Toshiba

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Toshiba
Галузь промисловості електронна промисловість, індустрія програмного забезпечення і електротехнічна промисловість[d]
Дата створення / заснування 1875[1]
Логотип
Зображення
Засновник Танака Хісасіґе
Виконавчий директор Nobuaki Kurumatanid[2]
Країна  Японія
Член у Linux Foundation[3], W3C[4], Wi-Fi Alliance[5], SD Associationd[6] і Bluetooth Special Interest Groupd[7]
Організаційно-правова форма кабусікі-ґайся
Місце заснування Токіо
Власник Mitsui Groupd
Дочірня організація OCZ Technology, Toshiba (Germany)d, Toshiba (United Kingdom)d, Toshiba (United States)d, Toshiba (South Korea)d, Toshiba (Austria)d, Toshiba Nanoanalysis Corporationd, Toshiba Research Europe Ltdd, TVS REGZAd, Toshiba Lifestyle Products & Servicesd і Toshiba Tecd
Є власником Ikegami Tsushinki, OCZ Technology, Toshiba Samsung Storage Technologyd, Westinghouse Electric Company, NuGenerationd, D6 HDTV VTRd, Miramax Films, TVS REGZAd і Toshiba Lifestyle Products & Servicesd
Розташування штаб-квартири Район Мінато
Біржа TYO: 6502 6502[8][9]
Продукція напівпровідник, апаратне забезпечення, електричний пристрій, медичне обладнання[d], електроустаткування, ліфт, ескалатор, конторське приладдяd, комп'ютерна пам'ять, мережеве обладнання, програмне забезпечення[10] і кінотеатр
Електронна пошта mailto:tai-privacy@toshiba.com
URL умов використання toshiba.com/tai/terms.jsp(англ.)
URL політики конфіденційності toshiba.com/tai/privacy_policy.jsp(англ.)
Зона обслуговування увесь світd
Кількість підписників у соціальних мережах 109 647 і 42 100 ± 99[11]
Класифікаційний код ACM 2012 10011247
Ідентифікатор великого блоку MAC-адрес 00080D, 000E7B, 0015B7, 001C7E, 002318, 78D6B2, 887384, B86B23, E89D87, E8E0B7, EC21E5, F4645D, 000039 і E83A97
Офіційний сайт
Офіційний сайт(англ.)
Офіційний сайт(араб.)
CMNS: Toshiba у Вікісховищі
Осідок в Токіо

Toshiba Corporation (яп. 株式会社東芝, кабусікі гайся то: сіба), TYO: 6502 — великий японський і міжнародний концерн, що працює в області електротехніки, електроніки, енергетичного устаткування, медичного устаткування. Акціонерний капітал Toshiba становить 1 млрд. 750 млн євро., а чиста виручка за 2008 фінансовий рік — 47 млрд. 925 млн євро. Частка продажів продукції Toshiba в Японії становить — 48 % і за кордоном — 52 % (з них 14 % належить Європі).

Історія[ред. | ред. код]

Заснована в 1875 і стала першим в Японії виробником телеграфного устаткування. Спочатку вона називалася Інженерна контра Танаки. Засновник компанії Танака Хісасіґе був відомим в Японії винахідником. Серед найвидатніших його винаходів — механічні ляльки і годинник, який не потрібно заводити. Це були дійсно видатні винаходи для другої половини XIX століття. Незабаром компанія стала одним з найбільших в Японії виробником могутнього електротехнічного устаткування.

Пізніше, слідуючи вимогам ринку, основним напрямом своїй діяльності компанія зробила виробництво техніки для кінцевого споживача. Ще в 30-х роках XX століття вперше в Японії почалося масове виробництво холодильників, пральних машин і пилососів, розроблених корпорацією Toshiba.

