The Works

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
The WorksPicto infobox music.png
Queen The Works.png
Студійний альбом Queen
Дата випуску 27 лютого 1984
Записаний 1983
Жанр Хард-рок
Тривалість 37:07
Лейбл EMI (WB), Capitol (USA)
Продюсер Queen, Mack
Професійні огляди
Хронологія Queen
Попередній
Попередній
Hot Space
A Kind of Magic
Наступний
Наступний
Сингли з The Works
 1. «Radio Ga Ga»
  Випущений: 23 січня 1984
 2. «I Want to Break Free»
  Випущений: 2 квітня 1984
 3. «It's a Hard Life»
  Випущений: 16 липня 1984
 4. «Hammer to Fall»
  Випущений: 10 вересня 1984
 5. «Man on the Prowl»
  Випущений: 19 листопада 1984

The Works — музичний альбом гурту Queen. Виданий 27 лютого 1984 року лейблом EMI (WB), Capitol (USA). Загальна тривалість композицій становить 37:07. Альбом відносять до напрямку рок.

Про альбом[ред.ред. код]

Історія[ред.ред. код]

Альбом «The Works» був випущений в лютому 1984 року, через два тижні після виходу синглу «Radio Ga Ga» (який посів 2-е місце у Великобританії і 16-е місце в США). Альбом досяг максимальної 2-й позиції в англійському хіт-параді і лише 23-ту позицію в США. Усі наступні сингли потрапили в Топ-20 на батьківщині групи («I Want to Break Free» №3; «It's a Hard Life» №6; «Hammer to Fall» №13; четвертий сингл «Man on the Prowl» планувався до випуску в листопаді 1984 року, потім рішення поміняли, і він був замінений на більш актуальну за часом пісню, присвячену Різдву «Thank God It's Christmas»), хоча ці ж самі сингли в США успіху не мали, і посіли, відповідно, 45 і 72 позиції, а останній, різдвяний, взагалі не увійшов до чарту. Причиною невдачі цих синглів «Queen» в Америці було об'єктивне пояснення: група нещодавно змінила компанію звукозапису — з «Elektra» на «Capitol» і, в той час коли продажі синглу «Radio Ga Ga» починали ставати багатообіцяючими, вибухнув скандал, який Брайан Мей згодом пояснював так:

Компанія «Capitol» погрязла в запеклій полеміці, яка вибухнула в США на початку 80-х років з приводу передбачуваної корупції незалежних промоутерів звукозаписів. Існувало порочне коло — треба було давати хабара, щоб ваші записи крутили на американському радіо. Було проведено державне розслідування, і всі студії дуже швидко позакривалися. Щоб не заглиблюватися особливо в деталі, скажу в двох словах "Студія «Capitol» позбулася всіх своїх «незалежних» радіостанцій — але відповідні дії радіостудій і всієї радіомережі були спрямовані безпосередньо на артистів, які в той час намагалися розкручувати свої записи. У нас був сингл «Radio Ga Ga», який, як я пам'ятаю, був у Топ-20 і продовжував рости, але через тиждень через скандал він з чартів пропав."

Це зіпсувало відносини між групою і компанією звукозапису, і популярність групи в США вже ніколи не повернеться на колишній рівень. У той же самий час персональний менеджер Фредді Меркурі, Пол Прентер, теж, як міг, шкодив репутації групи «Queen» своєю поведінкою на публіці — він вів себе зухвало і зверхньо по відношенню до медіапредставників, які зазвичай цікавилися тільки учасниками групи і хотіли поспілкуватися з ними, особливо з Фредді (Всупереч загальній думці, відеокліп пісні «I Want to Break Free» ніяк не пошкодив репутації «Queen» в США, хоча і були деякі штати, особливо на півдні Америки, які поставилися до нього не особливо прихильно; відеокліп мав великий успіх в густонаселених прибережних районах). Внаслідок усього вищесказаного, група відмовилася від подальших турне по США і, замість цього, сфокусувала свою увагу на інших країнах.

