Tsuga sieboldii

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Tsuga sieboldii
Tsuga-sieboldii-habit.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Рід: Тсуга (Tsuga)
Вид: T. sieboldii
Біноміальна назва
Tsuga sieboldii
(Carrière 1855)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Tsuga sieboldii
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Tsuga sieboldii
EOL logo.svg EOL: 1033660
IPNI: 264018-1
IUCN logo.svg МСОП: 191663
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 445235

Tsuga sieboldii (Тсуга південнояпонська, яп. ツガ) — вид хвойних рослин родини соснових.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Країни проживання: Японія (Хонсю, Кюсю, Сікоку); Республіка Корея. Це велике дерево (до 25 м) росте на пагорбах і горах на висотах між (100 -?) 400 м і 1500 м над рівнем моря. Росте на різних ґрунтах, отриманих з гранітних або вулканічних порід. Клімат вологий помірний, з річною кількістю опадів між 1000 мм і 2000 мм, зима порівняно м'яка. Tsuga sieboldii зазвичай асоціюється з хвойними, такими як Abies firma, Pseudotsuga japonica, Chamaecyparis obtusa, Cryptomeria japonica, Pinus densiflora, Pinus parviflora, Sciadopitys verticillata і з широколистими деревами, наприклад, Stewartia monadelpha, Distylium racemosum і Trochodendron aralioides. Рідко росте в чистих поселеннях.

Морфологія[ред. | ред. код]

Tsuga-sieboldii-cone.jpg

Дерева до 30 м заввишки і 250 см діаметра на рівні грудей, із зазвичай одним прямим або зігнутим стовбуром і широко конічною кроною яка стає нерівною і часто з плоскою вершиною з віком. Кора темно-сіра, груба, луската, утворюючи чотирикутні пластини. Листки нерівної довжини: 10-15 × 2-2,5 мм, з тупою або виїмчастою вершиною, сплющені, світло-зелені. Пилкові шишки 3-5 мм, жовті. Насіннєві шишки сидячі, кулясті, коли відкриті (16 -) 20-25 (-30) мм задовжки, 14-20 мм завширшки, зелені, після дозрівання блідо-коричневі. Насіння розміром 2-3 × 1,5 мм з довгастими світло-коричневими крилами 5-6 × 3 мм.

Використання[ред. | ред. код]

Деревина використовується в основному для конструкції, столярних виробів та меблів. Росте менш рясно, ніж Tsuga diversifolia і тому не використовується у таких великих масштабах як джерело для паперової балансової деревини. Як декоративне дерево його вирощують в японських садах і парках, територіях храму, а також у великих горщиках. Цей вид був завезений до Європи (Нідерланди) в 1850 році і все ще знаходиться в культивуванні на обох сторонах Північній Атлантики, але рідко. Повільно росте і часто робиться чагарниковим, розлогим деревом з густою кроною.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Вигляд був сильно вирубаний у минулому, особливо в північних нижньої висоти місцях. У центральній частині Японії, число оленів зростає, і вони їдять молодняк, а також можуть призвести до пошкодження дорослих дерев. Цей вид присутній у ряді охоронних територій.

Посилання[ред. | ред. код]