Toyota Crown

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Toyota Crown
Toyota Pink Crown.jpg Toyota Crown Athlete
Виробник Toyota
Роки виробництва з 1955

Toyota Crown (укр. Тойота Корона) — автомобіль виробництва компанії Toyota, що перетворила цю модель в лінійку повнорозмірних седанів класу «люкс». Спочатку продавалися в Японії в деяких інших азіатських країнах, розроблялися для експлуатації як таксі. Так було в останні роки продажів в США, де автомобіль продавали з кінця 1950-х років і по 1971 рік. Корона — найстаріший седан виробництва Toyota. За соціальним статусом він не конкурує лише з Toyota Century і з Toyota Crown Majesta. Crown використовується багатьма японськими організаціями як лімузини компанії. Експорт до Європи почався в 1964 у з перших автомашин, які прийшли в Фінляндії. Іншими європейськими країнами, де побачили імпорт цих машин, були Нідерланди та Бельгія. Великобританія з'явилася ще одним ринком збуту таких автомашин до початку 1980-х років. Також дана модель кілька років експортувалася в Канаду — в 1965-68 роках. На багатьох ринках Crown стала дуже дорогою автомашиною і була замінена моделлю Toyota Cressida, коли вона почала експортуватися на початку 1980-х років.

Австралія також була важливим ринком експорту для Toyota Crown — до такої міри, що там був організований випуск машин з середини 1960-х років до кінця 1980-х з використанням безлічі місцевих компонентів.

Більшість моделей машини відрізняються емблемою «корони» спереду, але ззаду зазвичай використовується однакова емблема Toyota.

Слово «корона» в різних формах присутній в назвах інших моделей Toyota, так як ця назва надихнула компанію на випуск їхніх перших седанів. Corolla по-латині означає «маленька корона», Camry — фонетична транскрипція японського слова «kanmuri», що позначає корону і Corona також по-латині означає «корона».

Покоління[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Автомобіль Це незавершена стаття про автомобілі.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.