склав €8,109 млрд, кількість випущених упаковок склала 120 830 млрд одиниць.

Штаб-квартира компанії у Лунді

Щохвилини у світі купують продукти в більш ніж 150000 упаковках «Тетра Пак». У 1998 році в сумі це склало близько 85 мільярдів упаковок.

Tetra Pak в Україні[ред. | ред. код]

В Україні компанію було засновано у 1989 році. У вересні 1992 р. було відкрито нову фабрику. У 1993 році Tetra Pak заснувала компанію для ведення комерційних і маркетингових операцій та відділ технічного сервісу. А у червні 2003 року було введено в дію нову лінію поліграфічного друку.

До речі, Україна стала першою країною, на ринку якої з серпня 2000 р. з'явилися пакети Tetra Fino Aseptic. Сьогодні вже чотири провідних виробника розливають молоко в цій упаковці.

Матеріали упаковки[ред. | ред. код]

Пакувальний матеріал складається із шарів (ламіната) паперу, поліетилену і, для асептичної упаковки, алюмінієвої фольги. Комбінація матеріалів варіюється в залежності від вимог до упаковки кожної категорії продуктів. Однак у будь-якому випадку єдиним матеріалом, що безпосередньо стикається з вмістом упаковки, залишається харчовий поліетилен.

Зображення наноситься методами флексодруку, або ротогравюри, офсетним способом чотирма кольорами, з можливістю використовувати п'ятий.

Міцності упаковці надає папір. Поліетилен робить пакет непроникним для рідини, а алюмінієва фольга — для світла і кисню.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]