Альбом зайняв 2 місце в британському хіт-параді. Багато пісень з нього міцно увійшли в концертний сет-лист групи. В США, як не старалася, тамтешня музична преса, «The Works» мав куди більший успіх, ніж «Hot Space». Однак нова кампанія по цькуванню Queen фактично нівелювала успіх альбому «The Works». Йдеться про виступ групи в ПАР. Незважаючи на те, що виступ пройшов успішно, в Англії Queen зрадили обструкції і остракізму. Групу називали расистами, покидьками. Брайана Мея викликали на засідання Британського Союзу Музикантів, де Queen пробратися в кращих традиціях радянських профспілкових зборів. На групу наклали значний штраф. Також Queen включили до чорного списку ООН. Доводи Квінів щодо того, що вони виступали перед багаторасовій аудиторією, що негри ПАР були задоволені ніхто не сприймав, а це ніщо інше, як подвійний стандарт. 1984 був для Queen роком несформованих надій. У різдвяному синглі «Thank God's It's Christmas» Queen заявляють, що мають намір продовжувати боротьбу.

Кліпи до альбому[ред.ред. код]

 1. «Radio Ga Ga» — при запису використовувалися кадри зі старого фантастичного фільму «Метрополіс». В масовках брали участь члени фан-клубу «Queen».
 2. «It's a Hard Life» — кліп був знятий за два дні на мюнхенській «Arri Film Studios». Джон Дікон недолюблює цю постановку Тіма Поупа, небезпідставно вважаючи її занадто помпезною. Відео перетворено в театралізоване дійство із середньовічними костюмами і великою кількістю розкоші. Все ж, дивлячись на наряд Фредді, тут простежується гротеск.
 3. «I Want to Break Free» — цьому відео, мабуть, дісталося як ніякому іншому. Переодягнені в жінок музиканти пародіюють героїнь популярної в той час мильної опери «Coronation Street». Ця образність НЕ припала до смаку глядачам в США, де кліп заборонили. Тим не менш, в Японії цей же крок був сприйнятий оваціями (см. DVD «We Are The Champions Final Live In Japan»). Крім того, в кліпі існує балетна частина, в якій Фредді Мерк'юрі виконує дуже складні хореографічні номери. За його словами, ці сцени перегукуються з «Післяполудневому відпочинком фавна» найвідомішого російського танцюриста Вацлава Ніжинського.
 4. «Hammer to Fall» — кліп виконаний у вигляді «живого» виступу. Існує також подовжена (розширена) версія.

Список пісень[ред.ред. код]

Сторона 1
# Назва Автор(и) Тривалість
1. «Radio Ga Ga»   Роджер Тейлор 5:44
2. «Tear It Up»   Браян Мей 3:28
3. «It's a Hard Life»   Фредді Мерк'юрі 4:08
4. «Man on the Prowl»   Мерк'юрі 3:28
Сторона 2
# Назва Автор(и) Тривалість
1. «Machines (Or 'Back to Humans')»   Мей, Taylor 5:10
2. «I Want to Break Free»   Джон Дікон 3:20
3. «Keep Passing the Open Windows»   Мерк'юрі 5:21
4. «Hammer to Fall»   Мей 4:28
5. «Is This the World We Created...?»   Мерк'юрі, May 2:13

Перевидання[ред.ред. код]

У 1991 році альбом «The Works» був перезаписан і виданий заново на компакт-диску студією «Holliwood Records», з додаванням трьох бонусних пісень синглового (B-side) «I Go Crazy» і подовжених реміксів пісень «It's a Hard Life», «Man On The Prowl», «Keep Passing the Open Windows» і «Hammer to Fall» (продубльований мікс «Headbanger's»), а для ринку США Роджер спеціально записав інструментальний ремікс пісні Machines »(або« Back to Humans »). Ці композиції були видані в тому ж 1991 році в складі збірки «The 12 Collection».

Опис[ред.ред. код]

Radio Ga Ga  

Гіпнотизуючий номер, який миттєво став хітом. Незважаючи на невтішні відгуки (як звичайно, відзначилася New Musical Express: «Потворна нісенітниця»), ця пісня посіла 2 місце в британському хіт-параді. У хіт-парадах 19 країн Radio Ga Ga влаштувалася на 1-му місці. Таким чином, тепер всі члени Queen мали у своєму активі хіт №1 (нагадаю, що Фредді Мерк'юрі відзначився Bohemian Rhapsody, Crazy Little Thing Called Love і We Are The Champions, Брайан Мей - We Will Rock You, а Джон Дікон - Another One Bites The Dust). До пісні був знятий відеокліп, в якому були використані кадри з фільму «Метрополіс».

Tear It Up  

Хльостка пісня, тон якій задають потужні ударні Тейлора. Вона сильно нагадує We Will Rock You, що, власне кажучи, не дивно, якщо згадати автора.

