Thief: The Dark Project

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Thief: The Dark Project
Загальне
Розробник США Looking Glass Studio
Видавець Eidos Interactive
Жанр(и) стелс
Платформа Windows
Творці
Ігродизайнер(и) Ken Levined
Програміст(и) Marc LeBlancd
Композитор(и) Eric Brosiusd
Технічне
Дата випуску
Версія 1.33 (оригінал)
1.37 (Thief Gold)
Українська відсутня
Вік. обмеження
Рушій Dark Engine
Режим гри однокористувацький
Носій CD, цифрова дистрибуція (Steam)
Керування клавіатура, мишка,
Thief
Наступна гра Thief II: The Metal Age
Офіційний сайт

Thief: The Dark Project — відеогра жанру стелс, перша гра серії відеоігор Thief, розроблена компанією Looking Glass Studios і випущена Eidos Interactive 1998 року.

29 жовтня 1999 року студія випустила розширену «золоту» версію гри, Thief Gold, яка містила нові місії та поліпшення до вже присутніх. Крім того, видання мало редактор рівнів DromEd і відео з історії створення другої частини Thief II: The Metal Age.

Сеттінг витриманий у стилі стімпанковскій фентезі в епоху високого середньовіччя. Сюжет оповідає про пригоди міського професійного злодія Гаррета, виконує різноманітні завдання, як з викрадення різних цінностей забезпечених городян, так і щодо захисту населення Міста від різного зла, що загрожує їх життю і свободі. Гра незвичайна тим, що на вищому рівні складності з трьох існуючих, крім наявності недоступних в більш легких режимах завдань і місць, різко засуджується вбивство людини (навіть якщо він ворог і озброєний), — після анімації смерті жертви місія визнається провалену.

Сюжет[ред. | ред. код]

Гра починається з історії про безпритульного хлопчика на ім'я Гарретт, що живе в містечку, відомому як Місто, за рахунок дрібного кишенькового злодійства. Одного разу він спробував залізти в кишеню одному дивному людині, який зловив його за руку. Ця людина (Артемус) виявився членом Таємної Ордена Хранителів, який розгледів у хлопчика талант, оскільки звичайні люди ніколи не помічають Хранителів в натовпі. Він запропонував Гарретту приєднатися до Ордену і навчитися навичкам Хранителів (ховатися в тіні і серед людей, маніпулювати гліфами). Гарретт прийняв цю пропозицію, однак після навчання покинув Орден, повернувшись до життя злодія.

Уже подорослішав Гарретт веде спосіб життя вільного і незалежного злодія, що викликає невдоволення у кримінального лорда Раміреса. Його спроби змусити Гарретта приєднатися до Гільдії Злодіїв (і тим самим, платити відсотки з накраденого) ні до чого не приводять, і Рамірес дає розпорядження усунути Гарретта. Гарретту вдається уникнути вбивць (при цьому замість нього гине скупник краденого), після чого він у відповідь завдає «візит» в особняк Раміреса.

Його дії були помічені одним анонімним впливовою людиною. Його представник, Вікторія, зв'язується з Гарреттом і дає завдання вкрасти меч Костянтина, ексцентричного багатія, що недавно з'явився в Місті. Украв і вручивши меч Вікторії, Гарретт дізнається, що анонімний наймач і є Костянтин, який вирішив таким чином перевірити злодійські якості Гарретта. Він робить пропозицію Гарретту викрасти за велику винагороду якийсь магічний артефакт — Око, який залишився в Соборі Хаммерітов після катастрофічних подій, що сталися кілька десятиліть назад; Гарретт, трохи поміркувавши, береться за це замовлення. Проникнувши в Старий квартал (занедбану і обгороджену від решти Міста частина), Гарретт виявляє, що Собор надійно запечатаний гліфами Хранителів. Він дізнається від Очі, що щоб потрапити всередину Собору, йому необхідно роздобути чотири талісмана, розкиданих по всьому Місту.

Знайшовши всі чотири талісмана і проникнувши в Собор, наповнений нежиттю, Гарретт знаходить Око і доставляє його Костянтину і Вікторії. Вікторія каже, що в артефакті є вада — для роботи йому потрібен справжній очей. Вона вистачає Гарретта і вибиває його власне око. З'ясовується, що Костянтин — це не хто інший, як бог язичників — Трікстер. Залишивши Гарретта вмирати, обидва зникають у порталі.

Два Зберігача, потайки пробравшись в особняк Костянтина, звільняють Гарретта. Вибравшись з особняка, Гарретт шукає підтримки у Хаммерітов, але з'ясовує, що їх храм розгромлений, а первосвященик викрадений. В обмін на порятунок первосвященика Хаммеріти дають йому копію Очі. Гарретт проникає крізь портал у володіння Трікстера і замінює справжній Око підробкою, яка вбиває Трікстера.

Гарретт знову повертається до звичного способу вільного злодія, проте Хранителі попереджають його, що йому скоро знадобиться їх допомога, бо «гряде Епоха Металу».