UA: Вінниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
UA: Вінниця
АТ «НСТУ» «Вінницька регіональна дирекція»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Вінниця Вінниця
Зона мовлення Вінницька область Вінницька область
Час мовлення цілодобово
Формат зображення 16:9 (SDTV)
Мультиплекс (DVB-T2) MX-5
Засновник Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) АТ «НСТУ» (до 19 січня 2017 року — Державний комітет телебачення і радіомовлення України)
Керівник(и)

Менеджер — Тарас Тарануха

Продюсер — Віктор Мозалевський
Заснована 1932 року
Мова мовлення українська
Інтернет https://vn.suspilne.media/
ВОДТРК «ВІНТЕРА»

«UA: ВІННИЦЯ»[1] — філія АТ «НСТУ» «Вінницька регіональна дирекція», «Суспільне Вінниця»Вінницька суспільна телерадіокомпанія. До 2017 року — Вінницька ОДТРК "ВІНТЕРА", у телевізійному ефірі мовила з логотипом ВДТ. З 2017 року є філією Суспільного мовлення України. До складу Суспільного Вінниччини входить телеканал UA: ВІННИЦЯ і UA: Українське радіо Вінниця.

Історія[ред. | ред. код]

У листопаді 1932 року було організовано Вінницький обласний комітет радіомовлення. Власне телевізійне мовлення в області розпочалося в лютому 1992 року. За період з 1932 року внаслідок різноманітних трансформацій назва організації постійно змінювалась. В архівах зберігаються документи, що засвідчують, зміни протягом понад 70 років: Вінницький обласний комітет радіомовлення (1932 рік), Вінницький обласний комітет із радіофікації і радіомовлення (1941), Вінницький обласний радіокомітет (1944), Комітет радіоінформації та радіомовлення при виконкомі Вінницької обласної ради депутатів трудящих (з 1946), Вінницький обласний телерадіокомітет державного Комітету УРСР із телебачення і радіомовлення (1970), Вінницьке об'єднання телебачення і радіомовлення (до 1995), Вінницька обласна державна телерадіокомпанія з 1995 року. У 2017 році в Україні створено Суспільне мовлення, Вінницька ОДТРК ввійшла до його складу.

Обласне ефірно-проводове радіо виходило щодоби по 2 год. 10 хв. з власними програмами у проводовій мережі, а також на ультракоротких хвилях та FM-діапазоні. Вінницьке радіо пропонувало слухачам новини Вінниччини, України, світу, музику, тематичні радіопрограми, прямі ефіри.

Радіо «Хвиля» функціонувало з вересня 2000 року до 31 грудня 2017 року. Мало інформаційно-музичний формат 12 годин на добу. З 2000 року генеральним директором ВОДТРК була Любов Григорівна Коваленко. З того часу відбулися зміни в кадровому складі редакцій телебачення і радіомовлення (прийнято на посади близько 30 чоловік), що змусило керівництво телерадіокомпанії шукати шляхи навчання як журналістів, так і операторів та випускових. З метою поповнення журналістського складу здібними випускниками вищих навчальних закладів, керівництво телерадіокомпанії залучало студентів ВНЗ до проходження робочого триместру. З 2003 року, з метою покращення якості та розширення зони впевненого прийому сигналів обласного радіо і телебачення здійснений комплекс матеріально-технічних заходів, спрямованих на переоснащення телерадіокомпанії.

За сприяння Держкомтелерадіо України у 2006 році отримано та введено в дію сучасний комплекс студійного та знімального обладнання цифрового телевізійного формату, що дозволило досягнути кращої якості сигналу і повністю відмовитися від використання застарілих аналогових форматів на всіх етапах процесів: від зйомки сюжетів та програм до ефірної трансляції.

4 липня 2018 телеканал отримав логотип «UA: Вінниця»[1].

Програми[ред. | ред. код]

Суспільне Вінниччини виробляє інформаційний контент (Новини) та суспільно-політичний контент (Тема дня, Звіти. Наживо, Виборчий округ)

Телеканал має щоденне мовлення з 07:00 - 23:00.

UA: Українське радіо Вінниця[ред. | ред. код]

У Вінницькій області UA: Українське радіо Вінниця можна слухати в FM-діапазоні:

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Вінницька філія Суспільного отримала логотип UA: ВІННИЦЯ. vintera.com.ua. 04.07.2018. Архів оригіналу за 05.07.2018. Процитовано 04.07.2018. 

Посилання[ред. | ред. код]