The Pirate Bay

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

The Pirate Bay
The Pirate Bay.jpg
URL thepiratebay.org
Тип Torrent index
Мови
Власник PRQ.se
Автор Готфрід Свартхольм
Gottfrid Svartholm[en]
Започатковано 15 вересня 2003 року[1]
Стан Працює
Рейтинг Alexa 100[2]
CMNS: The Pirate Bay на Вікісховищі

The Pirate Bay (абревіатура TPB, перекладається з англійської як «піратська бухта») — це веб-сайт, засновники якого позиціонують його як «найбільший у світі BitTorrent-трекер». Він також служить як пошуковий індекс для .torrent файлів. ThePirateBay.org знаходиться на 101 місці (станом на 31 травня, 2010) року в світовому рейтингу веб-сайтів Alexa та на 258 (станом на 1 лютого 2008) в рейтингу від Quantcast[en]. The Pirate Bay був започаткований шведською організацією Piratbyrån («Піратське бюро») в листопаді 2003, але з початку жовтня 2004 почав існувати як окрема організація. Зараз сайт підтримується Готфрідом Свартгольмом[en] («anakata»), Фредеріком Нейжом[en] («TiAMO») та Петером Сунде («brokep»).

Зміна доменів верхнього рівня[ред.ред. код]

Через агресивне переслідування файлообмінного порталу корпораціями — тримачами авторських прав, The Pirate Bay досить часто «переїжджає» з країни в країну, хоча сервери залишаються в Швеції.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • В 2007 році Nine Inch Nails розмістили на офіційному сайті гурту посилання для завантажування пісень зі свого нового альбому через «The Pirate Bay», проте це не завадило альбому зайняти друге місце в списку Billboard.
  • У березні 2012 році представники The Pirate Bay заявили про можливість розміщення частини обладнання сервісу на безпілотному літальному апараті під керуванням GPS, запущеному у нейтральних водах з метою хостингу проекту поза юрисдикцією якоїсь держави.[3]
  • В 2017 в код офіційного сайту був вбудований майнінг криптовалюти Monero, який збільшив навантаження на процесори відвідувачів. Адміністратори пояснюють такий крок пошуком шляхів монетизації, висловлюють надію, що в майбутньому такий спосіб отримання доходу зможе замінити рекламу на сайті.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]