Times New Roman

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Times New Roman
TimesRomanSp.svg
Стиль Перехідна антиква
Класифікація PANOSE
Дата створення 1931
Дизайнер Стенлі Морісон
Віктор Лердент
Використання Monotype Imaging
Ліцензія пропрієтарна ліцензія[d][1]
Заснований на Plantind, Perpetuad і Baskervilled
CMNS: Times New Roman у Вікісховищі

Times New Roman — зарубчастий шрифт, який створили типограф Стенлі Морісон і художник Віктор Лердент 1932 року.

1931 року Морісон написав статтю, у якій звинуватив газету The Times у неякісному друці. Він звернувся до Віктора Лердента, художника з рекламного відділу Times, з проханням допомогти йому створити новий зразок шрифту. Як зразок Морісон використав шрифт Plantin. Було вирішено змінити шрифт так, щоб підвищити зручність читання і заощадити більше простору. Отриманий шрифт отримав назву Times New Roman. Вперше був використаний у газеті Times 3 жовтня 1932, і вже через рік його використовували для комерційних продажів.

Використання[ред. | ред. код]

  • Microsoft почав використовувати Times New Roman як основний шрифт із зарубками, починаючи від Microsoft Windows 3.1. Times New Roman був усталеним шрифтом у Microsoft Office аж до Microsoft Office 2007, де його замінив шрифт Calibri.
  • Шрифт також став популярним і в Apple Macintosh, у якому він встановлений як основний у багатьох додатках, зокрема, у вебоглядачах.
  • У 2004 році Державний департамент США оголосив, що з 1 лютого 2004 року всі дипломатичні документи в США будуть друкуватися шрифтом Times New Roman 14-го кегля замість шрифту Courier New 12-го кегля, мотивуючи це прагненням до більш сучасного та розбірливого вигляду шрифту.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Слово Roman у назві шрифта означає «римський», бо в Середньовіччі звичайний шрифт називали римським, а похилий — італійським (Italic). Тому словосполучення Times New Roman Italic є дещо суперечливим.

Linux[ред. | ред. код]

msttcorefonts — це пакет для Linux, що забезпечує легке встановлення багатьох шрифтів Microsoft, серед них і Times New Roman.

sudo apt-get install msttcorefonts

Примітки[ред. | ред. код]