The Atlantic

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The Atlantic
англ. The Atlantic
англ. The Atlantic Monthly
Battle Hymn of the Republic.jpg
Країна видання Flag of the United States.svg США
Мова американська англійська і англійська
Видавець Atlantic Media Company
Засновано 1857
Наклад 400 000 примірників

Вебсторінка: theatlantic.com

The Atlantic (раніше The Atlantic Monthly) — один з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США[1]. Заснований в 1857 році в Бостоні. Серед перших співробітників були найвизначніші літератори Новій Англії — Джеймс Расселл Лоуелл, Ральф Волдо Емерсон, Генрі Лонгфелло, Олівер Венделл Холмс (старший). Виходить 10 разів на рік, раніше був щомісячним[2]. С 2006 року журналом керує Джеймс Беннет[en].

Історія[ред. | ред. код]

- Журнал заснований групою відомих американських письменників. Один з них , Джеймс Расселл Лоуелл став першим редактором альманаху.

- З самого початку The Atlantic Monthly був орієнтований на «думаючу аудиторію», іншими словами - на новоанглійську інтелігенцію.

- У 1869 році Гаррієт Бічер-Стоу, роздратована культом Байрона серед молоді, опублікувала в журналі статтю про розбещеність в особистому житті знаменитого поета. Замість того, щоб відлякати молодих читачів, її пікантний зміст породив гучне обговорення, а тисячі консервативних батьків відмовилися від передплати на журнал.

- У 1920-ті роки журнал був перепрофільований у бік політичної публіцистики. Він охоче публікував статті Вудро Вільсона і Теодора Рузвельта. Саме в «Атлантик-мансли» побачили світ перші англомовні твори В. В. Набокова.

- У 1970-ті роки видання зіткнулося з фінансовими труднощами, які мало не призвели до його закриття .

- У 2005 році журнал отримав престижну нагороду National Magazine Award for fiction. У квітні цього ж року власники оголосили про переведення редакції з Бостона до Вашингтона, де вже розташовувалися рекламна служба і дирекція з розповсюдження; не всі погодилися на переїзд і керівництво протягом осені набирало нову команду.

- З 2006 року журналом керує Джеймс Беннет.

- З 22 січня 2008 сайт видання TheAtlantic.com відкрив для користувачів багаторічний архів журналу.

- На вересень 2013 видавцем журналу значився віце-президент компанії Atlantic Media Company Джей Лауф.

Посилання[ред. | ред. код]

Офіційний сайт http://www.theatlantic.com/

Примітки[ред. | ред. код]