Toshiba

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Toshiba Corporation
株式会社東芝
Тип корпорація
Форма власності Кабусікі-ґайся
Галузь електронні пристрої і компоненти, соціальна інфраструктураЮ домашнє обладнання, тощо
Засновано 1939, (злиття)
Засновник(и) Танака Хісасіґе
Штаб-квартира Токіо, Японія
Ключові особи Танака Хісасіґе
Продукція Напівпровідник
Social infrastructure[d]
апаратне забезпечення
Електричний пристрій
medical equipment[d]
Електрообладнання
ліфт
Ескалатор
office supply[d]
Комп'ютерна память[d]
Мережеве обладнання
Виторг 6 502 млрд єн (2014)
Операційний прибуток (EBIT) 290,76 млрд єн (2014)
Чистий прибуток 50,82 млрд єн (2014)
Власник(и) Mitsui[d]
Співробітники 200 260 (2014)
Дочірні компанії
Сайт toshiba.co.jp

Джерела:

CMNS: Toshiba на Вікісховищі

Toshiba Corporation (TYO: 6502) — великий японський і міжнародний концерн, що працює в області електротехніки, електроніки, енергетичного устаткування, медичного устаткування. Акціонерний капітал Toshiba становить 1 млрд. 750 млн євро., а чиста виручка за 2008 фінансовий рік — 47 млрд. 925 млн євро. Частка продажів продукції Toshiba в Японії становить — 48% і за кордоном — 52% (з них 14% належить Європі).

Історія[ред.ред. код]

Центральна штаб-квартира Toshiba в Токіо

Корпорація Toshiba була заснована в 1875 році і стала першим в Японії виробником телеграфного устаткування. Спочатку вона називалася Інженерна контра Танаки. Засновник компанії Танака Хісасіґе був відомим в Японії винахідником. Серед найвидатніших його винаходів — механічні ляльки і годинник, який не потрібно заводити. Це були дійсно видатні винаходи для другої половини XIX століття. Незабаром компанія стала одним з найбільших в Японії виробником могутнього електротехнічного устаткування.

Пізніше, слідуючи вимогам ринку, основним напрямом своїй діяльності компанія зробила виробництво техніки для кінцевого споживача. Ще в 30-х роках XX століття вперше в Японії почалося масове виробництво холодильників, пральних машин і пилососів, розроблених корпорацією Toshiba.

Після тривалого процесу злиття і перетворень поглинання в 1939 з Shibaura Seisakusho і Tokyo Denki створило нову компанію під назвою Tokyo Shibaura Denki (東京芝浦電気). Скорочення цієї назви — Toshiba — дало сучасну назву корпорації. В 1978 році компанія затвердила свою нову назву Toshiba. А незабаром після цього, в 1985 році, компанією був створений перший у світі портативний комп'ютер. За 126 років своєї історії компанія стала транснаціональною корпорацією і увійшла до числа найбільших світових виробників електроніки і електротехніки. За підсумками 2000 року загальні продажі компанії склали 53 млрд доларів. У офісах і на виробництвах компанії по всьому світу зайнято понад 198 000 чоловік. За даними журналу «Fortune», фірма займає 44-е місце в списку найбільших компаній світу. За межами Японії знаходиться більше 100 її офісів і дочірніх компаній. У них працює понад 40 000 співробітників, включених в процес розробки, виробництва і продажів самих різних продуктів.

Основні напрями діяльності компанії[ред.ред. код]

 • Digital Products — стільникові телефони стандарту 3G, LCD-телевізори, проектори, персональні комп'ютери, POS-термінали.
 • Electronic Devices & Components — електронні компоненти, силова електроніка, CMOS-матриці, рентгенівські трубки.
 • Social Infrastructure Systems — продукти, системи і рішення для енергетики, промисловості, транспорту і суспільної інфраструктри, включаючи:
  • Power Systems Company — заводи з переробки ядерного палива, устаткування для гідро-, теплових і геотермальних електростанцій, трансформатори, паливні комірки.
  • Industrial Systems Company — промислові комп'ютери, системи автоматичного сортування листів, інформаційні системи для транспорту, пристрої і прилади для контролю і вимірювання.
  • Social Infrastructure Systems Company — рішення з водоочистки і водопідготовки, системи розподілу електроенергії, телекомунікаційні системи, системи контролю повітряного руху, радарні системи і навігаційне устаткування.
  • Toshiba Elevator and Building Systems Corporation — ліфти і ескалатори.
  • Toshiba Solutions Corporation
  • Toshiba Medical Systems Corporation

Toshiba-Україна[ред.ред. код]

В Україні представлені наступні напрями[1]:

 • Digital Media — теле-, відеотехніка;
 • РС, Networking — ноутбуки;
 • Consumer Electronics — побутова техніка;
 • Copier — рішення для документообігу;
 • Mobile Communications — мобільні пристрої;
 • TCC — кондиціонери;
 • TIPS — інвертори TIPS 200/380/980 В;
 • TMEIC — інвертори від 6 кВ до 14 кВ;
 • Toshiba Medical Systems Corporation — медичне устаткування

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]