Після тривалого процесу злиття і перетворень поглинання в 1939 з Shibaura Seisakusho і Tokyo Denki створило нову компанію під назвою Tokyo Shibaura Denki (東京芝浦電気). Скорочення цієї назви — Toshiba — дало сучасну назву корпорації. В 1978 році компанія затвердила свою нову назву Toshiba. А незабаром після цього, в 1985 році, компанією був створений перший у світі портативний комп'ютер. За 126 років своєї історії компанія стала транснаціональною корпорацією і увійшла до числа найбільших світових виробників електроніки і електротехніки. За підсумками 2000 року загальні продажі компанії склали 53 млрд доларів. У офісах і на виробництвах компанії по всьому світу зайнято понад 198 000 чоловік. За даними журналу «Fortune», фірма займає 44-е місце в списку найбільших компаній світу. За межами Японії знаходиться більше 100 її офісів і дочірніх компаній. У них працює понад 40 000 співробітників, включених в процес розробки, виробництва і продажів самих різних продуктів.

4 липня 2018 АТ «Турбоатом» (Харків) і японська Toshiba Energy Systems&Solutions Corporation підписали меморандум про взаєморозуміння в сфері атомної енергетики. Компанії домовилися про початок взаємовигідного співробітництва із впровадження проектів із модернізації турбінного устаткування машинних залів АЕС.[12]

Основні напрями діяльності компанії[ред. | ред. код]

 • Digital Technika — механічна техніка, машини, ігрові автомати, робототехніка, автоматизація, вимірювальні прилади.
 • Digital Products — стільникові телефони стандарту 3G, LCD-телевізори, проектори, персональні комп'ютери, POS-термінали.
 • Electronic Devices & Components — електронні компоненти, силова електроніка, CMOS-матриці, рентгенівські трубки.
 • Social Infrastructure Systems — продукти, системи і рішення для енергетики, промисловості, транспорту і суспільної інфраструктри, включаючи:
  • Power Systems Company — заводи з переробки ядерного палива, устаткування для гідро-, теплових і геотермальних електростанцій, трансформатори, паливні комірки.
  • Industrial Systems Company — промислові комп'ютери, системи автоматичного сортування листів, інформаційні системи для транспорту, пристрої і прилади для контролю і вимірювання.
  • Social Infrastructure Systems Company — рішення з водоочистки і водопідготовки, системи розподілу електроенергії, телекомунікаційні системи, системи контролю повітряного руху, радарні системи і навігаційне устаткування.
  • Toshiba Elevator and Building Systems Corporation — ліфти і ескалатори.
  • Toshiba Solutions Corporation
  • Toshiba Medical Systems Corporation

Toshiba-Україна[ред. | ред. код]

В Україні представлені наступні напрями[13]:

 • Digital Media — теле-, відеотехніка;
 • РС, Networking — ноутбуки;
 • Consumer Electronics — побутова техніка;
 • Copier — рішення для документообігу;
 • Mobile Communications — мобільні пристрої;
 • TCC — кондиціонери;
 • TIPS — інвертори TIPS 200/380/980 В;
 • TMEIC — інвертори від 6 кВ до 14 кВ;
 • Toshiba Medical Systems Corporation — медичне устаткування

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. http://www.toshiba.co.jp/worldwide/about/history.html
 2. https://www.usinenouvelle.com/article/toshiba-place-un-banquier-a-sa-tete-pour-tourner-la-page-au-scandale-financier.N653594
 3. https://www.linuxfoundation.org/membership/members/
 4. https://www.w3.org/Consortium/Member/List
 5. https://www.wi-fi.org/membership/member-companies
 6. https://www.sdcard.org/about_sda/member_companies/index.html
 7. https://www.bluetooth.com/develop-with-bluetooth/join/member-directory/
 8. https://www.bloomberg.com/quote/6502:JP
 9. https://www.jpx.co.jp/news/1023/20231122-11.html
 10. National Software Reference Library
 11. YouTube Application Programming Interface
 12. InterFax-Україна. "Турбоатом" і Toshiba підписали меморандум про модернізацію турбінного устаткування для АЕС (ua) . Архів оригіналу за 5 липня 2018. Процитовано 4 липня 2018.
 13. Toshiba открывает представительство в Украине[недоступне посилання з червня 2019]

Посилання[ред. | ред. код]