It's A Hard Life  

Відмінна балада від Фредді. На початку пісні йде пряма цитата з опери Руджеро Леонкавалло «Паяци». У знятому до пісні відеокліпі, Фредді постає в костюмі Божого блазня. Шут, як відомо, це уособлення свободи в невільному суспільстві. Йому дозволялося говорити такі речі, за які іншої людини запросто могли підійняти на шибениці. У той час, коли Фредді говорить про серйозні речі, всі сміються. Саме з таким ставленням до себе він і стикався все життя: багато його сприймали як позера-кривляку, над яким можна посміятися.

Man On The Prowl  

Бадьорий рок-н-рол в дусі раннього Елвіса.

Machines (Or Back To Humans)

В цій пісні порушена проблема знеособлення людини сучасної технократичної цивілізацією і перетворення його в придаток машини.

I Want To Break Free  

Цей номер, який посів 3-е місце в британському хіт-параді, запам'ятався знятим до нього відеокліпом, де вся група постала в жіночих нарядах. Кліп зазнав масованої цькування з боку представників мас-медіа. Особливо сильною вона була в США, де кліп був заборонений до показу «за пропаганду гомосексуалізму», хоча непристойності там було не більше, ніж в «Тутсі» або «Хто любить погарячіше». Між тим зміст пісні (про бажання вирватися на свободу від повсякденної рутини) в кліпі придбав релігійний. В цьому була головна причина масованої цькування, а жіночі одягу - лише привід для причіпок.

Keep Passing The Open Windows  

Нереалізований саундтрек до фільму «Готель Нью-Гемпшир». Пісня, як і Bohemian Rhapsody, і Do not Try Suicide різко засуджує самогубство. У ній Фредді повною мірою продемонстрував свою віртуозну гру на фортепіано.

Hammer To Fall  

Потужний хард-роковий номер, що входить до числа кращих композицій Queen. На концертах ця пісня користувалася великим успіхом. Часом Фредді під час її виконання зривав свій голос. Текст пісні оповідає про тлінність людського буття і неважливо, багатий ти чи бідний - все одно помреш.

Is This The World We Created  

Відмінна акустична балада про милосердя і страждання, про божевіллі сучасного світу. Доходи з цього синглу група пожертвувала до Фонду порятунку дітей. На концертах виконувалася перед Love Of My Life.

Учасники запису[ред.ред. код]

Сингли[ред.ред. код]

Number Format A-side B-side Released date (UK)
QUEEN 1 (7" Single) "Radio Ga Ga" "I Go Crazy"
12QUEEN 1 (12" Single) "Radio Ga Ga (Extended Version)" "Radio Ga Ga (Instrumental Version)"/"I Go Crazy" 23 January 1984
QUEEN 2 (7" Single) "I Want to Break Free (Single Mix)" "Machines (or 'Back to Humans')"
12QUEEN 2 (12" Single) "I Want to Break Free (Extended Mix)" "Machines (or 'Back to Humans')" 2 April 1984
QUEEN 3 (7" Single) "It's a Hard Life" "Is This the World We Created...?"
12QUEEN 3 (12" Single) "It's a Hard Life" "Is This the World We Created...?" 16 July 1984
QUEEN 4 (7" Single) "Hammer to Fall (Headbanger's Mix Edit)" "Tear It Up"
12QUEEN 4 (12" Single) "Hammer to Fall (Headbanger's Mix)" "Tear It Up" 10 September 1984
QUEEN 5 (7" Single) "Thank God It's Christmas" (non-album track) "Man on the Prowl"/"Keep Passing the Open Windows"
12QUEEN 5 (12" Single) "Thank God It's Christmas" "Man on the Prowl (Extended Version)"/"Keep Passing the Open Windows (Extended Version)" 26 November 1984

Інше[ред.ред. код]

Format A-side B-side
US 7" Single & Cassette Single "Radio Ga Ga (US Single Edit)" "I Go Crazy"
US Promo 7" Single "I Want to Break Free (Single Mix)" "I Want to Break Free (Special 7" Single Edit)"
US 7" Single & Cassette Single "I Want to Break Free (Single Mix)" "Machines (or 'Back to Humans') (Instrumental Version)"

Хіт-паради[ред.ред. код]

Позиції у чартах[ред.ред. код]

