Times New Roman

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Times New Roman
TimesRomanSp.svg
Стиль Перехідна антиква
Класифікація PANOSE
Дата створення 1931
Дизайнер Стенлі Морісон
Віктор Лердень
Використання Monotype Imaging
Ліцензія пропрієтарна ліцензія[d][1]
Заснований на Plantin[d], Perpetua[d] і Baskerville[d]
CMNS: Times New Roman на Вікісховищі

Таймс Нью Роман (англ. Times New Roman) — засічковий шрифт, створений типографом Стенлі Морісоном і художником Віктором Лердентом у 1932-му році.

1931 року Морісон написав статтю, у якій звинуватив газету The Times у неякісному друкові. Він звернувся до Віктора Лердента, художника з рекламного відділу Times, з проханням допомогти йому створити новий зразок шрифту. Як зразок Морісон використав шрифт Plantin. Було вирішено змінити шрифт так, щоб підвищити зручність читання і заощадити більше простору. Отриманий шрифт отримав назву Times New Roman. Вперше був використаний газетою Times 3 жовтня 1932, і вже через рік став використовуватися для комерційних продажів.

Використання[ред. | ред. код]

  • Microsoft став використовувати Times New Roman як основний шрифт із засічками, починаючи з Microsoft Windows 3.1. Times New Roman використовувався як шрифт у Microsoft Office аж до Microsoft Office 2007, де його замінив шрифт Calibri.
  • Шрифт також став популярним і в Apple Macintosh, у якому він встановлений як основний у багатьох додатках, зокрема, у веб-оглядачах.
  • У 2004 році Державний департамент США оголосив, що з 1 лютого 2004 року всі дипломатичні документи в США будуть друкуватися шрифтом Times New Roman 14-го кегля замість шрифту Courier New 12-го кегля, мотивуючи це прагненням до сучаснішого та розбірливішого вигляду шрифту.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • слово Roman у назві шрифта означає «римський», бо в Середньовіччі звичайний шрифт називали римським, а похилий — італійським (Italic). Тому словосполучення Times New Roman Italic є дещо суперечливим.

Посилання[ред. | ред. код]

  • https://www.microsoft.com/typography/fonts/family.aspx?FID=9