Type code

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Type code (укр. код типу) — є єдиним механізмом для визначення формату файлу, що використовується в класичних версіях Mac OS. Код типу складається з чотирьох байт (цю послідовність називають OSType або ResType). Наприклад, кодом типу для виконуваного файлу є послідовність APPL. Ця послідовність зберігається на рівні файлової системи, у вигляді метаданих, а не в самому файлі.

Mac OS X зберегла коди типу, але також підтримує і розширення імен файлів, що одержали широке поширення завдяки їх використанню в системах PDP-11, CP/M, MS-DOS та пізніших, і згодом стали стандартом де-факто.

Type code не призначений для зміни користувачем, проте спеціалізовані програми дозволяють його переглядати і редагувати, в першу чергу — консольні утиліти GetFileInfo і SetFile, які входять в інструменти розробника (і розташовуються за шляхом /Developer/Tools), а також утиліта ResEdit (доступна лише у класичній Mac OS).

Починаючи з версії 10.4 в OS X з'явилася підтримка Uniform Type Identifiers, які повинні замінити коди типу і розширення файлових імен.[1][2]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Mac OS X 10.4 : review // Ars Technica. — 2005. — 28 April.
  2. Uniform Type Identifiers Overview / Apple Inc. // Guides and Sample Code. — 2007. — 29 October.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • The Type/Creator Database (archive.org)[недоступне посилання] : [арх. 25.03.2010]. — Дата звернення: 14.10.2016.
  • Signatures of Macintosh Files // Logiciels & Services Duhem. — Дата звернення: 01.12.2015.