Year Chart Peak
position
1984 Australian Albums Chart[5] 12
Austrian Albums Chart[6] 2
Belgian Albums Chart (Wallonia)[7] 87
Canadian Albums Chart[8] 22
Dutch Albums Chart[9] 1
French Albums Chart[10] 14
Italian Albums Chart[11] 4
Japanese Albums Chart[12] 7
New Zealand Albums Chart[13] 9
Norwegian Albums Chart[14] 2
Swedish Albums Chart[15] 3
Swiss Albums Chart[16] 3
UK Albums Chart[17] 2
US Billboard 200[18] 23
West German Albums Chart[19] 3
2005 Belgian Mid-Price Albums Chart (Flanders)[20] 18
Belgian Mid-Price Albums Chart (Wallonia)[7] 5
2011 South Korean Albums Chart[21] 85

Year-end charts[ред.ред. код]

Chart (1984) Position
Australian Albums Chart[5] 48
Austrian Albums Chart[22] 2
Canadian Albums Chart[23] 88
French Albums Chart[24] 21
Italian Albums Chart[11] 37
UK Albums Chart[25] 14

Decade-end charts[ред.ред. код]

Chart (1980–89) Position
Austrian Albums Chart[26] 32

Посилання[ред.ред. код]

All Music Guide

 1. http://www.allmusic.com/album/r2378162
 2. [1][недійсне посилання]
 3. Rolling Stone Music | Album Reviews. Rolling Stone. 2011-08-02. Архів оригіналу за 2013-07-14. Процитовано 2011-08-12. 
 4. Queen – 02-25-1984 – The Works – Sounds. Queen Archives. 1984-02-25. Архів оригіналу за 2012-06-26. Процитовано 2011-08-12. 
 5. а б Kent, David (1993). Australian Chart Book 1970–1992. St Ives, N.S.W.: Australian Chart Book. ISBN 0-646-11917-6. 
 6. Steffen Hung. Queen – The Works (ASP) (German). austriancharts.at. Процитовано 12 August 2011. 
 7. а б Steffen Hung. Queen – The Works (ASP) (French). ultratop.be/fr. Процитовано 6 January 2014. 
 8. Results – RPM – Library and Archives Canada (PHP). Collectionscanada.gc.ca. Процитовано 12 August 2011. 
 9. Steffen Hung. Queen – The Works (ASP). Hung Medien (Dutch). MegaCharts. Процитовано 12 August 2011. 
 10. InfoDisc : Tous les Albums classés par Artiste > Choisir Un Artiste Dans la Liste : Queen (PHP) (French). infodisc.fr. Процитовано 12 September 2011. 
 11. а б Hit Parade Italia – Gli album più venduti del 1984 (Italian). hitparadeitalia.it. Процитовано 3 October 2011. 
 12. a-クイーン – Yamachan Land (Archives of the Japanese record charts) – Albums Chart Daijiten – Queen (Japanese). 30 December 2007. Процитовано 14 September 2011. 
 13. Steffen Hung. Queen – The Works (ASP). Hung Medien. Recoding Industry Association of New Zealand. Процитовано 12 August 2011. 
 14. Steffen Hung. Queen – The Works (ASP). Hung Medien. VG-lista. Процитовано 12 August 2011. 
 15. Steffen Hung. Queen – The Works (ASP). swedishcharts.com. Процитовано 12 August 2011. 
 16. Steffen Hung. Queen – The Works (ASP). hitparade.ch. Процитовано 12 August 2011. 
 17. Queen – The Works (PHP). Chart Stats. Архів оригіналу за 24 July 2012. Процитовано 12 August 2011. 
 18. Queen. AllMusic. Процитовано 12 August 2011. 
 19. charts.de (ASP). charts.de. Процитовано 12 August 2011. 
 20. Queen - The Works (Dutch). ultratop.be/nl. Процитовано 6 January 2014. 
 21. GAON ALBUM CHART : 2011년 9월 (in Korean). gaonchart.co.kr. Retrieved 6 January 2014.
 22. Austriancharts.st – Jahreshitparade 1984. Hung Medien. Процитовано 1 August 2010. 
 23. Top 100 Albums of 1984. RPM. 5 January 1985. Процитовано 6 December 2010. 
 24. Les Albums (CD) de 1984 par InfoDisc (PHP) (French). infodisc.fr. Процитовано 2012-01-29. 
 25. Complete UK Year-End Album Charts. Процитовано 3 October 2011. 
 26. Austriancharts.at – Bestenlisten – 80-er album (German). Hung Medien. Процитовано 24 October 2011.