Судинні рослини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Tracheophyta)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Судинні рослини
Psilotum nudum
Psilotum nudum
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Вищі рослини (Streptophyta)
Streptophytina
Ембріофіти (Embryophyta)
Судинні рослини (Tracheophyta)
Некласифовані ранги/Класи
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Tracheophyta
EOL logo.svg EOL: 4077
ITIS logo.svg ITIS: 846496
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 58023
Fossilworks: 196405

Суди́нні росли́ни — таксон невизначеного рангу між відділом та класом відділу Вищі рослини (Streptophyta) царства Зелені рослини (Viridiplantae). Судинні рослини мають спеціалізовані тканини для проведення води. До них належать папороті, хвощі, псилофіти, плауноподібні та насінні рослини. Наукова назва таксона — Tracheophyta (інколи Tracheobionta). На відміну від судинних рослин, до «несудинних» належать мохи, антоцеротовидні, печіночники, вищі зелені водорості та деякі інші рослини. Цей поділ запропоновано Огюстеном Пірамом Декандолем у 1813 році.

Судинні рослини мають кілька морфологічних особливостей:

  1. Вони мають судинні тканини, надаючи можливість цим рослинам еволюціонувати до більшого розміру. Решта рослин не мають судин і тому обмежені відносно невеликими розмірами.
  2. У судинних рослин фаза у якій рослина знаходиться майже весь час — спорофіт, тобто диплоїдні клітини з двома наборами хромосом. У решти рослин головна фаза — гаметофіт, тобто гаплоїдні клітини з одним набором хромосом.

Транспорт води відбувається або в ксилемі, або у флоемі: ксилема несе водні і неорганічні розчини вгору у напрямку від коріння до листя, тоді як флоема переносить органічні розчини у зворотному напрямку.

Посилання[ред. | ред. код]