Trachypithecus phayrei

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Trachypithecus phayrei
Phayre's Langur, Trachypithecus phayrei in Phu Khieo Wildlife Sanctuary (21134240148).jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Trachypithecus
Вид: T. phayrei
Біноміальна назва
Trachypithecus phayrei
(Blyth, 1847)
Phayre's Leaf Monkey area.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Trachypithecus phayrei
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Trachypithecus phayrei
EOL logo.svg EOL: 310718
ITIS logo.svg ITIS: 573066
IUCN logo.svg МСОП: 22040
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 61618
Fossilworks: 238676

Trachypithecus phayrei (Лутунг Фейра) — вид приматів з роду Trachypithecus родини Мавпові. Вид названий на честь сера Артура Пурса Фейра, англ. Arthur Purves Phayre (1812-1885), першого колоніального адміністратора британської Бірми (нині М'янма).

Опис[ред. | ред. код]

Самці сягають довжини голови і тіла 51-55 см, самиці менші з довжиною від 45 до 53 см. Хвіст досягає в довжину від 64 до 87 см і на кінці має темний пучок волосся. Вага самців 7-9 кг, самиць 5-7 кг. Хутро сіро-коричневого кольору на спині, низ і губи білі. Очі оточений широким, білим, окуляроподібним кільцем. Обличчя, кисті рук і ступні чорні. Верх рук і ніг і хвіст сріблясто-сірі. Подовжений пучок волосся є тільки у дорослих тварин і спрямований назад. Як і у всіх членів роду, у них багатокамерний шлунок для кращого використання їжі.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни проживання: Бангладеш; Китай; Індія; Лаос; М'янма; Таїланд; В'єтнам. Віддає перевагу первинним і вторинним вічнозеленим і напів-вічнозеленим лісам, змішаним вологим листяним лісам, але також знаходиться в бамбукових районах, і поряд з чайними плантаціями.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Це переважно деревний, денний та листоїдний вид. Часто можна знайти від 15 до 50 м над землею. Вони живуть в групах від 3 до 30 тварин, які можуть включати в себе кілька самців. Це територіальні тварини, які захищають свою територію від іноземних груп. Їжа цих тварин складається в основному з листя, до того ж вони їдять саджанці та фрукти. Основними хижаками є Homo sapiens.

Життєвий цикл[ред. | ред. код]

Загалом, самиця народжує одне дитинча оранжево-жовтого кольору. Пологи зазвичай відбуваються в березні та квітні. Період вагітності становить близько 205 днів. Самці досягають статевої зрілості в 3 до 4 років.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Перебуває під загрозою через порушення і фрагментації місць проживання, особливо у зв'язку з створенням чайних садів і паперових фабрик. Внесений в Додаток II СІТЕС. Цей вид зустрічається в ряді ПОТ по всьому ареалу.

Посилання[ред. | ред. код]