The Last of Us: Американські мрії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The Last of Us: Американські мріїБулька з коміксів для шаблону.png
The Last of Us: American Dreams
Загальні дані про видання
Видавець «Dark Horse Comics»
Країна США США
Мова англійська
Формат обмежена серія, графічний роман
Дата публікації 3 квітня – 31 липня 2013 року
Головні герої Еллі[en], Райлі
Творча команда
Сценарист(и) Ніл Дракман[en]
Художник(и) Фейт Ерін Гікс[en]
Колорист(и) Рашель Розенберґ
Технічні дані про видання
Віковий рейтинг 16+
К-сть сторінок 96
К-сть випусків 4
Переклад українською
Видавець укр. «MAL'OPUS»
Публікація укр. червень 2020 року
Перекладач(і) SBT Localization
Серія «The Last of Us»
Наступний The Last of Us: Left Behind[en]

«The Last of Us: Американські мрії» (англ. «The Last of Us: American Dreams») — це обмежена серія коміксів з чотирьох випусків, сюжет якої доповнює всесвіт «The Last of Us» та оповідає історію про Еллі[en] та Райлі. За сценарій відповідали Ніл Дракман[en] і Фейт Ерін Гікс[en], ілюстрації від Гікс[en] та колір від Рашеля Розенберґа.

Серія була опублікована видавництвом «Dark Horse Comics» у період з квітня по липень 2013 року, а збірник був випущений у жовтні 2013 року. У грудні 2019 року стало відомо, що українське видавництво «MAL'OPUS» випустить збірник цієї серії українською у червені 2020 року, напередодні виходу другої частини відеогри.

Виробництво[ред. | ред. код]

Під час створення The Last of Us, видавництво коміксів «Dark Horse Comics» звернулося до Ніла Дракмана з ідеєю створення тай-ін коміксу до гри. Спочатку побоюючись такої перспективи, Дракман сказав, що «Dark Horse» „заманили його, тому що "вони не хотіли робити щось тангенціально"“ даючи можливістю розширення своїх персонажів і всесвіту за межі однієї гри. Після питання про те, кого з творців він хотів би бачити у цьому проєкті, Дракман звернувся до вебхудожниці Фейт Ерін Гікс. Вже знаючи про цю гру, Гікс пізніше була найнята як співавторка та художниця.

З приводу змісту коміксу Дракман і Гікс заявили, що Американські мрії будуть зосереджені в першу чергу на "повсякденному житті" Еллі у межах карантинної зони, яка залишається недослідженою в грі. На порозі свого тринадцятого дня народження Еллі стикається з вибором: піти в армію або піддатися відлучення і виживати самостійно. Гікс цитує, що комікс схожий на її власні роботи, докладно описуючи життя "дівчат-підлітків й зомбі", і можливість об'єднати ці два елементи забезпечують виклик на перспективу виживання в середовищі, подібним до Еллі.

Що стосується Райлі, Гікс та Дракман описують її як "жорстку" і "круту старшу дівчинку" в цій історії. Вона формує відносини з Еллі напередодні її власного вибору для вступу в армію і впливатиме на події, які призвели до гри.

Персонажі[ред. | ред. код]

Головні
 • Еллі[en] — смілива, 13-річна дівчинка, Еллі виросла у цьому суворому світі, який і є всім, що вона коли-небудь знала. Бувши сиротою, вона виховувалася у школі-інтернаті, керованому військовими в межах карантинної зони. Наївна і допитлива у зовнішньому світі, вона кмітлива та здатна подбати про себе й про тих, хто її оточує. Через одержимість коміксами, дисками та іншими залишками поп-культури, її база знань заповнена залишками світу, якого більше не існує.
 • Райлі Абель — крута, 15-річна дівчина, що пристосувалася до способу життя військового училища. Проти тоталітарного правління без уряду, тому стала підтримувати світляків. Ближче до кінця свого п'ятнадцятого року життя Райлі зіткнулася з вибором: піти служити в армію або бути випущеної на свободу, щоб самій дбати про себе.
Другорядні
 • Контрабандисти — це виживші, що взяли роботу, пов'язану з таємним перенесенням людей, постачання і незаконної контрабанди через контрольовані військовими райони за плату. Багато хто звертається до контрабандистів, щоб потрапити в карантинні зони, коли у них немає належних посвідчень особи або документів.
 • Світляки — це група революційного ополчення. Вони повстають проти військового гніту в численних карантинних зонах в надії в кінцевому підсумку відновити уряд США, хоч і програють війну проти FEDRA.
  • Марлен
 • FEDRA («Federal Disaster Response Agency», укр. «Федеральне агентство з ліквідації наслідків стихійних лих») — це антагоністична фракція, більш-менш об'єднана збройними силами Сполучених Штатів в якості правлячої влади карантинних зон.
  • Вінстон Ашер
  • Капрал "Придурок"
 • Заражені — це люди, які були інфіковані й згодом мутовані у жахливі нові форми інфекції мозку кордицепс. Отримані в результаті істоти дуже агресивні й нападають на будь-яку незаражену людину відразу ж.

Критика[ред. | ред. код]

Серія отримала в цілому позитивні відгуки. Похвала була особливо спрямована на сюжет і художнє оформлення коміксу, які "доповнювали один одного".[1] Комікс також мав комерційний успіх; перший випуск був розпроданий, і в результаті високий попит призвів до того, що «Dark Horse» перевидало цей випуск.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Шеден, Джессі (31 липня 2013 року). The Last of Us: American Dreams #4 Review. IGN. Ziff Davis. Архів оригіналу за 28 червня 2015 року. Процитовано 28 червня 2015 року. 
 2. The Last of Us: American Dreams #1 Sells Out!. Dark Horse Comics. 1 травня 2013 року. Архів оригіналу за 10 жовтня 2014 року. Процитовано 10 жовтня 2014 року. 

Посилання[ред. | ред. код]