The Prophet's Song

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


«The Prophet's Song»
Пісня Queen
з альбому «A Night at the Opera»
Випущено 21 листопада 1975
Номер треку 8
Записано «Sarm East Studios»
Жанр прогресивний рок
артрок
Мова англійська
Тривалість 8:21
Лейбл EMI
Автор слів Браян Мей
Продюсер «Queen»
Рой Томас Бейкер
Композитор Браян Мей

Музичне відео
«The Prophet's Song» на YouTube

«The Prophet's Song» (укр. «Пісня пророка») — пісня британського рок-гурту «Queen», яка спочатку вийшла на їхньому четвертому студійному альбомі «A Night at the Opera» у 1975 році.

Передумови[ред. | ред. код]

«The Prophet's Song» була написана Браяном Меєм (робоча назва «Люди Землі» («People of the Earth»)). На техаському радіо-шоу «In the Studio with Redbeard», де росказувалося по альбом «A Night at the Opera», він пояснив, що написав пісню після сну, у якому він побачив Великий Потоп, коли він виздоровлював від хвороби під час запису альбому «Sheer Heart Attack», сон був також джерелом деяких текстів. Деякі частини пісні були записані, але залишені під час сесій запису альбому «Queen II».[1]

Мей провів кілька днів, збираючи частини пісні, яка включає в себе вокальний канон, заспіваний Фредді Мерк'юрі. Вокальний, а потім інструментальний канон був створений ранніми пристроями для затримки стрічки. Ця частина пісні є важким і похмурим номером з сильним прогресивним рок-впливом і складним вокалом. Це також найдовша вокальна пісня »Queen", тривалістю більше восьми хвилин, хоча безіменний інструментальний трек з останнього студійного альбому «Queen», «Made in Heaven», тривалістю приблизно на 14 хвилин довше.

Мей грає на нестандартному для «Queen» інструменті, іграшковому кото, під час введення і закриття звуком шуму вітра розділів пісні. Продюсер Рой Томас Бейкер в документальному фільмі про створення пісні нагадав, що ефект шуму вітру був створений шляхом запису звуку кондиціонера через фейзер.[2]

Як вже було докладно описано Меєм в документальному фільмі про альбом, ефект прискорення, який відбувається в середині гітарного соло, був досягнутий шляхом запуску бобінного програвача з касетою на ньому, оскільки оригінальний магнітофон був зупинений.

Лірика посилається на Книгу Буття, що явно помітно у таких рядках, як «повернення, як білий Голуб» (посилання на історію Ноєва Ковчега), і прихованно у таких рядках, як бачення «освітлених місяцем сходів», що можна порівняти зі сходами Якова.

Оцінки[ред. | ред. код]

«AllMusic» назвав пісню «містичним прог-роком», назвавши її епічною, такою ж захоплюючою, як «Bohemian Rhapsody» і одним з найкращих студійних досягнень «Queen».[3][4] «Rolling Stone» також похвалив пісню, назвавши її «найкращим треком», зазначивши, що «потужна гітара Мей прекрасно доповнює багаті, багатотрекові гармонії вокаліста Фредді Мерк'юрі».[5] «Ultimate Classic Rock» назвав пісню «епічним і містичним артроком».[6]

Учасники запису[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Georg Purvis. «Queen: Complete Works.' Titan Books. ISBN 9781789090499
  2. Longfellow, Matthew. Queen: The Making of A Night at the Opera. Making of The Prophet's Song. Eagle Rock Entertainment. Архів оригіналу за 12 квітня 2019. Процитовано 24 листопада 2018. 
  3. Erlewine, Stephen Thomas. A Night at the Opera. AllMusic. Архів оригіналу за 6 лютого 2018. Процитовано 25 серпня 2015. 
  4. Guarisco, Donald A. The Prophet's Song. AllMusic. Архів оригіналу за 1 квітня 2015. Процитовано 25 серпня 2015. 
  5. A Night At The Opera. Rolling Stone. Архів оригіналу за 22 червня 2018. Процитовано 12 квітня 2019. 
  6. Rivadavia, Eduardo (21 листопада 2015). Revisiting Queen's Masterpiece, 'A Night at the Opera'. Ultimate Classic Rock. Архів оригіналу за 29 грудня 2018. Процитовано 1 лютого 2019.